tmk1974

Ustawa wiatrakowa - co o niej sądzicie?

Polecane posty

Tomasz0611    5616
1 minutę temu, tomek1974 napisał:

jakim trzeba być durnym człowiekiem żeby wierzyć platfusom że robią coś dobrego dla Polski 

Takim samym durniem jest ten który wierzył, że PiS robi coś dla dobra Polski ...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5061
4 minuty temu, tomek1974 napisał:

jakim trzeba być durnym człowiekiem żeby wierzyć platfusom że robią coś dobrego dla Polski 

Tak jak ci co wierzą w dobre intencje Kaczyńskiego i spółki. ;) 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
2 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Takim samym durniem jest ten który wierzył, że PiS robi coś dla dobra Polski ...

pis zrobił więcej dla Polski niż jakikolwiek rząd ,wyłożyli się na pomocy ukrainie i wszystkim z tym związanym 

  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
8 minut temu, dzarjan8111 napisał:

To nie ustawa tylko ! Projekt ustawy ! 😁😄😁 widzisz jakie to śmieszne takie czepianie się a nie uchwycenie sedna sprawy. No ale ty kolego mówiłeś ze ta ustawa z 300m jest dobra , ze jeśli radni przegłosują no to ktoś z nas ma wiatrak może nawet 250m wysokości , 300m od domu. No to ta ustawa była lobbującym gniotem czy nie? Czy jest a jak poprawia to ok bo im się nie udało przepchnąć bo się ludzie zorientowali? Wszyscy biją dziś jaskrawymi, chwytliwymi, obrazkami po oczach, ale czy znasz zapis projektu ze postawione wiatraki mogą być modernizowane poprzez zmianę turbiny ale wyprodukowanej  (to jest hit , uwaga!) w terminie 48 miesięcy przed dniem wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej w zmodernizowanej elektrowni wiatrowej.     Czyli więcej jest prawdy w tej wrzutce niż w twojej ocenie bo przyznaj się , nawet nie czytałeś tego projektu. Miłego wieczoru.

Gdzie ja pisałem, ze 300 m do domu jest dobre pisałem, ze przesadzili ale ja to bagatelizuję bo to jest projekt przed pierwszym czytaniem i co najważniejsze jak mówi Hołownia być może będzie oddzielony od ustawy mrożącej ceny.  A co do mojego pisania ustawa projekt ustawy. tak czepiam się ciebie bo ty piszesz jak by to miało już być działające prawo a ja to traktuje jako nic działający projekt. I tu jest różnica. Snujesz wizje wiatraka o wysokości 2509 m 300 m od domu co jest głupota bo takiego prawa nie ma i nie będzie. 

Czy 48 miesięcy to jest hit. Nie wiem ktoś zadbał by nie montować starych turbin. CO w kontekście masowego importu śmieci z Niemiec w okresie rządu pis jest chyba dobrym pomysłem.

A teraz znajdź mi w tym projekcie gdzie piszą, że musimy kupić te turbiny szybko. Jak nawet nikt nie wie ile ich będzie i gdzie będą stały bo to trzeba rok czy dwa mierzyć siłę wiatru.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3486
Przed chwilą, tomek1974 napisał:

pis zrobił więcej dla Polski niż jakikolwiek rząd

Tiaaaa....i dlatego im podziękowali...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5061
1 minutę temu, tomek1974 napisał:

pis zrobił więcej dla Polski niż jakikolwiek rząd ,wyłożyli się na pomocy ukrainie i wszystkim z tym związanym 

Czytaj. 

 

7 minut temu, tomek1974 napisał:

jakim trzeba być durnym człowiekiem żeby wierzyć 

 

7 minut temu, tomek1974 napisał:

że robią coś dobrego dla Polski 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
1 minutę temu, tomek1974 napisał:

pis zrobił więcej dla Polski niż jakikolwiek rząd ,wyłożyli się na pomocy ukrainie i wszystkim z tym związanym 

Tak, tak xD Naoglądaj się TVP INFO i propagandy sukcesu a'la Gierek bo niedługo ci wyłączą xD Kiedyś 13 grudnia nie było teleranka, a teraz Tusk wyłączy TVP INFO xD 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
Przed chwilą, Tomasz0611 napisał:

Tak, tak xD Naoglądaj się TVP INFO i propagandy sukcesu a'la Gierek bo niedługo ci wyłączą xD Kiedyś 13 grudnia nie było teleranka, a teraz Tusk wyłączy TVP INFO xD 

to tvn zrobił pranie mózgu 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Nie wiem, nie oglądam, ale to media prywatne, więc niech sobie pokazują co chcą, oczywiście w granicach polskiego prawa. Za to TVP to telewizja publiczna, a nie tuba propagandowa PiSuaru ... Ma służyć wszystkim mieszkańcom tego kraju, a nie PiSuarom do wciskania kitu swoim wyborcom ...

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

Niezłe jaja. PO stwierdziło, że się wycofuje z ustawy, bo błędy i źle napisana, a zwolennicy klapki na oczach i bronią jak niepodległości. Normalnie sekta PO🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 minutę temu, hubertuss napisał:

Gdzie ja pisałem, ze 300 m do domu jest dobre pisałem, ze przesadzili ale ja to bagatelizuję bo to jest projekt przed pierwszym czytaniem i co najważniejsze jak mówi Hołownia być może będzie oddzielony od ustawy mrożącej ceny.  A co do mojego pisania ustawa projekt ustawy. tak czepiam się ciebie bo ty piszesz jak by to miało już być działające prawo a ja to traktuje jako nic działający projekt. I tu jest różnica. Snujesz wizje wiatraka o wysokości 2509 m 300 m od domu co jest głupota bo takiego prawa nie ma i nie będzie. 

Jeszcze wczoraj wyznawco platfusów i tvn zapierałeś się że  ustawę trochę poprawią i przegłosują ją w pakiecie  , a prezydent to klepnie bo jak będzie w pakiecie to nie będzie miał innego wyjścia , Widać że masz tak zryte pod kopułą że nie masz nawet własnego zdania tylko jesteś sterowany od górnie , bo dzisiaj od góry padło hasło ze będzie to oddzielnie procedowane , to się wsłuchałeś w swoich mocodawców , i to samo po nich powtarzasz . Ciekawie jak za dzień czy dwa na górze zmienią zdanie , to czy dalej będziesz z siebie głupa robił ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@tmk1974 Kto ci powiedział, ze się wycofują? CO ty bredzisz Oddzielili to tylko od ustawy mrożącej ceny prądu czy tam chcą to oddzielić. Właśnie to sa wasze argumenty same kłamstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5061
3 minuty temu, tmk1974 napisał:

Niezłe jaja. PO stwierdziło, że się wycofuje z ustawy, bo błędy i źle napisana, a zwolennicy klapki na oczach i bronią jak niepodległości. Normalnie sekta PO🤣

Raczej krytykują tępy strach przed wiatrakami a nie bronią ustawy...... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
3 minuty temu, mysza103 napisał:

Jeszcze wczoraj wyznawco platfusów i tvn zapierałeś się że  ustawę trochę poprawią i przegłosują ją w pakiecie  , a prezydent to klepnie bo jak będzie w pakiecie to nie będzie miał innego wyjścia , Widać że masz tak zryte pod kopułą że nie masz nawet własnego zdania tylko jesteś sterowany od górnie , bo dzisiaj od góry padło hasło ze będzie to oddzielnie procedowane , to się wsłuchałeś w swoich mocodawców , i to samo po nich powtarzasz . Ciekawie jak za dzień czy dwa na górze zmienią zdanie , to czy dalej będziesz z siebie głupa robił ?

Na razie wy z siebie głupka robicie. Ok rozdzielili ustawy co wg mnie jest błędem ale to oni decydują. Ale co ważne ustawa i tak będzie szybko procedowana. Tylko, ze się z Dudą będą męczyć. Ale te wiatraki i tak będą.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
10 minut temu, 12Pafnucy napisał:

Tiaaaa....i dlatego im podziękowali...

PISowi podziękowali głównie przez to że zrobili zamieszanie z aborcją (mogli tego nie tykać tylko zostawić tak jak było ), 5 Kaczyńskiego , I z Ukrainą ( wpuszczenie zboża ) , gdyby tych 3 rzeczy nie zrobili to wygrali by pewnie w cuglach , a tak to dawali pożywkę Opozycji , tak samo jak teraz ci dają pożywkę pisowi temi wiatrakami . Jak już nawet Kołodziejczak mówi że to był bubel i na pewno się odbije to na niekorzyść koalicji , i on ma nadzieję że jak najszybciej się z tego trzeba wycofać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

NO proszę teraz Kołodziejczak wasz nadzieja się robi. Normalnie nowy idol bo coś nie tak o koalicji powiedział. Zapomniałeś jeszcze do tych wtop pisu dodać, że ludzie im podziękowali za drożyznę za to, ze te plusy i emerytury finalnie okazały się nic nie warte bo pod 2015 roku wszystko tak podrożało no i że kradli jak mało kto wcześniej.

Wiecie, że wczasy 10 dni dla 4 osób w Tajlandii z lotami kosztują te same pieniądze co w PL dla tej samej rodziny 7 dni. Nie wiecie to se sprawdźcie. To jest efekt rządu pisu. I za to ludzie podziękowali.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
15 minut temu, hubertuss napisał:

Na razie wy z siebie głupka robicie. Ok rozdzielili ustawy co wg mnie jest błędem ale to oni decydują. Ale co ważne ustawa i tak będzie szybko procedowana. Tylko, ze się z Dudą będą męczyć. Ale te wiatraki i tak będą.

Pewnie jeszcze po nocach jak za pisu , tyle że teraz ci to nie będzie przeszkadzało , no i fakt tylko ten Duda , bo tak to by można przecież to zrobić chwila moment , co do Kołodziejczaka , to póki się nie sprzedał PO to moje poparcie miał , a ze akurat jego teraz przytaczam , to chociażby z tego powodu że jako zagorzały poplecznik Tuska , nagle się wychyla że ta ustawa to do niczego dobrego nie doprowadzi ,  

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kto napisał, ze po nocach. taka z wami dyskusja wieczne insynuacje i kłamstwa. Prze procedują ją normalnie w dzień zajdzie z miesiąc dłużej czy dwa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
4 minuty temu, hubertuss napisał:

NO proszę teraz Kołodziejczak wasz nadzieja się robi. Normalnie nowy idol bo coś nie tak o koalicji powiedział. Zapomniałeś jeszcze do tych wtop pisu dodać, że ludzie im podziękowali za drożyznę za to, ze te plusy i emerytury finalnie okazały się nic nie warte bo pod 2015 roku wszystko tak podrożało no i że kradli jak mało kto wcześniej.

Wiecie, że wczasy 10 dni dla 4 osób w Tajlandii z lotami kosztują te same pieniądze co w PL dla tej samej rodziny 7 dni. Nie wiecie to se sprawdźcie. To jest efekt rządu pisu. I za to ludzie podziękowali.

Żeby uznać kogoś za idola tylko dlatego, że coś złego o PO powiedział, to trzeba by  trzymać się waszych standardów, vide: Banaś 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
9 minut temu, hubertuss napisał:

NO proszę teraz Kołodziejczak wasz nadzieja się robi. Normalnie nowy idol bo coś nie tak o koalicji powiedział. Zapomniałeś jeszcze do tych wtop pisu dodać, że ludzie im podziękowali za drożyznę za to, ze te plusy i emerytury finalnie okazały się nic nie warte bo pod 2015 roku wszystko tak podrożało no i że kradli jak mało kto wcześniej.

Spokojnie , jednym dzisiaj dziękują za to (co osobiście uważam że dla polityki jest to zdrowe, zresztą osobiście od 2 kadencji głosuję na konfederację )  , a innym  jutro podziękują za coś inne , a może i za to samo co pisowi , bo jakoś nie widzę tego żeby w najbliższej 4 latce wszystko potaniało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433
26 minut temu, hubertuss napisał:

 Zapomniałeś jeszcze do tych wtop pisu dodać, że ludzie im podziękowali za drożyznę za to, ze te plusy i emerytury finalnie okazały się nic nie warte bo pod 2015 roku wszystko tak podrożało no i że kradli jak mało kto wcześniej.

 

Jak z PiSu - to od razu kradli. Jak z PO, to dopóki sąd nie skazał, to człowiek jest niewinny.🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
36 minut temu, tmk1974 napisał:

Żeby uznać kogoś za idola tylko dlatego, że coś złego o PO powiedział, to trzeba by  trzymać się waszych standardów, vide: Banaś 😆

Ale możesz pisać źle o po. Tylko miej prawdziwe argumenty a nie zmyślone jak wyżej, że jakiś kraj musi szybko kupić używane zdemontowane turbiny.

23 minuty temu, tmk1974 napisał:

Jak z PiSu - to od razu kradli. Jak z PO, to dopóki sąd nie skazał, to człowiek jest niewinny.🤣

No kradli tylko pisowska prokuratura  umarzała Z kolei za pisu jak by kradli z po to nikt wyroku nie dostał . Bo ta sama prokuratura nie potrafiła sformułować odpowiedniego aktu oskarżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052

wiatraki to temat zastepczy-miliony ton wegla polskiego i zagranicznego leza na haldach i nie wiadomo co z nimi robic. najnowoczesniejsza elektrownia weglowa w jaworznie co chwile sie psuje.

 

Dnia 4.12.2023 o 18:22, tmk1974 napisał:

Jacus, nie wysilaj się w tym temacie. W twojej dzielni taki wiatrak by się nie przyjął, bo straszyłby gołębie twoim ziomkom.

mi wystarczy jedna elektrownia weglowa i 2 wodne ktore widze  z domu..

zreszta u nas zaden wiatrak nie powstanie-lotnisko blisko i do tego nie ta strefa wiatrowa.

starzy golebiarze wymieraja ,nowych nie ma..

19 godzin temu, tomek1974 napisał:

 

oficer ludowego wojska polskiego jest dla ciebie autrytetem ?? co procz bajek i glupst dla ograniczoych umyslowo moze zaoferowac ??

2 godziny temu, tomek1974 napisał:

obrazek niedalekiej przyszłości tylko te bociany nie pasują 

o was bociany zapomnialy , za 20 lat nie bedzie dla kog wiatraow stawiac..

1 godzinę temu, tomek1974 napisał:

jakim trzeba być durnym człowiekiem żeby wierzyć platfusom że robią coś dobrego dla Polski 

typowy wyborca pis-u to albo pacjent szpitala psychiatrycznego 80 % poparcia albo absolwent podstawowki-64 %

1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Tak, tak xD Naoglądaj się TVP INFO i propagandy sukcesu a'la Gierek bo niedługo ci wyłączą xD Kiedyś 13 grudnia nie było teleranka, a teraz Tusk wyłączy TVP INFO xD 

w ostatnic  latach zuzycie energii elektrycznej dla przemyslu  spadlo o 20 % , przemysl unowoczesnia sie  paneli przybywa,polska wschodnia wymiera-kto ta energie bedzie konsumowal.

choc w lecie pewnie sie przydadza-za pare lat braknie wody do chlodenia turbin .

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

 Poparcie dla PO w zakładach karnych wyniosło ponad 90% 😁

Edytowano przez tmk1974

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pala92
      Witam. 
      Przygotowuje sie do ogarniania papierów do budowy hali 20x30m, chcę też powoli gromadzić materiały i mam kilka pytań.
      Ile płaciliście za projekt hali murowanej?
      Stawiał ktoś z cegły ceramicznej? Myślałem o termoton owczary bo cena jest spoko tylko jak z jakością?
      Jak zaplanować układ drzwi? Jedne w scianie szczytowej a drugie? W 1/3 długości budynku bliżej wjazdu ze szczytu? Jaka szerokość bram wjazdowych?
      Jakia optymalna wysokość budynku? 4.5 wystarczy czy lepiej 5m?
    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj