Krecik11

MF 31 stary typ zapycha podsiewacz

Polecane posty

sawin698    7

Czyli masz protoplaste serii 500. Do koszenia obroty na silniku zapinasz do końca. Nie wiem jak tam z regulacją klepiska ale seria 500 miała już regulacje na wejściu i wyjsciu. Obroty młocarni też regulacja na wariatorze. Wrzuc kilka fotek z miejsca kierowcy, na sita oraz na napęd młocarni (pewnie po prawej stronie). Może faktycznie cos źle ustawiasz ale nigdy nie widziałem tego kombajnu z bliska i nie wiem  co w nim gdzie się da znależć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Krecik11 napisał:

Kolego kombajn rok produkcji 65 sito górne stałe obroty są takie jakie ustawisz na silniku na którym nie ma obrotomierza więc sory ale ciężko o precyzyjne odpowiedzi. Większych obrotów się nie da a co ma do tego sito na którym wogole nie powinno być słomy więc może sobie daruj te uszczypliwości 

Pewna ilość drobnej słomy ma prawo tam trafić ale bez problemu powinno sobie z tym poradzić.Moim zdaniem problem jest gdzieś koło tego grzebienia.Musi być gdzieś dziura że takie ilość słomy jak pisałeś dostają się na podsiewacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik11    0
1 godzinę temu, sawin698 napisał:

Czyli masz protoplaste serii 500. Do koszenia obroty na silniku zapinasz do końca. Nie wiem jak tam z regulacją klepiska ale seria 500 miała już regulacje na wejściu i wyjsciu. Obroty młocarni też regulacja na wariatorze. Wrzuc kilka fotek z miejsca kierowcy, na sita oraz na napęd młocarni (pewnie po prawej stronie). Może faktycznie cos źle ustawiasz ale nigdy nie widziałem tego kombajnu z bliska i nie wiem  co w nim gdzie się da znależć...

Obrotów na młocarni nie da się regulować duże koło jeszcze na płaski pas bezpośrednio na koło które napędza odrzutnik i bęben młócący jedyne co można regulować to klepisko i wiatr na sitach no i zmieniać dolne sito i tyle z regulacji  

1 godzinę temu, marcin19071980 napisał:

Pewna ilość drobnej słomy ma prawo tam trafić ale bez problemu powinno sobie z tym poradzić.Moim zdaniem problem jest gdzieś koło tego grzebienia.Musi być gdzieś dziura że takie ilość słomy jak pisałeś dostają się na podsiewacz.

No właśnie nie wiem jak to ma tam wyglądać czy napewno te klawisze są takie jak mają być bo tak to wygląda jak by słoma spadała z klawiszy na dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

Jeśli nie ma słomy na wytrząsaczach ( w sensie że nie są też zabite słomą) to znaczy że to co na nie trafia to z nich wypada to wg mnie pracują prawidłowo. Ja bym sprawdzil jeszcze napęd odrzutnika słomy lub jego samą konstrukcje. Może jest gdzieś rozbity jakis wpust lub koło lub cos podobnego i pod obciążeniem odrzutnik się  zatrzymuje a ty uwazasz że to jednak pracuje prawidłowo bo z zewnatrz koło sie obraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krecik11    0
5 godzin temu, sawin698 napisał:

Jeśli nie ma słomy na wytrząsaczach ( w sensie że nie są też zabite słomą) to znaczy że to co na nie trafia to z nich wypada to wg mnie pracują prawidłowo. Ja bym sprawdzil jeszcze napęd odrzutnika słomy lub jego samą konstrukcje. Może jest gdzieś rozbity jakis wpust lub koło lub cos podobnego i pod obciążeniem odrzutnik się  zatrzymuje a ty uwazasz że to jednak pracuje prawidłowo bo z zewnatrz koło sie obraca.

Jest to jakiś trop  no ewidentnie gdzieś tutaj jest pies pogrzebany najlepiej było by znaleźć posiadacza kombajnu który jest sprawny i porównać jeden do drugiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj