superfarmer02

Ceny usług 2024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pigmei    1868

Co, drogo? Wcześniejsze ceny czyli stówka za lejka czy od BB po przeliczeniu na ha  wychodzi i tak sporo drożej. Poza tym każdy ma rozsiewacz i z usługi korzysta w wyjątkowych sytuacjach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Jak liczycie usługę opryskiwaczem za 1ha? Paliwo x4 czy jakoś inaczej?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Jak ceny zbóż i kuku rosły szybko to usługi też, ale jak ceny wróciły do 2010 roku to ceny usług ,,tanio”😂😂😂😂😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)

Ile teraz trzeba dać operatorowi na zestaw za milion złotych żeby zaraz nie zepsuł? Za najniższą nikt z rozumem i doświadczeniem nie będzie jeździł.

Edytowano przez Grzesiu90209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

 To że co ,jak dasz więcej to spłynie na niego mądrośc , i wiedza?  O.o .. Do wideł biorą po 25 w zwyż  za godzinę . Tak że nie podpowiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158
10 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Jak ceny zbóż i kuku rosły szybko to usługi też, ale jak ceny wróciły do 2010 roku to ceny usług ,,tanio”😂😂😂😂😂

W 2010 roku za siew kukurydzy płaciłem 120zł. Wtedy paliwo było po 4 zł a nie po 6.5 , stawka dla operatora 15zl a nie 40 maszyny kosztowały połowę tego co obecnie. Usługodawcy nie interesuje cena zboża tylko jego koszty.  Tak więc cena 150 zł jest bardzo dobrą ceną dla usługobiorcy, dla usługodawcy niekoniecznie. Bądźmy realistami i spójrzmy szerzej niż tylko na czubek własnego nosa

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Tyko maszyn jest sporo więc ceny spadają, komu nie pasuje nie sieje, kiedyś bizona sie kupiło i w 3 lata zwrócił sie jak ktoś przypilnował, 30 lat temu , teraz ci co są w usługach , nie widać u nich kasy, chyba że obsługują duże gospodarstwa po kikaset , lub kika tysięcy ha, takich gospodarstw u nas nie ma , wszystko rodzinne w wiekszości każdy ma swój sprzet , wyjatek to siewnik do kuku , bo tu nie ołaca sie mieć tylko do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
10 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Jak ceny zbóż i kuku rosły szybko to usługi też, ale jak ceny wróciły do 2010 roku to ceny usług ,,tanio”😂😂😂😂😂

Żeby paliwko i maszyny też  wróciły do cen z przed lat zgadzam się z Tobą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
5 godzin temu, kizak napisał:

 To że co ,jak dasz więcej to spłynie na niego mądrośc , i wiedza?  O.o .. Do wideł biorą po 25 w zwyż  za godzinę . Tak że nie podpowiem .

No właśnie. Musi być człowiek z pojęciem, a taki za najniższą robił nie będzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

 Teraz i za wyższą nikt nie chce się tluc z traktora na traktor 27 godzin na dobę jak akcja na polach . Teraz pokolenie z nachodzi ,i durni ,a szczególnie tołkowatych do roboty bez zakresu godzin nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Nie jeździć na usługi i skończy się problem niskiej ceny czy ułomnego pracownika. Wszyscy narzekają że tanio ale byle ktoś zawoła to leci 2-3

Żeby parę groszy wpadło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

 Będą jeżdzić ,taki charakter rolnika ,że spokojnie nie usiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
Dnia 17.04.2024 o 07:14, miwigos napisał:

150

 

Dnia 17.04.2024 o 20:56, Marcin133 napisał:

Trochę tanio ale chyba cza będzie tak brać 

W ub roku płaciłem 200 za ha, teraz słyszę że chcą 250, wy albo ja żyjemy w różnych polskach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

Jeśli usługodawców w ciul ,a posiane swoje ,chętnych nie ma a siewnik przepatrzony i jeszcze nie odpięty  ,to obok koledze można i po stowie od  hektara ,jak tylko 4 ha,a okazja wieczorkiem się rozprężyć . Bo ganiać fenda za miliona i siewnik za dwieście ,plus pracownika opłać i dojazd 10 km za 150 od hektara to tak średnio .    Ja tylko usługobiorca ,i jak trzeba to zaplacę po 250 ,a własnego siewnika na swoje morgi to na oczy nie chcę . A potem przez cały rok miejsce pod dachem zajmuje i łaż naokoło   ,a głupia awaria ,poszukiwanie części ,remont i czas , opłaci usługę na lata .. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
24 minuty temu, kizak napisał:

Jeśli usługodawców w ciul ,a posiane swoje ,chętnych nie ma a siewnik przepatrzony i jeszcze nie odpięty  ,to obok koledze można i po stowie od  hektara

U nas można powiedzieć usługodawców w ciul, nie ważne czy są chętni czy nie ma, czy przed, w trakcie, czy po sezonie, czy obcy czy rodzina, nikt z ceny nie spuści.Na próby negocjacji jest jedna odpowiedź, jak mam robić po kosztach to niech stoi pod wiatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
59 minut temu, witejus napisał:

 

W ub roku płaciłem 200 za ha, teraz słyszę że chcą 250, wy albo ja żyjemy w różnych polskach.

 

 

7 minut temu, witejus napisał:

U nas można powiedzieć usługodawców w ciul, nie ważne czy są chętni czy nie ma, czy przed, w trakcie, czy po sezonie, czy obcy czy rodzina, nikt z ceny nie spuści.Na próby negocjacji jest jedna odpowiedź, jak mam robić po kosztach to niech stoi pod wiatą.

N oto kupić siewnik i brać 180 i tamtych wykonczyć i samemu zyć dostatnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj