jane1991

dylemat przed zakupem 312 lsa 1991 rok wycie tak jak by wtylnym moście

Polecane posty

jane1991    0

dylemat przed zakupem . 312 lsa 1991 rok 9700 motogodzin wszystko ok z ciągnikiem na każdym biegu wycie w tylnym moście lub zwolnicy . miał ktoś podobny problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jane1991    0

liczik na obecną chwile wskazuje tyle ,  prawdopodobnie obrócił się dwa razy. traktor w fajnym stanie jak na te lata tylko jest jedno ale z tym wyciem

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Albo robiony i źle złożony albo coś się kończy.

Wyje non stop czy np tylko hamowanie silnikiem czy przyspieszanie??

Od ilu kmh wyje??

 

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Nie chcę się wpierdzielać ale za te pieniądze co chcesz kupić LSA  możesz kupić np case MX o co najmniej 10 lat młodszego. I rozumiem że fendt to legenda ale z racjonalnej strony to 10 lat młodszy ciągnik to około 6 tyś mth mniej. Części nowe są dostępne co akurat w tym przypadku może być miną na którą świadomie możesz się zapakować. Wydasz na wyjącego fendt-a 90 tyś zł i dołożysz za pół roku 40 na remont skrzyni. Nie namawiam Cię w żadną stronę ale obecnie mam taką sytuację, 5 lat temu kupiłem ciągnik i służył wiernie przez  5 lat, teraz włożyłem w niego połowę wartości a ten ciągle pozostał starym ( 99r) trupem. 

Wg. mnie nie patrz na markę a o stan i dostępność nowych części bo stare zawsze są stare a tych będzie coraz mniej przez co ich ceny będą rosły a ciągniki taniały przez brak popytu. I tak na szybko 2 ogłoszenia z brzegu, pomyśl czy warto wydać te same pieniądze na starego klamota.

https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/new-holland-tm-140-155-case-mx-135-new-holland-tm-140-mechaniczny-ladny-case-mx-150-tuz-ID6FYNeB.html

https://www.olx.pl/d/oferta/case-mxm-155-maxxum-podobne-do-mx-i-cs-155-koni-CID757-IDXbz5v.html

Edytowano przez Michał88
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

nie zamienię fenda na młodszego case ...


a to wycie musiałbym słyszeć... na ostatnim biegu czyli 40 trochę wyje jak się idzie ponad 35

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jane1991    0

To jest dzwięk jak zwolnic w ursusie c360 a wycie zaczyna się zaraz po ruszeniu prędkości niema dużych

 

Nie widać żeby było kręcone coś . Bardziej coś się kończy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4138

Jest wyrąbany bardziej niż Andzia w parku i daj sobie z tym spokój, koniec tematu.

Edytowano przez Desperado
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153
42 minuty temu, jane1991 napisał:

To jest dzwięk jak zwolnic w ursusie c360 a wycie zaczyna się zaraz po ruszeniu prędkości niema dużych

Czyli nie jest dobrze.

40 minut temu, Desperado napisał:

Jest wyrąbany bardziej niż Andzia w parku i daj sobie z tym spokój, koniec tematu.

Lepiej bym tego nie ujął....

Odpuść i szukaj dalej.

Jest w czym wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trakorzysta    8

Nie ma sensu stary ciągnik, naprawy będą nieopłacalne. Części drogie w porównaniu do wartości maszyny, ktoś chce się pozbyć. Jak koledzy piszą lepiej kupić nowszy z innej firmy tylko modele wyższej klasy te lepiej wyposażone. Zadowolony będziesz też napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Gdyby była to jeszcze kwestia części eksploatacyjnych to pół biedy. Gorzej jeśli coś jest uszkodzone w sposób trwały typu pękniecie, wyłupanie, wytarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

W teorii obecnie wszystko zrobisz dorobisz poszukasz dokupisz....ale czy gra warta świeczki?

Odpowiedź brzmi nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
7 godzin temu, Desperado napisał:

Jest wyrąbany bardziej niż Andzia w parku i daj sobie z tym spokój, koniec tematu.

chyba nie znasz andzi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jane1991    0

Nie otwarta puszka pandory . Dziękuję wszystkim Panom za chęć konwersacji na ten temat i opinie. Z mojej strony Panowie bezawaryjności życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BartekBiel
      Problem z podnoszeniem cięgien tylnich nie działa ehr, nie działa podnoszenie z przycisku na błotniku, nie działa manualne podnoszenie reszta działa jak wspomaganie czy tur nie wiem co się stało fendt 306c
    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj