yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

drobny    216

Moja kariatyda to samo, Na T1 dałem 180g protio i 7g cyflu Chyba jutro je bne po 0,7l priaxora a w czasie kłoszenia 200g tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2109
4 minuty temu, ravoj napisał:

No wystarczy się bujnąć autem i można dziesiątki plantacji z żółtymi czubkami zobaczyć. Ja dużo jeżdżę i aż serce boli. Jak ktoś chciał zbyt dobrze to teraz widać. To małolaty wchodzą w gospodarzenie chyba i jak ja kiedyś za dużo się naczytali i dają te amino srino moczniki i triazole. W tym roku coś wielu rolnikom nie pykło na starcie. Zobaczymy co będzie dalej, bo flagę też się fajnie jara

Ciśnie fito aż miło. Trzeba czekać, daj czas czasowi. Samo się zrobi, chyba że znowu coś jej zapodasz

Głupoty piszesz, w moich stronach czy ktoś gospodarzy 5 czy 50 lat tak samo pszenice wyglądają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300
Napisano (edytowany)

Możliwe, nie mówię że nie, to tylko hipoteza, nie badałem jej szczegółowo. Co potwierdza druga hipotezę, że jednak odmiana miała znaczenie.

Ja mam żółte czubki tylko na tej dosiewanej od sąsiada ale wiem czemu, bo poszedł mix T1 z  R1

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
8 minut temu, drobny napisał:

Moja kariatyda to samo, Na T1 dałem 180g protio i 7g cyflu Chyba jutro je bne po 0,7l priaxora a w czasie kłoszenia 200g tebu

Kariatyda u mnie też liście żółte, mam też euforię na tym samym polu i bardzo mało jest takich liści a kariatyda masakra , ostatni rok u mnie ta odmiana 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    148
Napisano (edytowany)

U mnie poszlo tylko t1+r1 i 5 dni pozniej poprawka na dwuliscienne i tyle. I wywalilo fito. Z reszta pojezdzilem dzis i wlasnie jak ktos kto dba o pola i uprawy to zolte pole a ten co zasieje i jedzie z kombajnista na pola to ma normalna pszenice. Ogolnie nie ma co sie bardzo przejmowac. Jedynie tyle, ze masakrycznie to wyglada, ale w tamtym roku tez mialem jeden kawalek gdzie wyszlo troche fito i byla to najlepsza pszenica 😂 wyjdzie flagowy to zasloni 😂

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536
Napisano (edytowany)

Teraz wygląda gorzej , przed żniwami odwrotnie będzie , nie wszystko jest fito , część , to zaleczone choroby , ci co nie pryskali , wody jest opór , teraz przyjdzie ciepło i choroby zaszaleją 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
Dnia 25.04.2024 o 16:51, Zapracowany napisał:

Queen em poszło i mnie T2 w tych wczesnych, na resztę też go mam, opryskiwacz narazie cały!

Koniecznie daj znać na jesieni czy nie cieknie Ci z końcówek. Są opinie a UK, ale co swoje testy, to swoje 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Czyli nie panikować i czekać na flagę czy teraz lecieć tym priaxiorem 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
Hombre napisał:

3 godziny temu, yacenty napisał:

co było robione na grzyba?

Unix w dawce 1 kg/ha

i się Dziwisz że masz mączniak? kto ci kazał taka Grzybowke zrobić?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300
13 minut temu, miwigos napisał:

Teraz wygląda gorzej , przed żniwami odwrotnie będzie , nie wszystko jest fito , część , to zaleczone choroby , ci co nie pryskali , wody jest opór , teraz przyjdzie ciepło i choroby zaszaleją 

Gdzie to o tych chorobach zaleczonych piszą, bo 10 lat jestem na forum, tu i tam coś czytam i już któraś osoba pisze o wyrzucaniu grzyba na czubek czy wierzch po skutecznym zabiegu. To tak jakbym leczył kaca i miał większego kaca, a tak nie jest przecież chyba🤔 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
27 minut temu, kamil800 napisał:

U mnie poszlo tylko t1+r1 i 5 dni pozniej poprawka na dwuliscienne i tyle. I wywalilo fito. Z reszta pojezdzilem dzis i wlasnie jak ktos kto dba o pola i uprawy to zolte pole a ten co zasieje i jedzie z kombajnista na pola to ma normalna pszenice. Ogolnie nie ma co sie bardzo przejmowac. Jedynie tyle, ze masakrycznie to wyglada, ale w tamtym roku tez mialem jeden kawalek gdzie wyszlo troche fito i byla to najlepsza pszenica 😂 wyjdzie flagowy to zasloni 😂

Grzybówka bierze choroby i pokazuje się to na liściu. Wg mnie u Ciebie to zaleczona septorioza .  Ty dałeś t1 i zatrzymasz rozwój choroby. Ci co nic nie dali teraz mają zielone pszenicę, ale w tle rozwijają się choroby i zaatakują akurat na podflagowy i flagowy. Oczywiście trzeba unikać przypalenia, ale jednocześnie robić swoje z ochrona. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    503
4 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Za tonę ziarna 

Plus trzysta dopłaty do tony, od Tuska 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2109
Napisano (edytowany)
58 minut temu, ravoj napisał:

Możliwe, nie mówię że nie, to tylko hipoteza, nie badałem jej szczegółowo. Co potwierdza druga hipotezę, że jednak odmiana miała znaczenie.

Ja mam żółte czubki tylko na tej dosiewanej od sąsiada ale wiem czemu, bo poszedł mix T1 z  R1

U mnie czy sąsiadów lepiej wyglądają zboża siane swoim materiałem i zaprawione samemu niż siane materiałem nabytym jako nowy. 

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    503
4 godziny temu, miwigos napisał:

Nie siej propagandy za 12,5 białka możesz podpisać u Osadkowski po 800 netto, paszowa  710

Słowo - klucz, PODPISAĆ 

2 godziny temu, kamil800 napisał:

@AndpolNie no wszyscy wiemy, ze zartujesz. Bo prochloraz zostal wycofany i nie moze byc stosowany od jesieni 2023r ;) na pewno nie masz i nie zastosujesz w tym roku ;)

Jeszcze mogę kupić, ale 400 zł/5l to nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300
15 minut temu, odrion napisał:

Grzybówka bierze choroby i pokazuje się to na liściu. Wg mnie u Ciebie to zaleczona septorioza .  Ty dałeś t1 i zatrzymasz rozwój choroby. Ci co nic nie dali teraz mają zielone pszenicę, ale w tle rozwijają się choroby i zaatakują akurat na podflagowy i flagowy. Oczywiście trzeba unikać przypalenia, ale jednocześnie robić swoje z ochrona. 

W tle rozwijają się choroby powiadasz 🤔 a u tych co mają żółto są wyleczone? Zaczynam się chyba robić stary,

Czyli ci wszyscy co mają piękne zielone zdrowe pszenice mają jednak chore, bo nie pryskali, ale pozostali co mają żółte i mizerne mają jednak zdrowe i oni wygrali?

I ja się dziwię, że ludzie klękają przed panem w sukience. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

@kamil800 u mnie też tak wygląda pszenica, T1 było robione 30.03.

 Myślę że to po przymrozkach bo u mnie  przymrozki tamten tydzień i ten i to do -5 przy gruncie .

W przyszłym tyg prawdopodobnie pójdzie priaxor + tebu

 

A tak w ogóle to ile trzeba odczekać po przymrozku by jechać z samym mikro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
5 minut temu, ravoj napisał:
26 minut temu, odrion napisał:

Grzybówka bierze choroby i pokazuje się to na liściu. Wg mnie u Ciebie to zaleczona septorioza .  Ty dałeś t1 i zatrzymasz rozwój choroby. Ci co nic nie dali teraz mają zielone pszenicę, ale w tle rozwijają się choroby i zaatakują akurat na podflagowy i flagowy. Oczywiście trzeba unikać przypalenia, ale jednocześnie robić swoje z ochrona. 

W tle rozwijają się choroby powiadasz 🤔 a u tych co mają żółto są wyleczone? Zaczynam się chyba robić stary,

Czyli ci wszyscy co mają piękne zielone zdrowe pszenice mają jednak chore, bo nie pryskali, ale pozostali co mają żółte i mizerne mają jednak zdrowe i oni wygrali?

I ja się dziwię, że ludzie klękają przed panem w sukience

Robiłeś badania albo chociaż testowałeś? Nikt nie wygrał i nie ma jednego wzorca bo jest dziesiat innych zmiennych. Zrób sobie test gdzie dasz ochronę i gdzie nie dasz. W pewnym momencie pszenica bez ochrony może wydawać się zdrowsza, ale ocena finalna jest taka, która dłużej będzie asymilować i budować plon. Poza tym często jest to kumulacja i efekt źle zrobionego zabiegu (w złych warunkach). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300
Napisano (edytowany)

Tak z doświadczenia wiem, a doświadczenie to badanie, że Ci co mają żółte pszenice raczej rekordu nie zbiorą. To się musi  odbić na plonie i zazwyczaj odbija. Miałem żółte końcówki i zbierałem tak średnio. Miałem też rekordy,  ale wtedy pszenica miła wigor od wschodów po kłos. Tego nie oszukasz

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
6 minut temu, ravoj napisał:

Tak z doświadczenia wiem, a doświadczenie to badanie, że Ci co mają żółte pszenice raczej rekordu nie zbiorą. To się musi  odbić na plonie i zazwyczaj odbija. 

Nie mówimy o tym kto ma żółta pszenicę a o tym kto ma chronioną vs nie chronioną. A to jest różnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300

Chroniona a podatna na choroby da tyle samo co niechroniona a zdrowa

 Ochrona nie buduje plonu, tylko zapobiega stracie. Ale co ja tam wiem


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    148
Napisano (edytowany)

@ravoj no akurat w tamtym roku u mnie ta "zolta" byla najlepsza. Wcale nie stracila zadnego wigoru ani nic. Rosla nadal i tak od podflagowego i flagowego byla piękna zielona. Wiec wcale to sie nie musi odbic na plonie.

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300
Napisano (edytowany)

Wiem że @Andpolma zdrową pszenicę i szansę na rekord. Może ją chronić i zapewne powinien, byle nie zrobił z niej żółtej, bo jak widać można to zepsuć 

Tak Kamilu, to nie musi być wielka strata, przecież nie zabije to roślin, fito przeminie, flaga będzie piękna, tylko nie wiesz ile Twoja by dała, gdyby żółta nie była, może 200kg więcej? 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
kamil800 napisał:

@ravoj no akurat w tamtym roku u mnie ta "zolta" byla najlepsza. Wcale nie stracila zadnego wigoru ani nic. Rosla nadal i jak od podflagowego i flagowego byla piękna zielona. Wiec wcale to sie nie musi odbic na plonie.

a gdyby była zielona to dalaby 7proc plonu więcej

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj