Krecik11

MF 31 stary typ zapycha podsiewacz

Polecane posty

Krecik11    0

Witam jak w temacie po przejechaniu kilku metrów podsiewacz dobity słoma że aż ciężko ją wyciągnąc z tamtad czy ma ktoś jakiś pomysł czego to moze być wina z kad słoma na podsiewaczu  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
Krecik11 napisał:

Witam jak w temacie po przejechaniu kilku metrów podsiewacz dobity słoma że aż ciężko ją wyciągnąc z tamtad czy ma ktoś jakiś pomysł czego to moze być wina z kad słoma na podsiewaczu  ? 

podaj więcej szczegółów


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik11    0

Odrzutnik już co prawda zmęczony ale tak wygląda jak by słoma spadała z klawiszy na podsiewacz i zapychalo się tam na dole bo to głównie słoma na dole ziarno na dużych obrotach jakoś to idzie ale słoma i tak tam jest a w zbiorniku bardzo dużo takich niedomluconych kłosów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

a jak to się zaczęło tak po prostu czy może wymieniałeś jakiś pas czy łańcuch czy łożysko i od tego się to zaczęło dziac


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik11    0

No właśnie tamat taki że kombajn nabyty i w zasadzie wcześniej nie próbowany w tym roku wyciągnięte klawisze żeby wyczyścić podsiewacz bo zaklejony był i łańcuch podajnika kłosowego zrobiony a w tamtym roku myślałem że to wina założonego podsiewacza ale jak widać nie pomogło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

może jak ktoś grzebał to źle założył pas na wytrzasacze i nie chodzą tak jak powinny


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik11    0

Nie pas ok bo jest oryginał rysunek jak ma być i chodza w dobrą stronę sprawdzalem jedyne co mi się wydaje że one jakoś pod górkę idą bardzo 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik11    0

A jeszcze było ustawiane klepisko bo przy dociągnięciu waliło cepami po klepisku i nie wiem czy na wyjściu nie jest zbyt duża szczelina ale to by miało znaczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

a odrzutnik słomy w jakim stanie ? wytrzasacze w jakim stanie może wybite albo pogięte


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik11    0

Wytrząsacze raczej ok trochę luz na panewkach a odrzutnik widać że już sfatygowany ale słoma po klawiszach idzie tylko jakby część spadała do tyłu na podsiewacz 

Edytowano przez Krecik11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik11    0

Nie pszenżyto dość wysokie obroty opór to wtedy da się sieć nie zabije podsiewacza ale słoma tam jest cały czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Na końcu klepiska powinien być taki grzebień, może zgięty lub drutów brakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy za odrzutnikem jest grzebień z prętów?Bo on zapobiega dostawaniu się tam słomy.Co prawda mam inny kombajn ale chyba w każdym to powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik11    0

Grzebień jest tylko nie wiem jak ma wyglądać czy te pręty w dół czy w górę czy poziomo ?

 

3 godziny temu, wojtal24 napisał:

a te obroty opór to ile na mlocarni?

No ciezko powiedzieć ile to ma obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam popatrz dokładnie w tym miejscu.To nigdzie indziej nie wpada jak tylko tam.No chyba że klepisko masz do tego stopnia dziurawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Kurde kolego odpowiedzi dajesz precyzyjne... Klepisko całe-chyba, obroty młocarni- uj wie..  sito górne jak masz szeroko otwarte? Wg mnie obroty na młocarni niskie i do tego sito górne zbyt otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik11    0
41 minut temu, Buszmen11 napisał:

Kurde kolego odpowiedzi dajesz precyzyjne... Klepisko całe-chyba, obroty młocarni- uj wie..  sito górne jak masz szeroko otwarte? Wg mnie obroty na młocarni niskie i do tego sito górne zbyt otwarte

Kolego kombajn rok produkcji 65 sito górne stałe obroty są takie jakie ustawisz na silniku na którym nie ma obrotomierza więc sory ale ciężko o precyzyjne odpowiedzi. Większych obrotów się nie da a co ma do tego sito na którym wogole nie powinno być słomy więc może sobie daruj te uszczypliwości 

Edytowano przez Krecik11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj