Gość

Ceny bydła 2024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
livebird    54
11 godzin temu, outstanding napisał:

A handlowałeś kiedyś z Janbar albo sądelskim?

Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1829

Cena mocno skoczy jak się zaczną 15 dopłaty i sprzedaż się zatrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42
Napisano (edytowany)

szczytem obecnie jest cena konskowoli, ktora robi Turcje.

Ceny sprzedazy w europie sa duzo nizsze, wiec nawet jesli zapotrzebowanie wzrosnie po wielkanocy, to moim zdaniem nie przekroczy tego co oferuje Turcja. Czylin obecnie jakies 21,50 na wbc max.

 

No chyba, ze euro wywali do 5 zloty tp wtedy oczywiwxie z przeliczenia wyjdzie lepiej i podniosa jesli beda musieli.

 

Obecnie wszystkie zaklady, ktore nie maja Turcji maja bardzo ciezko. Zyd tez nie daje zbyt wiele, bo ma koszernosc na poziomie 30% zamiast 70% uboju.

Cena obecnie po jakiej sie sprzedaje na zachod byki w okolicach 4,40-4,50e czyli 19-19,50 PLN za mieso.

Najlepsze R okolo 20 PLN za mieso. Ale to jest jakies 10% uboju. Reszta O , O+ slabych R idzie w przemysl w cenach powyzej.

Generalnie zapotrzebowanie bardzo male, mam nadzieje, ze ruszy po wielkanocy cos. 

5ta cwiartka obecnie ppkrywa koszty uboju lub prowadzenia rzezni albo jest troche ponizej. 

Przypominam,ze firmy nie maja zadnej tarczy energetycznej a Zusy wyjebalo w kosmos po nowym roku.

 

 

Edytowano przez Karol8885
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karl123    5

Nic się nie zatrzyma spekulanci tej branży ogłoszą że cena spada i wtedy towar się szybko znajduje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Karol8885 napisał:

szczytem obecnie jest cena konskowoli, ktora robi Turcje.

Ceny sprzedazy w europie sa duzo nizsze, wiec nawet jesli zapotrzebowanie wzrosnie po wielkanocy, to moim zdaniem nie przekroczy tego co oferuje Turcja. Czylin obecnie jakies 21,50 na wbc max.

 

No chyba, ze euro wywali do 5 zloty tp wtedy oczywiwxie z przeliczenia wyjdzie lepiej i podniosa jesli beda musieli.

 

Obecnie wszystkie zaklady, ktore nie maja Turcji maja bardzo ciezko. Zyd tez nie daje zbyt wiele, bo ma koszernosc na poziomie 30% zamiast 70% uboju.

Cena obecnie po jakiej sie sprzedaje na zachod byki w okolicach 4,40-4,50e czyli 19-19,50 PLN za mieso.

Najlepsze R okolo 20 PLN za mieso. Ale to jest jakies 10% uboju. Reszta O , O+ slabych R idzie w przemysl w cenach powyzej.

Generalnie zapotrzebowanie bardzo male, mam nadzieje, ze ruszy po wielkanocy cos. 

5ta cwiartka obecnie ppkrywa koszty uboju lub prowadzenia rzezni albo jest troche ponizej. 

Przypominam,ze firmy nie maja zadnej tarczy energetycznej a Zusy wyjebalo w kosmos po nowym roku.

 

 

Że tak zapytam nieśmiało. 90 % byka ubijanego w polskich rzeźniach to O klasa ? To gdzie są bite RUE ?

Edytowano przez AdamRo
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, AdamRo napisał:

Że tak zapytam nieśmiało. 90 % byka ubijanego w polskich rzeźniach to O klasa ? To gdzie są bite RUE ?

Nie, zupelnie nie o to chodzi.

Poprostu jest to % specyficznych bykow , ktore poza klasa , posiadaja odpowiednie otluszczenie,kolor loju , kolor i strukture miesa.

 

90% polskiego byka to towar przemyslowy/supermerketowy tak jak wszedzie zreszta.

 

Dla przykladu od wczoraj bylismy w 6 rzezniach i wybralismy 19 sztuk razem, byka r3/r4 , jasnym kolorze loju, pelnym otlyszczeniu, bez rozerwanego przez skorowaczke kregoslupa, w wadze 300-350 kg odpowoedniego dla naszego klienta za ktory zaplacilsimy 19,80

Edytowano przez Karol8885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33
7 godzin temu, Karol8885 napisał:

Nie, zupelnie nie o to chodzi.

Poprostu jest to % specyficznych bykow , ktore poza klasa , posiadaja odpowiednie otluszczenie,kolor loju , kolor i strukture miesa.

 

90% polskiego byka to towar przemyslowy/supermerketowy tak jak wszedzie zreszta.

 

Dla przykladu od wczoraj bylismy w 6 rzezniach i wybralismy 19 sztuk razem, byka r3/r4 , jasnym kolorze loju, pelnym otlyszczeniu, bez rozerwanego przez skorowaczke kregoslupa, w wadze 300-350 kg odpowoedniego dla naszego klienta za ktory zaplacilsimy 19,80

To ile rolnik mógł dostać za te sztuki? Ja P+ za 19.5 netto sprzedałem. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

W związku z tak wyczerpującą odpowiedzią mam prośbę. Wyjaśnij rolnikom, których jest tu zdecydowanie większość 😁 w jaki sposób dostają od handlarza za byka R kę 12,5 netto na żywo, jeśli Ty kupujesz mięso z takiego byka po 19,8. Gdzie trzeba uwzględnić koszty i minimalny zarobek handlarza i ubojni.

7 godzin temu, Karol8885 napisał:

Nie, zupelnie nie o to chodzi.

Poprostu jest to % specyficznych bykow , ktore poza klasa , posiadaja odpowiednie otluszczenie,kolor loju , kolor i strukture miesa.

 

90% polskiego byka to towar przemyslowy/supermerketowy tak jak wszedzie zreszta.

 

Dla przykladu od wczoraj bylismy w 6 rzezniach i wybralismy 19 sztuk razem, byka r3/r4 , jasnym kolorze loju, pelnym otlyszczeniu, bez rozerwanego przez skorowaczke kregoslupa, w wadze 300-350 kg odpowoedniego dla naszego klienta za ktory zaplacilsimy 19,80

 

1 minutę temu, Gargamel160 napisał:

To ile rolnik mógł dostać za te sztuki? Ja P+ za 19.5 netto sprzedałem. 

I to jest magia tego biznesu 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gargamel160    33

Byk u mie miał 580 dał 283 kg misa wybitnie chudy na żywa proponowali 9 zł. To chyba nie ztracilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

W związku z tak wyczerpującą odpowiedzią mam prośbę. Wyjaśnij rolnikom, których jest tu zdecydowanie większość 😁 w jaki sposób dostają od handlarza za byka R kę 12,5 netto na żywo, jeśli Ty kupujesz mięso z takiego byka po 19,8. Gdzie trzeba uwzględnić koszty i minimalny zarobek handlarza i ubojni.

 

I to jest magia tego biznesu 😁

Moglbym tu ksiazke napisac.

Generalnie schemat dziala.tak

Rolnik chce oszukac handlarza lub ubojnie

Handlarz chce oszukac rolnika i ubojnie

Ubojnia chce oszukac handlarza lub rolnika.

Potem 

Klient chce oszukac posrednika lub ubojnie

Ubojnia chce oszukac klienta.

 

I kazdy mysli, ze nie dal sie oszukac.

Posresnik ma w nosie dopuki dostaje swoje 5c/kg 

Edytowano przez Karol8885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1907
4 godziny temu, AdamRo napisał:

W związku z tak wyczerpującą odpowiedzią mam prośbę. Wyjaśnij rolnikom, których jest tu zdecydowanie większość 😁 w jaki sposób dostają od handlarza za byka R kę 12,5 netto na żywo, jeśli Ty kupujesz mięso z takiego byka po 19,8. Gdzie trzeba uwzględnić koszty i minimalny zarobek handlarza i ubojni.

Wystarczy , że ten byk wybije się na 63% i zakład już jest na 0 🙂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Jasne. Biorąc pod uwagę nawet to że piąta ćwiartka pokryje koszty uboju, to ile trzeba zabrać na potrącenie z takiego byka żeby zakład przy wyboju 63% wyszedł na zero ? Przypomnę że Karol kupuje R kowego byka po 19,8 po wystudzeniu i obróbce. Lub też ile trzeba zdjąć z wagi 😀

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, AdamRo napisał:

Jasne. Biorąc pod uwagę nawet to że piąta ćwiartka pokryje koszty uboju, to ile trzeba zabrać na potrącenie z takiego byka żeby zakład przy wyboju 63% wyszedł na zero ? Przypomnę że Karol kupuje R kowego byka po 19,8 po wystudzeniu i obróbce. Lub też ile trzeba zdjąć z wagi 😀

Najpiekniejsze w tej branzy jest,ze kazdy ma inny kalkulator.

 

Np.

Rolnik chce sprzedac na zywa.

Przed zakupem daje sie opic bykowi wody.

Potem naczepa cala zaszczana. Brudny, oklejony... i mamy straczke od 5 do 8% zaleznie od sytacji rynkowej.

Rolnik dostaje kase za mocne O gdzie realnie bedzie to sprzedane jako R- np.

Powiedzmy,ze nie wnikam w proces zakupu zywca bardzo bo to nie moja bajka ale troche w zyciu widzialem i jest mozliwe aby na 30 sztukach jedna byla praktycznie za darmo.

Kazdy mowi, ze nie moj handlarz to by mnie nie oszukal, albo ja sie nie dam mam swoja wage itd. Wszystko sie da.

Nawet sie nie bede rozpisywal bo mi nie zalezy na tym czy mi wierzycie czy nie.

Zastanowcie sie jednak wlasnie gdzie jest blad,ze ubojnia sprzedaje R za 20 pln a wy dostajecie 13 pln za zywa.

I nawet nie jest to kwestia obecnie tego zeby rzeznie wybitnie zarabialy. To jest kwestia przetrwania.

Poncalym roku jak rzeznia na czysto jest 2% do przodu , to jest to dobry wynik.

Tak samo jak rolnik mowi, ze z 5 -10-20 bykow to goeno zostaje tak samo ubojnia i posrednik mowi tak samo.

Z 20 bykow , posrednik taki jak ja inwestuje 350kgx20x20pln 140000pln zeby po 60 dniach zarobic 0,05x7000kg = 350 e

 

Ktos powie ze to glupota. Racja, tylko ze w miesiac ubojnia robi 4000 sztuk , czy posrednik robi 1200

Wszystko sie da zrobic i wszystko zgodnie z przepisami.

Nawet taka rzecz jak ubojnie maja kalibracje wagi cwierci zaokraglajaca do 0,2kg w gore

A rozbior zaokragla to w dol.

Przewozisz mieso 200 km i masz na 200 cwierciach 50 kg ubytku wagowego i nic sie z tym nie da zrobic bo przepisy na to ppzwalaja

Edytowano przez Karol8885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab1    38
Napisano (edytowany)
14 godzin temu, Karol8885 napisał:

Najpiekniejsze w tej branzy jest,ze kazdy ma inny kalkulator.

 

Np.

Rolnik chce sprzedac na zywa.

Przed zakupem daje sie opic bykowi wody.

Potem naczepa cala zaszczana. Brudny, oklejony... i mamy straczke od 5 do 8% zaleznie od sytacji rynkowej.

Rolnik dostaje kase za mocne O gdzie realnie bedzie to sprzedane jako R- np.

Powiedzmy,ze nie wnikam w proces zakupu zywca bardzo bo to nie moja bajka ale troche w zyciu widzialem i jest mozliwe aby na 30 sztukach jedna byla praktycznie za darmo.

Kazdy mowi, ze nie moj handlarz to by mnie nie oszukal, albo ja sie nie dam mam swoja wage itd. Wszystko sie da.

Nawet sie nie bede rozpisywal bo mi nie zalezy na tym czy mi wierzycie czy nie.

Zastanowcie sie jednak wlasnie gdzie jest blad,ze ubojnia sprzedaje R za 20 pln a wy dostajecie 13 pln za zywa.

I nawet nie jest to kwestia obecnie tego zeby rzeznie wybitnie zarabialy. To jest kwestia przetrwania.

Poncalym roku jak rzeznia na czysto jest 2% do przodu , to jest to dobry wynik.

Tak samo jak rolnik mowi, ze z 5 -10-20 bykow to goeno zostaje tak samo ubojnia i posrednik mowi tak samo.

Z 20 bykow , posrednik taki jak ja inwestuje 350kgx20x20pln 140000pln zeby po 60 dniach zarobic 0,05x7000kg = 350 e

 

Ktos powie ze to glupota. Racja, tylko ze w miesiac ubojnia robi 4000 sztuk , czy posrednik robi 1200

Wszystko sie da zrobic i wszystko zgodnie z przepisami.

Nawet taka rzecz jak ubojnie maja kalibracje wagi cwierci zaokraglajaca do 0,2kg w gore

A rozbior zaokragla to w dol.

Przewozisz mieso 200 km i masz na 200 cwierciach 50 kg ubytku wagowego i nic sie z tym nie da zrobic bo przepisy na to ppzwalaja

Zapomniałeś dodać że ubojnia zawsze swoje zarobi a koszty energii , produkcji itp zawsze przerzuci na rolnika .. bo jak wiadomo rolnik i tak sprzeda byka bo do lasu go nie wypuści .. z tym że ubojnia ma 2 procent do przodu w skali roku to pojechałeś nieźle po bandzie .. być może przyjedzie do mnie przedstawiciel ubojni w następnym tygodniu to go zapytam 😁

Edytowano przez tomaszmab1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol8885    42

Zapytaj. Tylko niech ci prawde powie

 

Ok uwazasz ze ma wiecej niz 2%

4000 sztuk miesiecznie wartych 20 pln x 350 kg x 12 miechow x2 %

 

6,5 banki

 

Uwazasz ze po oplaceniu pracownikow wdzystkich kosztow rzezni zostaje wiecej?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
Dnia 8.03.2024 o 20:15, AdamRo napisał:

Jasne. Biorąc pod uwagę nawet to że piąta ćwiartka pokryje koszty uboju, to ile trzeba zabrać na potrącenie z takiego byka żeby zakład przy wyboju 63% wyszedł na zero ? Przypomnę że Karol kupuje R kowego byka po 19,8 po wystudzeniu i obróbce. Lub też ile trzeba zdjąć z wagi 😀

Jak faktycznie rozlicza ubojnia bydło które rolnik sprzedaje na wbc? Jak sama nazwa wskazuje ważenie odrazu po ubiciu tylko że po odparowaniu wody tusza staje się łżejsza i zakład nie może być stratny więc fajniej wygląda dać w cenniku wyższą cenę a potrącić  z wagi po ubiciu na wodę? Co można jeszcze wyciąć z pułtuszy żeby była lżejsza? nerki? Co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Jak żyć? Panie premierze jak żyć? Tylko ten farmer to ma życie tu to strat i ryzyka nie ma. Jak czytam co tu wypisują to wszędzie występuje kreatywna księgowość poza rolnictwem...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1318

Wejdź w żniwa na temat pszenicy, 10-12t to już norma, kreatywne chopoki


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
Napisano (edytowany)

A po suszowe pierwsi 😀

2 godziny temu, Daro20 napisał:

Jak faktycznie rozlicza ubojnia bydło które rolnik sprzedaje na wbc? Jak sama nazwa wskazuje ważenie odrazu po ubiciu tylko że po odparowaniu wody tusza staje się łżejsza i zakład nie może być stratny więc fajniej wygląda dać w cenniku wyższą cenę a potrącić  z wagi po ubiciu na wodę? Co można jeszcze wyciąć z pułtuszy żeby była lżejsza? nerki? Co jeszcze?

W zasadzie od wbc do wysyłki (bez kombinacji z wagą) różnica wynosi 4-6%.

Edytowano przez AdamRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

Panowie byczki około 300 kg temperatura 39.3-39.7 działac?nie ma kaszlu ani gluta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj