Gość

Ceny bydła 2024

Polecane posty

tomaszmab1    39
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Daro20 napisał:

Zastanawiam się nad zrobieniem wybiegu dla byków/jałówek na 20szt. W oborze miałyby do dyspozycji 40m2+ wybieg 80m2. Wybieg wybetonowany i ścielone. Teraz pytanie w szczególności do osób tak utrzymujących bydło. Czy dużo więcej trzeba ścielić podczas opadów deszczu lub śniegu? Jak bydło znosiło wysokie temperatury bo wybieg byłby od strony południowej i jak znosi intensywne opady śniegu połączone z mrozem i wiatrem?

Krowy mamki utrzymuję pod wiatą ale na zimę odsłaniam belami i plandeką ale tak pod gołym niebem podczas dużych mrozów, wiatru i wysokich temperatur zastanawiam się jak to byłoby.

@ab23 U Ciebie jest utrzymywane bydło na wybiegach cały rok?

 

U mnie mamki Limousine i Hereford w tym roku poraz pierwszy nie widziało żadnej wiaty a jestem z Podlaskiego czyli najcięższe zimy .. jedynie co to codziennie robiłem bale grazzing .. te wiaty i wybiegi to tylko ludziom potrzebne .. wczesniej stały pod wiatą z wybiegiem zimą .. ale policzyłem sobie wszystko .. i się przełamałem .. w tym roku mam gdzieś te dobrostany 50 procent itp .. jak ja tyle samo wydam na wywóz obornika i słomę co to warte .. a tak mam 300 m2 budynku na byki i maszyny , siano czy cokolwiek innego .. mamki na pastwisku mogą stać cały rok .. cielakom jedynie to przeszkadza przez kilka dni od wycielenia bo taki cielak jest bez warstwy tłuszczu brunatnego itp . Dlatego ja ustawiam wycielenia na wiosnę i idę w system otwarty .. no i na wybiegu jest potop przy opadach śniegu i deszczu .. a tak na pastwisku sobie rotuje .. jest mokro i odwilż to na górkę .. mróz ściśnie to na dołki i tak zaścielilem prawie 2 ha .. ale nawiezione na lata .. za rok kolejne 2 ha itd

Edytowano przez tomaszmab1
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    114
5 godzin temu, Daro20 napisał:

Zastanawiam się nad zrobieniem wybiegu dla byków/jałówek na 20szt. W oborze miałyby do dyspozycji 40m2+ wybieg 80m2. Wybieg wybetonowany i ścielone. Teraz pytanie w szczególności do osób tak utrzymujących bydło. Czy dużo więcej trzeba ścielić podczas opadów deszczu lub śniegu? Jak bydło znosiło wysokie temperatury bo wybieg byłby od strony południowej i jak znosi intensywne opady śniegu połączone z mrozem i wiatrem?

Krowy mamki utrzymuję pod wiatą ale na zimę odsłaniam belami i plandeką ale tak pod gołym niebem podczas dużych mrozów, wiatru i wysokich temperatur zastanawiam się jak to byłoby.

@ab23 U Ciebie jest utrzymywane bydło na wybiegach cały rok?

 

Słomy w taką zimę jak ta idzie masa. Mrozy i wiatry nie straszne jeśli są w dobrej kondycji i dobrze karmione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
Napisano (edytowany)

Ja mam takie garaże i wybieg całoroczny to faktycznie fabryka obornika. Mam zabudowania na górce i piździ tam niemiłosiernie jak wieje tak powyżej 50 km/h idą się najeść na dwór i kita przed wiatrem to najbardziej im przeszkadza. Najlepsze że wygląda to zima i jesienią słabo a bydło zdrowe a te bez wybiegów płuca się zdarzają...

Edytowano przez wojak1986
Poprawka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Mamki u mnie mimo że mają możliwość wchodzenia pod dach w ogóle z tego nie korzystają. Na 23szt co drugi dzień 6 kulek słomy szło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
2 minuty temu, soltys48 napisał:

Mamki u mnie mimo że mają możliwość wchodzenia pod dach w ogóle z tego nie korzystają. Na 23szt co drugi dzień 6 kulek słomy szło 

Miałeś tyle swojej słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Kupowałem w żniwa z pokosu

Zrobionych miałem ponad 2200szt z myślą zrobienia zapasu na sezon 2024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    158
kat napisał:

  Słomy w taką zimę jak ta idzie masa. Mrozy i wiatry nie straszne jeśli są w dobrej kondycji i dobrze karmione.

O tym zapomniałem napisać że jak u mnie stały te kilka dni i nocy na całkowitej pizdziewie to żarcia im nie żałowałem, sianokiszonka kukurydzą i śruta do oporu, nie wiem czy to miało jakiś sens ale stwierdziłem że jak się konkretnie objedzą to lepiej im będzie to wytrzymać, wytworzyć ciepło itd


tomaszmab1 napisał:

  U mnie mamki Limousine i Hereford w tym roku poraz pierwszy nie widziało żadnej wiaty a jestem z Podlaskiego czyli najcięższe zimy .. jedynie co to codziennie robiłem bale grazzing .. te wiaty i wybiegi to tylko ludziom potrzebne .. wczesniej stały pod wiatą z wybiegiem zimą .. ale policzyłem sobie wszystko .. i się przełamałem .. w tym roku mam gdzieś te dobrostany 50 procent itp .. jak ja tyle samo wydam na wywóz obornika i słomę co to warte .. a tak mam 300 m2 budynku na byki i maszyny , siano czy cokolwiek innego .. mamki na pastwisku mogą stać cały rok .. cielakom jedynie to przeszkadza przez kilka dni od wycielenia bo taki cielak jest bez warstwy tłuszczu brunatnego itp . Dlatego ja ustawiam wycielenia na wiosnę i idę w system otwarty .. no i na wybiegu jest potop przy opadach śniegu i deszczu .. a tak na pastwisku sobie rotuje .. jest mokro i odwilż to na górkę .. mróz ściśnie to na dołki i tak zaścielilem prawie 2 ha .. ale nawiezione na lata .. za rok kolejne 2 ha itd

Znajomy trzyma całe stado hf/mieszańców na łące cały rok i nic im nie jest, do żarcia tylko siano. Sierść mają długą jak jakieś stare gatunki historyczne 😄

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10035

Trzymaliśmy tak ponad 100 sztuk to co przedmówcy pisali, słomy idzie w opór, ale bydło wcale nie wyglądało gorzej niż teraz w wiacie. 

Na zimę od stron gdzie najmocniej wieje były ustawiane ściany z balotów i to i im wystarczało.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    522
Napisano (edytowany)

A jakby tak zrobić że spadkiem posadzkę i zrobić zbiornik na gnojówkę może spływałoby coś i szłoby mniej słomy?

U mnie ten wybieg przylegałby jedną stroną do ściany szczytowej obory, z dwóch kolejnych stron myślałem dać płyty zbrojone betonowe żeby im nie wiało bo z tych stron nie będzie możliwości obstawienia belami i z czwartej strony zrobić stół paszowy, dać poziomo bariery drogowe i od tej strony jest możliwość ustawienia ściany z bel tylko trzeba byłoby odsunąć się 3-4m żeby zostawić miejsce na korytarz

 

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Będzie z nieba leciało to mimo spadku będzie mokro.

Masz słomy w dostatku to można tak robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889

Póki ktoś nie spróbuje to mówi jakoś będzie a później przychodzi miesiąc gdzie spada z nieba 200 litrów i widzi jak bydło zamienia się w bawoły wodne i kupa po pachy cytując klasyka. W takim mokrym roku lepiej ogrodzić hektar dwa na górce i tam je karmić i w ogóle nie ścielić może siana poszłoby mniej niż tej słomy...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

W tym roku 0.7ha mało na 23szt. Bagno na całości 

1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

U nas słoma 100 zł to by nie zarobiły na siebie byki

Z pokosu za tyle 5szt brałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    114

Ja mam 30 szt. Jałówek i krów zasuszonych. 0.5ha wybieg i ścielimy wyspę gdzie śpią i jedzą.  Taka zimą jak ta to można zbankrutować. Plac bagno. Słomę gotową w żniwa po 60zł dokupywałem.  Zimą więcej kuki dostają żeby w kondycji dobrej były. I nigdy nam jeszcze nic na płuca tam nie chorowało. A już będzie z 9-10 lat jak tak trzymamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    866
49 minut temu, soltys48 napisał:

W tym roku 0.7ha mało na 23szt. Bagno na całości 

Z pokosu za tyle 5szt brałem 

Nie stać mnie by było w takiej cenie swojej ziemi okradać i komuś robić prezenty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    866

Nie powiem, że I moja gospodarka nie gardziła takimi prezentami przez lata 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

W tym roku 0.7ha mało na 23szt. Bagno na całości 

Z pokosu za tyle 5szt brałem 

Na tym 0.7 ha jaka klasa gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

I pojechały byk po 13 brutto  krowa 9.5 . ciężko u nas o takiego kupca..żadne ubojnia w łódzkim tyle nie daje.musialem dalej siegnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
25 minut temu, wojak1986 napisał:

Na tym 0.7 ha jaka klasa gleby?

Mocna,glina pod spodem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab1    39
12 godzin temu, PolandOnion napisał:

O tym zapomniałem napisać że jak u mnie stały te kilka dni i nocy na całkowitej pizdziewie to żarcia im nie żałowałem, sianokiszonka kukurydzą i śruta do oporu, nie wiem czy to miało jakiś sens ale stwierdziłem że jak się konkretnie objedzą to lepiej im będzie to wytrzymać, wytworzyć ciepło itd

 

Znajomy trzyma całe stado hf/mieszańców na łące cały rok i nic im nie jest, do żarcia tylko siano. Sierść mają długą jak jakieś stare gatunki historyczne 😄

 

Limousine też całą zimę na samym sianie wytrzyma.. aby to było dobrej jakości siano .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
29 minut temu, nikolas29 napisał:

I pojechały byk po 13 brutto  krowa 9.5 . ciężko u nas o takiego kupca..żadne ubojnia w łódzkim tyle nie daje.musialem dalej siegnac

Co to za kupiec?

11 minut temu, soltys48 napisał:

Mocna,glina pod spodem 

Ciekawe czy na 6z byłoby to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab1    39
4 godziny temu, Daro20 napisał:

A jakby tak zrobić że spadkiem posadzkę i zrobić zbiornik na gnojówkę może spływałoby coś i szłoby mniej słomy?

U mnie ten wybieg przylegałby jedną stroną do ściany szczytowej obory, z dwóch kolejnych stron myślałem dać płyty zbrojone betonowe żeby im nie wiało bo z tych stron nie będzie możliwości obstawienia belami i z czwartej strony zrobić stół paszowy, dać poziomo bariery drogowe i od tej strony jest możliwość ustawienia ściany z bel tylko trzeba byłoby odsunąć się 3-4m żeby zostawić miejsce na korytarz

 

Nie masz gdzieś na pastwisku w miarę zacisznego miejsca że np kawałek lasu od strony zachodniej ? Takie miejsce to dla nich bajka .. tylko aby wycielenie nie były styczeń luty bo cielak może zamarznąć jak będzie -10 .. ja w tym roku 3 krowy z cielakami zabierałem ze stada ze względu mróz ..   . Te z grudnia cielaki to normalnie nic im nie przeszkadzało. Ale w tym roku przesuwam wycielenia na marzec kwiecień maj . Lepiej tym wszystkim zarządzić i wyrównane sztuki 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1845
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Niektórych stać 

Nie wierzę że w 2023 ktoś oddaje za pół darmo słome przy tych cenach nawozów jeszcze. Wygrałeś życie na loterii z taką okolica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    114

Znajomy w zeszłego żniwa okolice Kruszwicy słomę kupował. Sam prasował.  To za 150 średnicy wychodziło go od 15zl do 27zl. Pomarzyć o takich cenach można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj