yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

alandil    283

Podczas szkolenia, osoba prowadząca szkolenie wysunęła takie twierdzenia. W mojej okolicy nikt nikogo nie kontrolował od lat, ale kiedyś nadejdzie ten dzień. Problem stanowią produkty ze skromną rejestracją. A oczywiste jest, że można je stosować w danej uprawie. Np taki czysty tebu. Ma rejestrację tylko w pszenicy i jęczmieniu, żyta i pszenżyta brak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

Panowie, 120g/ha Mospilanu na wysunięty kłos dobrze zadziała?

Mszyca czy skrzypionki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366
57 minut temu, miwigos napisał:

Na co ten mospilan ?

Na białko...🤭

tzn, obniży ilośc białka


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
14 minut temu, alandil napisał:

Podczas szkolenia, osoba prowadząca szkolenie wysunęła takie twierdzenia. W mojej okolicy nikt nikogo nie kontrolował od lat, ale kiedyś nadejdzie ten dzień. Problem stanowią produkty ze skromną rejestracją. A oczywiste jest, że można je stosować w danej uprawie. Np taki czysty tebu. Ma rejestrację tylko w pszenicy i jęczmieniu, żyta i pszenżyta brak ...

To bie wpisuj , proste 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3692
39 minut temu, GRZES1545 napisał:

Mszyca czy skrzypionki?

Na wszystko, raz a dobrze chciał bym.

Tak się zastanawiam czy jest sens dawać Mospilan (~60zł/ha) czy standardowo Cyperkill za dyszke.

1 godzinę temu, miwigos napisał:

Na co ten mospilan ?

Na 🪲🪳🐛

Mospilan 60zł kontra Cyperkill za 10zł 

Warto??? 

Po cyperkillu i tak zawsze na koniec pełno było tego dziadostwa. Mospilan jest systemiczny więc myślę że dużo lepiej by to utrzymał w ryzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeremy66    0

Witam

Czy na zdjęciu poniżej to chwast przymiotno kanadyjskie? Czy w tej fazie wzrostu można jeszcze zatrzymać rozwijanie tego chwastu? 

IMG_9720.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    229

Chaber raczej, okazały, ładny.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028
Napisano (edytowany)

Ale chabry , jesienia nie pryskane, i wiosną przegapiona  ?🙆‍♂️

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeremy66    0

Jesienią nie pryskane,a na wiosnę duże opady i brak możliwości wczesnego wjazdu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3551
8 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

Na wszystko, raz a dobrze chciał bym.

Tak się zastanawiam czy jest sens dawać Mospilan (~60zł/ha) czy standardowo Cyperkill za dyszke.

Na 🪲🪳🐛

Mospilan 60zł kontra Cyperkill za 10zł 

Warto??? 

Po cyperkillu i tak zawsze na koniec pełno było tego dziadostwa. Mospilan jest systemiczny więc myślę że dużo lepiej by to utrzymał w ryzach.

Skrzypionke załatwi cyperkil, a na zapas nie idzie opryskac na robale

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Zwykły pospolity chaber, już chciałbyś kanadyjskie chwasty, liść prosty nie klonowaty :D

Jak dużo tego to np. Fundamentum, można robić do w pełni rozwiniętego liścia flagowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Stosowałeś ktoś queen na t2 jak opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    116
3 minuty temu, Marcin34 napisał:

Stosowałeś ktoś queen na t2 jak opinie 

Narazie spoko, 1.2 litra dawałem. Wyczyściło dokładnie. Część mam przyjarane ale to raczej przez mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3692
11 minut temu, Marcin34 napisał:

Stosowałeś ktoś queen na t2 jak opinie 

Ktoś pisał że uszczelki w opryskiwaczu rozpuszcza 🫣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeremy66    0
20 minut temu, akmaly napisał:

Zwykły pospolity chaber, już chciałbyś kanadyjskie chwasty, liść prosty nie klonowaty :D

Jak dużo tego to np. Fundamentum, można robić do w pełni rozwiniętego liścia flagowego 

No trochę tego jest, dzięki za pomoc. Opryskam i zobaczę czy coś pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    116
Napisano (edytowany)

A ktoś to ciągle bez sensu powtarza...   ( że uszczelki rozpuszcza)

Edytowano przez Zapracowany
Dopis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Queen ok 830 zł za 5l, dawkowanie 1,5 l/ha. Kier 730 zł/5l i dawkowanie 1 l/ha. Jest sens dopłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
4 minuty temu, akmaly napisał:

Queen ok 830 zł za 5l, dawkowanie 1,5 l/ha. Kier 730 zł/5l i dawkowanie 1 l/ha. Jest sens dopłacać?

Queen dawka 1,25 l/ha i to są preparaty nie porównywalne więc warto dopłacić masz 6 tyg ochrony po Queen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1846
9 minut temu, akmaly napisał:

Queen ok 830 zł za 5l, dawkowanie 1,5 l/ha. Kier 730 zł/5l i dawkowanie 1 l/ha. Jest sens dopłacać?

Kupujesz z invigo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288
34 minuty temu, akmaly napisał:

Queen ok 830 zł za 5l, dawkowanie 1,5 l/ha. Kier 730 zł/5l i dawkowanie 1 l/ha. Jest sens dopłacać?

Już lepiej strobiluryna jakaś lepsza i protiokonazol niz ten Kier. Kier to taki Soligor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316
11 godzin temu, alandil napisał:

Wiem, że trochę nie w temacie, ale temat o ochronie, to tu zapytam. Czy miał ktoś kontrolę z piorin, gdzie inspektor wiedział, co zostało zakupione przez internet i porównywał to z ewidencja? Słyszałem, że mają teraz do tego wgląd, tylko nie wiem czy to jest wykorzystywane przy kontroli.

Jeszcze nie mają takich uprawnień ani możliwości. Jeszcze ...  zresztą mogę sobie kupować co chce, nie muszę tego używać. Jestem na VAT, więc mogą sobie teoretycznie nawet faktury sprawdzać, bo tam na bank będą środki np na soję, której nie uprawiam. Ale muszą też udowodnić, że ten środek poszedł na pszenicę. Absurd. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718
33 minuty temu, PUSSY napisał:

Queen dawka 1,25 l/ha i to są preparaty nie porównywalne więc warto dopłacić masz 6 tyg ochrony po Queen 

Są inne, to prawda ale jak ze skutecznością? Queen 6 tygodni a Kier karencja 61 dni w pszenicy więc za pewne nie wiele krócej.

33 minuty temu, Mateusz1q napisał:

Kupujesz z invigo? 

Nie, ceny przykładowe z sieci

 

7 minut temu, Tomek90 napisał:

Już lepiej strobiluryna jakaś lepsza i protiokonazol niz ten Kier. Kier to taki Soligor. 

Soligor z Kierem ma wspólną tylko jedną substancję, tebukonazol a tak to inne środki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288

Chodzi ze cena nie adekwatna zbytnio do zawartości. I po co difenokonazol na flage? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    915
47 minut temu, akmaly napisał:

Queen ok 830 zł za 5l, dawkowanie 1,5 l/ha. Kier 730 zł/5l i dawkowanie 1 l/ha. Jest sens dopłacać?

Tylko co ty porównujesz? Bardzo kiepskiej jakości Kier vs Queen?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Pytam ponieważ nie znam. Zastanawiam się czy warto.

Kier wybitny nie jest ale u mnie się sprawdza, co prawda przeważnie w mieszaninie ale z reguły skład podobny.

11 minut temu, Tomek90 napisał:

Chodzi ze cena nie adekwatna zbytnio do zawartości. I po co difenokonazol na flage? 

Solo wielkiej różnicy nie ma.

Dlaczego difekonazol nieodpowiedni na flagę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj