margoo78

Dotacje do silosów na zboże 2023

Polecane posty

mariusz811    1
Dnia 22.12.2023 o 10:37, Korbol napisał:
Dnia 22.12.2023 o 10:03, Tomek2903 napisał:

W jakiej odległości od budynku gospodarczego można postawić silos 

u mnie w gminie mówili że można nawet zaraz obok, jeśli jest to samo przeznaczenie. Mój zgłaszałem na 3 metry od obory i nie było problemu.

 u mnie w starostwie mówili ze tylko do 100 ton może być przy budynku powyżej już jakaś odległość obowiązuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
17 godzin temu, robertrolnik27 napisał:

W jakiś sposób agencja zawiadamia do podpisania weksla? 

do mnie dzwonili, żeby przyjechać i się umawiali kiedy mi pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

Pytania :

1. Czy można wnioskować o wydłużenie terminu realizacji inwestycji ?

2. W jaki sposób odbywa się odbiór/kontrola przez agencję przed dokonaniem płatności ?

3. Czy ktoś zna jakieś możliwości żeby zbiornik postawić 1 m od granicy działki przy już istniejących zbiornikach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83

potwierdzam otrzymanie kasy, całość co mieli dać już na koncie. 29 XII wysłali przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

niektórzy już dostali zwrot a ja jeszcze umowy nie podpisałem. dostaję się jakieś wezwanie czy jak to się odbywa? założyłem wniosek później poprawka i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Ja czekałem, czekałem i się doczytałem odmowy coś około 15 grudnia obyś miał więcej szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Dostałeś jakieś pismo papierowe czy wszystko przez ten portal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
8 godzin temu, Korbol napisał:

potwierdzam otrzymanie kasy, całość co mieli dać już na koncie. 29 XII wysłali przelew

gdzie składałeś wniosek o płatność? 

w zakładce wniosku KPO?

Ja złożyłem wiosek o płatność w zakładce mój eWoP 19 grudnia  i do tej pory nikt go nie odebrał ma status wysłany . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
9 godzin temu, lebek5 napisał:

gdzie składałeś wniosek o płatność?

 

tutaj 

obraz.png

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56
2 minuty temu, Korbol napisał:

tutaj 

obraz.png

dzięki. ja też tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jak jest z tym załącznikiem o zawiadomieniu organu dla robót. Silosy ze zgloszeniem, bez pozwolenia. Musi być oświadczenie ? Budowa zgłaszana, lecz pisma nie dostałem 

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6

Czy jeśli wykonawca silosu będzie inny niż w podanej ofercie do umowy a co za tym idzie będzie inne wyposażenie należy robić aneks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

w jaki sposób zgłaszacie zmianę? elektronicznie czy tradycyjnie? Ktoś robił zmianę, może sie podzielić jak to robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2

Decyzję otrzymałem dwa dni temu ale obdzwoniłem prawie wszystkich producentów i kolejki mają na październik listopad grudzień 24 a ja mam czas na realizację do końca października ktoś pytał w agencji czy da się przedłużyć termin realizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Coś tam dzwoniłem, jeśli dobrze zrozumiałem to nieruszalny termin jest 12 miesięcy od momentu podpisania umowy i tego nie przeskoczysz.

Takie terminy na silosy lejowe czy bez znaczenia? Agos wiem że lejowe ma rok do przodu montaż, a płaskodenne niby da sie wcześniej


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

sądzę że przesuną termin bo z tego co się dowiadywałem wiele osób jeszcze nawet nie podpisało umów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    236

@fulton Jeszcze się nie nauczyłeś, że w tym kraju specjalnie tak się daje dotację, żebyś potem i tak jej nie dostał? 

@zipo1 A jakiego silosu szukasz? Myślę, że te główne marki mają już zapchany grafik do końca ale z tych mniej znanych jeszcze by się gdzieś wcisnął 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zipo1    2
49 minut temu, manieks120 napisał:

@fulton Jeszcze się nie nauczyłeś, że w tym kraju specjalnie tak się daje dotację, żebyś potem i tak jej nie dostał? 

@zipo1 A jakiego silosu szukasz? Myślę, że te główne marki mają już zapchany grafik do końca ale z tych mniej znanych jeszcze by się gdzieś wcisnął 

Miałem brać lejowy z Agosa ale się nie wyrobią a masz jakiś namiar na kogoś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieks120    236
Napisano (edytowany)

Jeśli to miał być jakiś mały agos czyli do 25ton to na pewno dałbyś radę wcisnąć się do Agropartu Partynia. Ja dzisiaj zwolniłem miejsce na sierpień 

Jak coś większego to masz jeszcze Polnet, Sobmetal, Agro-met, KBKS, Radstal a nawet Unia Group, może nie mają takiego obłożenia.

Na wydłużenie terminu realizacji bym nie liczył

Edytowano przez manieks120
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj