yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
GRZES1545    9029
54 minuty temu, Okisz napisał:

Panowie planuje dziś jechać z T1 na późno sianej pszenicy po kukurydzy. Nie jest jeszcze duża może 20cm ma.

Dużo wcześniej kupiłem zestaw na całość gospodarstwa duet na start.

Jest sens tym jeszcze jechać czy szukać już jakiś inny środek?  

Pszenica czysta. Żadnych chorób nie ma.

Jaka faza pszenicy? Flagowy jest już?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    32
Przed chwilą, GRZES1545 napisał:

Jaka faza pszenicy? Flagowy jest już?

 

nie ma. jeszcze jej do tego sporo brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358
respecto088 napisał:

Dziś mam niby po południu lecieć z T2, do tego na niektórych kawałkach mocznik + siarczan magnezu. Nie wiadomo jak będzie w nocy temperatura, niby minimalnie +2. Jak myślicie nawet przy 0° w nocy nic się pszenicy nie stanie? 

U mnie wczoraj pokazywało +3 a dziś rano było biało w cieniu za domem a 10km dalej ani śladu przymrozka. Teoretycznie nie powinno się robić zabiegów przed spodziewanym przymrozkiem bo do dodatkowy i duży stres dla rośliny, może wystąpić przypalenie flagi i podflagowego czyli liście które decydują o plonie a do tego mocznik... Rób jak chcesz


respecto088 napisał:

Dziś mam niby po południu lecieć z T2, do tego na niektórych kawałkach mocznik + siarczan magnezu. Nie wiadomo jak będzie w nocy temperatura, niby minimalnie +2. Jak myślicie nawet przy 0° w nocy nic się pszenicy nie stanie? 

U mnie wczoraj pokazywało +3 a dziś rano było biało w cieniu za domem a 10km dalej ani śladu przymrozka. Teoretycznie nie powinno się robić zabiegów przed spodziewanym przymrozkiem bo do dodatkowy i duży stres dla rośliny, może wystąpić przypalenie flagi i podflagowego czyli liście które decydują o plonie a do tego mocznik... Rób jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

Panowie ktoś tu pisał wcześniej że stosuje dolistnie coś na poprawę parametrów, siarczan potasu czy coś takiego? Może kto się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    496

Ja się wypowiem że według mnie szkoda kasy na to. Stosowałem i próbowałem różnych rzeczy, nawet i te cukry dolistnie i inne cuda. Naprawdę nie ma co se tym głowy zawracać. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

A co myślisz o cynku dolistnie, pozytywnie wpływa na krążenie wody w roslinie co ma wpływ na okresową suszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikon1989    161
14 godzin temu, Dastan napisał:

Na moje oko najlepiej te 3 substancje połączyć np. 125 azo, 125 protio i 125 tebu żeby coś na rdzę było też , bo protio w tym temacie słabe akurat.

Azoksy chyba dobrze sobie radzi z rdzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    424

co do zakupów, to nikt nie ma obowiazku brac faktury, ale bez niej sie nie odpisze vatu. a jesli ktos cos kupil, a sie czepiają, nalezy powiedziec, ze srodek zostal oddany z opakowaniem do utylizacji. nie mamy obowiazku ewidencjonowac i rejestrowac utylizacji. to dobry sposob na unikniecie odpowiedzi na niewygodne pytania.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Tebu i azoksy starczy na t2? Po 125 g. Susza straszna ziemia tak spękana , ze ręce można wkładać i nie chce zbyt dużo wkładać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718
9 godzin temu, lukasz13_05 napisał:

Sprzedawca polecił substancje fluroksypyr w fazie flagi w pszenicy, miał starane więc kupiłem. Wiem, że w miał fundamentym na półce, polecacie zamienić?

Starane do drugiego kolanka i wcale taki obojętny nie jest. Ja bym zmienił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    167

Starane? Oryginalna etykieta:

"od 3 liscia do poczatku fazy liscia flagowego zbóż"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

kiedyś stosowałem starane 333 jak klos wychodził bo miałem na działce bodziszek wyższy już pszenica i nic się nie stało pszenicy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288

jest wybitnie bezpieczny, przynajmniej przy moich dawkach, bardziej bym się bał tego fundamentum

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143

Jeśli macie problem ze Starane, jest jeszcze amidosulfuron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Ile dawać starane żeby klepło przytulie na flage bo nie byłem w Pl i tak wyszło. Tylko 2ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
Napisano (edytowany)

Starane to nawet po wykłoszeniu zdarzało mi się dawać, na przytulie najniższą dawkę nawet i mniej dawałem i też brało, można nieco dodać azotu to wzmocni działanie.

Dajecie azot na kłos? straszna posucha, deszczu nie widać w prognozach

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

Dwa tygodnie poszło 10kg mocznika i 7kg siarczany żeby jej pomóc, deszczy nie nadają, podać jej jeszcze raz dolistne + jakieś aminokwasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292
15 godzin temu, miwigos napisał:

Cynk zawsze daje z T2

10g molibdenu i 30g boru do tego jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
56 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Azot dawno dany przed deszczem 

Ten na kłoszenie? U mnie nie dopiero zaczyna wychodzić liść flagowy, ale jak tak sucho to nie ma sensu dawać raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj