konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    26147
40 minut temu, radekz200 napisał:

śniadanko dla Harego gotowe 😛

IMG_5443.jpeg

Nie masz zmywarki, że psa wykorzystujesz?😁

30 minut temu, Andpol napisał:

Czereśnie ledwo się czerwienią a już ptaki je opierdalają.

IMG_20240517_150756.jpg

U mnie jeszcze morwa, akacje i orzechy włoskie nie wypuściły nowych liści po mrozach. Klon palmowy częściowo się regeneruje. 

Czereśni na riwanie, burlacie i jakiejś późnej zero, nawet sztuki.

Jedynie na starym drzewie poznańskiej coś widać od 8m wysokości.

Myślałem że jabłka u znajomego zostaną, bo był już rok z -7⁰ I pełne obłożenie po zastosowaniu giberelin. W tym roku może z 500 zawiązków na hektarze mu zostało w goldenach, red chiefach, jonagoredach.  Jedynie galę gibereliny uratowały ale na starszych drzewach.  A czy ma jabłka czy nie to po te minimum 30tys do hektara włożyć musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    319

Się gduli babuli a deszczu ni uja...

Potrzeba matką wynalazków

IMG_20240518_100534_259.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6972
5 minut temu, Agrest napisał:

Nie masz zmywarki, że psa wykorzystujesz?😁

U mnie jeszcze morwa, akacje i orzechy włoskie nie wypuściły nowych liści po mrozach. Klon palmowy częściowo się regeneruje. 

Czereśni na riwanie, burlacie i jakiejś późnej zero, nawet sztuki.

Jedynie na starym drzewie poznańskiej coś widać od 8m wysokości.

Myślałem że jabłka u znajomego zostaną, bo był już rok z -7⁰ I pełne obłożenie po zastosowaniu giberelin. W tym roku może z 500 zawiązków na hektarze mu zostało w goldenach, red chiefach, jonagoredach.  Jedynie galę gibereliny uratowały ale na starszych drzewach.  A czy ma jabłka czy nie to po te minimum 30tys do hektara włożyć musi

prąd drogi przecież pisałem 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    778
Napisano (edytowany)

@Nieustraszony1044 na skup niema opłacalności , cena kiepska ,obierać trzeba co zajmuje dużo czasu . Odmiany które trzeba często wymieniać (że szkółki drogie ) ,pryskanie kilka razy koszt duży . Syn pracuje ,córka za granicą ,najmować ludzi mija się z celem .

Edytowano przez Azor07
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1025
12 minut temu, Agrest napisał:

 

U mnie jeszcze morwa, akacje i orzechy włoskie nie wypuściły nowych liści po mrozach. Klon palmowy częściowo się regeneruje. 

Czereśni na riwanie, burlacie i jakiejś późnej zero, nawet sztuki.

Jedynie na starym drzewie poznańskiej coś widać od 8m wysokości.

Myślałem że jabłka u znajomego zostaną, bo był już rok z -7⁰ I pełne obłożenie po zastosowaniu giberelin. W tym roku może z 500 zawiązków na hektarze mu zostało w goldenach, red chiefach, jonagoredach.  Jedynie galę gibereliny uratowały ale na starszych drzewach.  A czy ma jabłka czy nie to po te minimum 30tys do hektara włożyć musi

U nas na wschodzie mróz łagodny był a najwięcej owoców to b.miały dzikie czereśnie tz. ptasie nigdy tyle nie widziałem owoców co w tym roku. Po południu zdjęcie zrobię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12672

Kazali to zbebłać wszystko razem i prysnąć. Ma być czysto. Tylko tak czytam że wilgotna ziemia to lepsze działanie środka. I nie wiem jechać czy czekać🤔

IMG_20240518_105024.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    319

Lepiej po deszczu. Psikałem tym ze dwa lata temu. Na mokrą glebę lepiej bo część substancji działa też doglebowo. Ogólnie zadowolony byłe z efektu

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12672

Tylko deszczu nie widać w prognozach a kukurydza już ma 5 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    440
Agrest napisał:

39 minut temu, turtojs napisał:

i to się nazywa nie mieć klapek na oczu i być wgapionym tylko w rolnictwo i nic dookoła nie widzieć, brawo, w końcu ktoś kto myśli, żeby nie tylko grzebać w ziemi i narzekać 💪

Widzisz, do pieniędzy trzeba jakoś dojść. Lub wziąć kredyt i mieć z czego spłacać. 

Nazywasz inwestowanie w ziemię klapkami na oczach bo obrałeś sobie ścieżkę inwestycji w mieszkania. Ktoś inny powie że masz klapki na oczach bo tylko w mieszkania inwestujesz...

Dziś każdy jest mądrzejszy o ostatnie dwa lata kiedy to nastąpiła zmiana i ziemia może stać się ciężarem. Zobaczymy co będzie za kolejne dwa lata gdzie ludzi ubędzie, mieszkań nowych przybędzie a podatki i zielony ład rzucą kolejny milion pustostanów na rynek,  będących polisą na życie właściciela, który stwierdzi że pora się tego pozbyć.

Do tej pory dobrze kupiona ziemia była lepszą inwestycją niż mieszkanie. Bo przykładowo licząc mieszkanie za 500tys wynajęte po 2tys na czysto dawało 24tys.

Za te pieniądze jeśli ktoś kupił 10ha ziemi  mógł mieć przy niewielkim nakładzie pracy 25-30tys na czysto rocznie.

Teraz covid wojna i działania polityków sprawiły że trzeba dołożyć do interesu lub wyjść na zero.

Robi się głośno o nieruchomościach i nie wiadomo co się w głowach pojebom urodzi. Na razie tylko świadectwa energetyczne...

Dochodzi jeden ważny aspekt - trzeba robić to co się lubi a nie to co modne.

bardziej chodzi mi o to, że jak ktoś jest rolnikiem to tylko patrzy w jednym kierunku żeby inwestować w rolnictwo mimo iż przykład kupna takiej ziemi np po 100 tys za ha nie od dziś się nie opłaca, bo spłacasz taką ziemię 30-40 lat, no chyba, że warzywa to spłacisz może w 10. Podsumowując rolnik przepłaca, ale kupuje i narzeka potem, nie pomyśli żeby w coś innego zainwestować, choćby w te mieszkania nawet, tak na szybko licząc np. za 250 tys za kawalerkę w Łodzi 3 lata temu 35 M2, wynajmujesz 3 lata po 3 latach sprzedajesz, łącznie przychodu z najmu dajmy na to 35 tys, sprzedajesz ją obecnie za 350 tys, łącznie daje to 385 tys-250 = 135 tys minus podatki daje to na czysto około 112 tys na czysto. przykład pola za 250 tys kupisz nawet liczmy te 3 ha, zysk z uprawy po trzech latach masz licząc nawet 3,5 tys na czysto z hektara, to jest 31 tys, sprzedajesz po 3 latach dajmy na to nawet po 300 tys (choć osobiście pola u mnie w okolicy nic nie zdrożały) to masz 331 tys - 250 = 81 tys minus podatek daje to na czysto 71 tys mieszkanie 112 tys kontra ziemia 71 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    319
16 minut temu, 6465 napisał:

Tylko deszczu nie widać w prognozach a kukurydza już ma 5 liści.

O to sporą już masz. U mnie cześć 3 liście reszta dopiero wschodzi.

Tam chyba na etykiecie do 6 liścia jest możliwość oprysku jak pamiętam. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    17048
6465 napisał:

Tylko deszczu nie widać w prognozach a kukurydza już ma 5 liści.

5 liści.... u mnie też 5. ale cm kiełka.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10242
14 minut temu, Karol6130 napisał:

Się robi się 

20240518_120111.jpg

U mnie się sieje się samo 🤭

IMG_20240518_103707.jpg

IMG_20240518_112813.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6972
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Kazali to zbebłać wszystko razem i prysnąć. Ma być czysto. Tylko tak czytam że wilgotna ziemia to lepsze działanie środka. I nie wiem jechać czy czekać🤔

IMG_20240518_105024.jpg

ile cię to kosztowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5695
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Kazali to zbebłać wszystko razem i prysnąć. Ma być czysto. Tylko tak czytam że wilgotna ziemia to lepsze działanie środka. I nie wiem jechać czy czekać🤔

IMG_20240518_105024.jpg

Tylko nie siej po tym mixie łubinu, grochu itp, dwa lata temu tym pryskalem kukurydzę, w tym roku na tej działce jest bób i widać efekty tego mixu, po Nikosar+Mocarz tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26147
1 godzinę temu, turtojs napisał:

bardziej chodzi mi o to, że jak ktoś jest rolnikiem to tylko patrzy w jednym kierunku żeby inwestować w rolnictwo mimo iż przykład kupna takiej ziemi np po 100 tys za ha nie od dziś się nie opłaca, bo spłacasz taką ziemię 30-40 lat, no chyba, że warzywa to spłacisz może w 10. Podsumowując rolnik przepłaca, ale kupuje i narzeka potem, nie pomyśli żeby w coś innego zainwestować, choćby w te mieszkania nawet, tak na szybko licząc np. za 250 tys za kawalerkę w Łodzi 3 lata temu 35 M2, wynajmujesz 3 lata po 3 latach sprzedajesz, łącznie przychodu z najmu dajmy na to 35 tys, sprzedajesz ją obecnie za 350 tys, łącznie daje to 385 tys-250 = 135 tys minus podatki daje to na czysto około 112 tys na czysto. przykład pola za 250 tys kupisz nawet liczmy te 3 ha, zysk z uprawy po trzech latach masz licząc nawet 3,5 tys na czysto z hektara, to jest 31 tys, sprzedajesz po 3 latach dajmy na to nawet po 300 tys (choć osobiście pola u mnie w okolicy nic nie zdrożały) to masz 331 tys - 250 = 81 tys minus podatek daje to na czysto 71 tys mieszkanie 112 tys kontra ziemia 71 tys

Można tak dane podstawić że każda ze stron może udowodnić swoje racje. Sam o warzywach wspomniałeś i tu można mieć strzały że za te 3 ha kupisz kolejne 3 ha lub mieszkanie.

Sam miałem taki strzał że kupując gospodarstwo niecałe 7ha za około 450, po 3 latach zebrałem plon za 600. I ziemia została. 

Tyle że to se ne vrati.

I gdybyśmy wszyscy szli w mieszkania to ta bańka jeszcze szybciej by pękła.

A sam np nie mam pieniędzy za wynajem od września.  Niby się nie upominam bo wiem że one będą no ale to  juz 9 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10242
3 minuty temu, Agrest napisał:

sam np nie mam pieniędzy za wynajem od września.  Niby się nie upominam bo wiem że one będą no ale to  juz 9 miesięcy

Przecież córki nie wyrzucisz 🤭🤭🤭

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Agrest napisał:

 po 3 latach zebrałem plon za 600. I ziemia została. 

 

Wszyscy zadajemy sobie pytanie co to za uprawa była 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3086

wg danych gus-u w polsce jest 13 milionow rodzin a 15 milionow mieszkan . ot statystyka....

slonce swieci ,wiaterke wieje,pranei schnie, dom trzeba posprzatac i groch zasiac.

2 godziny temu, 6465 napisał:

Kazali to zbebłać wszystko razem i prysnąć. Ma być czysto. Tylko tak czytam że wilgotna ziemia to lepsze działanie środka. I nie wiem jechać czy czekać🤔

IMG_20240518_105024.jpg

w tamtym roku miejscami poprawialem  po tym box-ie

1 godzinę temu, 6465 napisał:

Tylko deszczu nie widać w prognozach a kukurydza już ma 5 liści.

jesli ma 5 to znaczy ze ma 6 czyli ostatni dzwonek..sa srodoki do 8 . mam chyba  taki w piwnicy po poprawce z tamtego roku.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3722
2 godziny temu, 6465 napisał:

Kazali to zbebłać wszystko razem i prysnąć. Ma być czysto. Tylko tak czytam że wilgotna ziemia to lepsze działanie środka. I nie wiem jechać czy czekać🤔

IMG_20240518_105024.jpg

Znajomy tą miksturą.jedzie nawet na 8 liść silne zachwaszczenie i bierze. Ja mam nikorsar + mocarz ale jeszcze z tydzien poczekam 

Przed chwilą, jacus napisał:

 

jesli ma 5 to znaczy ze ma 6 czyli ostatni dzwonek..sa srodoki do 8 . mam chyba  taki w piwnicy po poprawce z tamtego roku.

Że co?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26147
6 minut temu, Nieustraszony1044 napisał:

Wszyscy zadajemy sobie pytanie co to za uprawa była 🤔

Nie tajemnica. Porzeczka po 8,5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1140
Rolnik1973 napisał:

300 za beczkę 20 000 l

plus transport ? widać efekty czy lepiej npk i azot za te pieniądze kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12672
52 minuty temu, radekz200 napisał:

ile cię to kosztowało?

Coś koło 120zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj