Gość

Ceny bydła 2024

Polecane posty

Azor07    777

19,80 za O  Sokołów Tarnów 

Marcin133    956

Jak tam prognozy na kolejny tydzień? Bo patrząc na prognozy pogody trzeba sp***rzać. 

wicia433    81

bydło przemieszone po 15 maja liczy się do dopłat?

Gargamel160    33
5 godzin temu, wicia433 napisał:

Nie

wicia433    81

a jeśli zrobię to dzisiaj i wpiszę datę przemieszczania na 14-go to zaliczą czy już po wszystkim?

Euzebiusz29    9

Daty przemieszczeń muszą się zgadzać w systemie po obu stronach. Ktoś mógł wcześniej złożyć wniosek na nie, wtedy dostanie ten kto pierwszy. 

WitekRolnik    3311
8 godzin temu, wicia433 napisał:

Liczy się pod warunkiem, że jest urodzone przed 15 maja, no i żeby poprzedni właściciel na tego zwierzaka nie składał dopłat, bo Ty jak złożysz to już nie dostaniesz i będziesz musiał w swoim wniosku te zwierzę wycofać lub zastąpić inną sztuką.

3 godziny temu, Gargamel160 napisał:

Nie

I po co wprowadzasz w błąd?

"Do płatności do bydła kwalifikują się samce i samice gatunku bydło domowe (Bos taurus), których wiek w dniu 15 maja 2024 r. nie przekracza 24 miesięcy, tj. zwierzęta urodzone najpóźniej w dniu 15 maja 2024 r."

• Thanks 4

Kowalsky30    525

Też będę wycofywał płatność i złożę ponownie, bo mam takiego co urodził mi się 15 maja😗

Bogdan_ja    3074
Napisano (edytowany)

matko co z pieniędzmi zrobisz  😜

Edytowano przez Bogdan_ja

Kowalsky30    525

Boguś sknerusie. Całymi dniami przesiadujesz w zakładce finanse i składasz tu z tego sprawozdanie, jakby kogoś  mialo to interesować🤣

3 godziny temu, WitekRolnik napisał:

Liczy się pod warunkiem, że jest urodzone przed 15 maja, no i żeby poprzedni właściciel na tego zwierzaka nie składał dopłat, bo Ty jak złożysz to już nie dostaniesz i będziesz musiał w swoim wniosku te zwierzę wycofać lub zastąpić inną sztuką.

"Do płatności do bydła kwalifikują się samce i samice gatunku bydło domowe (Bos taurus), których wiek w dniu 15 maja 2024 r. nie przekracza 24 miesięcy, tj. zwierzęta urodzone najpóźniej w dniu 15 maja 2024 r."

Sam wprowadzasz. Do przemieszczonych po 15 maja dopłaty się nie należą

malaczarna    1751
1 godzinę temu, Kowalsky30 napisał:

Też będę wycofywał płatność i złożę ponownie, bo mam takiego co urodził mi się 15 maja😗

A można sobie dopisać sztuki?

Kiedyś jak mi padło to wymienić można było sztuka za sztukę.

Kiedyś jak mi padło to wymienić można było sztuka za sztukę.

rolnikw    71

Mi w agencji powiedzieli ze liczy się data urodzenia cielaka a przemieszczenie może być po 15 maja

Kowalsky30    525

Zamienić tak, dopisać nie. Trzeba wycofać płatność, wysłać, i złożyć ponownie. Termin biegnie od nowa

1 minutę temu, rolnikw napisał:

Mi w agencji powiedzieli ze liczy się data urodzenia cielaka a przemieszczenie może być po 15 maja

Serio? A ja takie coś znalazłem

Dopłaty do młodego bydła – dotacja przysługuje dla zwierząt, które w dniu 15 maja nie przekroczą wieku 24 miesięcy oraz pozostaną w posiadaniu przez okres 30 dni od dnia złożenia wniosku. Dopłaty do krów – dotacja przysługuje dla samic, których wiek w dniu 15 maja, w roku w którym został złożony wniosek o przyznanie płatności, przekracza 24 miesiące. Zwierzęta również muszą przebywać w siedzibie stada minimum 30 dni od dnia złożenia wniosku.

W związku z powyższym pamiętajmy, że do zwierząt urodzonych, bądź przemieszczonych do danej siedziby stada po 15 maja, w tym roku nie będzie już można ubiegać się o przyznanie płatności.

PAN88    1843

I za tą jedną sztukę 3stowy. Babka też taka chytra 

Kowalsky30    525

No i co z tego, że jedną. Gdzie zarobię za 5 minut tyle?

• Like 1

rolnikw    71

To kto ci sprzeda cielaka urodzonego 15 maja i w ten sam dzień go przemiesci

Co innego jakby termin składania wniosków nie był wydłużony 

Kowalsky30    525

Juz mam takiego, a jak kupuję to prawie po sąsiiedzku. Sam robię mu przemieszczenie a u siebie tylko potwierdzam

3 minuty temu, rolnikw napisał:

To jest artykuł w związku z wydłużonym terminem. Przecież nie będę wszystkiego cytował

5 minut temu, rolnikw napisał:

To jest artykuł w związku z wydłużonym terminem. Przecież nie będę wszystkiego cytował

https://wir.org.pl/asp/doplaty-dla-bydla-pamietajmy-o-terminach,1,artykul,1,1463

WitekRolnik    3311

Sam wprowadzasz. Do przemieszczonych po 15 maja dopłaty się nie należą

Powiem Ci szczerze, że z informacji zamieszczonych w internecie można wyczytać dwuznacznie bo np na gov.pl napisane jest tak "Płatność przysługuje do zwierząt posiadanych przez rolnika przez okres 30 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie tej płatności i w odniesieniu do których: do dnia złożenia wniosku o przyznanie tej płatności dokonano zgłoszeń do komputerowej bazy danych, wymaganych na podstawie przepisów o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt" a poza tym mi w agencji tak samo powiedzieli jak koledze @rolnikw i temu też tak napisałem, ale jak wiemy co oddział to jest inna interpretacja przepisów.

Kowalsky30    525
Napisano (edytowany)

W zacytowanym przez ciebie fragmencie nie widzę dwuznaczności. Zresztą nigdzie w ustawie nie ma takiego zapisu (nawet sugerująjego)  jak to autor z zalinkowanego przeze mnie artykułu interpretuje. Pewnie macie rację. Myślałem, że skoro dziennikarz uczony w piśmie  to chyba wie co pisze.

Edytowano przez Kowalsky30

WitekRolnik    3311

Chodziło mi bardziej o dwuznaczność między tym co na gov, a tym co w tym artykule zostało napisane, może trochę nie jasno to wyraziłem.

rolnikw    71

Sam będę dopiero składał wnioski o dopłaty dla bydla na cielaki które zakupie w tym tygodniu i dlatego osobiście byłem w agencji się pytać 

mlody24    69

Jakie obecnie sa stawki za jałówki? 

Gargamel160    33
9 godzin temu, WitekRolnik napisał:

Info z arimr jaki błąd 

malaczarna    1751
4 godziny temu, mlody24 napisał:

Jakie obecnie sa stawki za jałówki? 

Dziś dzwoniłam do swojego odbiorcy to jak za byki od 11 do 13 zł na żywa wagę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 

• Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:

• Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj