yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

miwigos    3532

Mi tak pasuje , gospodarstwo 3000 ha w okolicy przeszało z 36 na 30 , ze względu na nawozy , przy wietrze  pasy mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

2.5 m mozna dac 18 m opryskiwacz, ale zalozyc dysze krancowe, one obetna te 0.5 m. moze wlasnie ta.moja 12 przy 2.5 dalaby to rade podniesc, bo 3 m ponad 2 t. za ciezkie. ciekawe ile wazylaby 2.5 zestaw talerzowy z siewnikiem talerzowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

lepiej dać 1l ascry czy 0,9 elatusa, cena ta sama. A może jeden pies ;d ?

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1199
22 minuty temu, Siedzacybyk napisał:

2.5 m mozna dac 18 m opryskiwacz, ale zalozyc dysze krancowe, one obetna te 0.5 m. moze wlasnie ta.moja 12 przy 2.5 dalaby to rade podniesc, bo 3 m ponad 2 t. za ciezkie. ciekawe ile wazylaby 2.5 zestaw talerzowy z siewnikiem talerzowym ?

2 tony zasypany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    210
Napisano (edytowany)

3m siewnik to belki 15,21,27,33,39,45m żeby dużo nie myśleć

wtedy zaczynasz granicę od ścieżki numer m/3/2+0.5 taka jest moja formuła 😛

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Dokładnie. 

Po to kupuje się belkę odpowiednią żeby nie siać polowa siewnika. 

Nie kumam z tą połówką, jak masz opryskiwacz 18 albo 21 a siewnik 3m, to po co ta połówka? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Przy 21 pełny siewnik, przy 18 czy 24 połowa siewnika przy 3m szerokości. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    110

Ravoj ścieżek nie robi to nie kuma

Mam trzy działki między płotami 18 m. Opryskiwacz z belką 18 metrów mi nie przeszkadza tak samo jak sianie 3 m siewnikiem. Najgorzej z nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

6x3m =18 m. czyli 6 siewnikow, sciezki wypadaja na polaczeniu 3 i 4 przejazdu. nie da sie tak zrobic sciezek, dlatego nalezy przesunąć o polowe siew, by sciezki wypadly po srodku siewnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    210
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, ravoj napisał:

Nie kumam z tą połówką, jak masz opryskiwacz 18 albo 21 a siewnik 3m, to po co ta połówka? 

tu masz przykład na 12m, 18m, 24m,30m będzie to samo, tzn trzeba rysować po jednej ścieżce przez 2 przejazdy, a jak wyżej pisałem 15,21,27,33 nima tego problemu 

407864-cd701a79f77fa2f5cfcefd82c640b28c.jpg

Edytowano przez suffeks
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22
Napisano (edytowany)

Ja przy ścieżkach 12m sieje siewnikiem 2,7m* tylko zamykam po skrajnej redlicy i wychodzi 2,4m - 2,4mx5=12 czyli w 3 przejeździe zamykam zasuwy i jest idealnie

Edytowano przez Ogon988
2,7m zamiast 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
4 minuty temu, Ogon988 napisał:

Ja przy ścieżkach 12m sieje siewnikiem 2,5m tylko zamykam po skrajnej redlicy i wychodzi 2,4m - 2,4mx5=12 czyli w 3 przejeździe zamykam zasuwy i jest idealnie

a wystarczy skróćić 10cm znacznik i nie trzeba nic zamykać

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22
4 minuty temu, jahooo napisał:

a wystarczy skróćić 10cm znacznik i nie trzeba nic zamykać

Sorry pomyliłem sie, sieje 2,7m tylko zamykam po jednej skrajnej i wtedy wychodzi ok. 2,4, tylko wtedy robie lekką nakładkę kołem, przy 2,5m to praktycznie 5cm roznicy w na prawo i lewo czyli prawie nic i wtedy faktycznie znacznik skrócić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, Siedzacybyk napisał:

nie da sie tak zrobic sciezek, dlatego nalezy przesunąć o polowe siew, by sciezki wypadly po srodku siewnika.

Sorry, lubię Cię,  ale większej bzdury nie słyszałem, robię ścieżki od 10 lat, zawsze na łączeniu siewnika mam ścieżkę, tak jak na rysunku ,  bo mam 6 siewników na opryskiwacz,  zamknięte mam dwie  wyliczone leje na jedno koło i z powrotem na drugie. Miałem zrobić automat, ale ręcznie przy wysiadaniu zawsze sprawdzam stan otworów redlic  i zrezygnowałem, bo widziałem już brak rządów na długości pola. Przyjedź i zobacz jak to wygląda, nie rozróżnisz, czym i jak siane, nawet siewników nie policzysz po wschodach,  jak się postaram, bo nie ma nakładki, jak ktoś jest kaleką to faktycznie sobie nie poradzi. U mnie po ścieżce mam 6 siewników całych i potem znowu zamykam na w te i z powrotem. Do głowy mi nie przyszło siać na jakieś połówki. Od granic zawsze robię pełny opryskiwacz. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
8 minut temu, ravoj napisał:

Sorry, lubię Cię,  ale większej bzdury nie słyszałem, robię ścieżki od 10 lat, zawsze na łączeniu siewnika mam ścieżkę, tak jak na rysunku ,  bo mam 6 siewników na opryskiwacz,  zamknięte mam dwie  wyliczone leje na jedno koło i z powrotem na drugie. Miałem zrobić automat, ale ręcznie przy wysiadaniu zawsze sprawdzam stan otworów redlic  i zrezygnowałem, bo widziałem już brak rządów na długości pola. Przyjedź i zobacz jak to wygląda, nie rozróżnisz, czym i jak siane, nawet siewników nie policzysz po wschodach,  jak się postaram, bo nie ma nakładki, jak ktoś jest kaleką to faktycznie sobie nie poradzi. U mnie po ścieżce mam 6 siewników całych i potem znowu zamykam na w te i z powrotem. Do głowy mi nie przyszło siać na jakieś połówki. Od granic zawsze robię pełny opryskiwacz. 

zrób tak na trójkątnym polu - pier... można dostać

to wszystko pięknie wygląda, jak się ma regularne kawałki

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3468
1 minutę temu, jahooo napisał:

zrób tak na trójkątnym polu -

Miałem ścieżki na trojkatnym.

Co z nim nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
Napisano (edytowany)
7 minut temu, 12Pafnucy napisał:

Miałem ścieżki na trojkatnym.

Co z nim nie tak?

dobrze wychodzi, jak ścieżkę robisz w jednym przejeździe albo siejesz od lewej do prawej czy odwrotnie, gorzej, jak duży kawałek i pasuje siać dookoła albo lewa-prawa prawa-lewa, wówczas trzeba się nakombinowac z tymi dzielonymi ścieżkami. Przy 12m opryskiwacza dobrze mi wychodziło z 2,5m siewnikiem, po zmianie na 15m dałem sobie spokój. Na większości kawałków i tak mam szerokość 30 albo 35m i tam nie ma problemu ze znalezieniem ścieżki, wystarczą dwa przejazdy a na środku choragiewka z bambusowego patyka. 100 patyków kosztuje 20-30zł i wystarcza mi na kilka lat. Stawiam raz na sezon kilka na polach, gdzie jest więcej niż "raz naokoło". Po pierwszym wiosennym przejeździe i tak widać w zbożu ścieżkę. A po nocy nie pryskam jak jest całkiem ciemno - nie potrzebuję. Zresztą taśma na choragiewkach jest silnie odblaskowa

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3468

No ja robiłem od najdłuższego boku.

Wydawało mi się to najbardziej proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
1 godzinę temu, Siedzacybyk napisał:

2.5 m mozna dac 18 m opryskiwacz, ale zalozyc dysze krancowe, one obetna te 0.5 m. moze wlasnie ta.moja 12 przy 2.5 dalaby to rade podniesc, bo 3 m ponad 2 t. za ciezkie. ciekawe ile wazylaby 2.5 zestaw talerzowy z siewnikiem talerzowym ?

Nie pamiętam ale lżej napewno jak 3m, myślisz nabudowany zestaw czy z hydropakiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    501
17 godzin temu, Maniaks napisał:

No to ciekawe, zwłaszcza, że tutaj trzy tygodnie różnicy w siewie między tą u mnie, a u Ciebie. Skąd brałeś tę odmianę? Masz jeszcze jakieś inne z podobnymi objawami? U mnie tak jak wspomniałem Depot jeszcze tak wygląda i po części Metronom, oprócz tej po Kuku, sianej początkiem października. Muszę jeszcze zajrzeć na jeden kawałek z Depotem. 

Nie, tylko w Impresji (kwalifikat) takie cuda. Apostel (z własnego rozmnożenia, po rzepaku) i Banatus ( kwalifikat, po rzepaku + częściowo po pszenicy) rośnie prawidłowo. Mówisz że w Depot podobne objawy... Depot, Impresja, możliwe że od tego samego dystrybutora, bo te odmiany to bodajże na wyłączność, ale raczej nie stawiam na przyczynę ze strony mat. siewnego..

17 godzin temu, GABBER85 napisał:

Ja też pryskam wieczorem, bo wtedy mam czas i chęci, a ciekawe kiedy pryskaja gospodarstwa co mają po 1000ha.. czy czekają ... czy zapier...

Jeśli chodzi o trineksapak, to korygują dawkę w ciągu dnia, w zależności od temp. Tak robi miejscowy obszarowiec uprawiający 700 - 800 ha. pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Nie po to kupuje redlice talerzowce żeby sprawdzić żeby coś się zatkało, na 800ha może z zatkało. Głębokość siewu raz na dzień, a tak to załadunek co 3-4ha wysiadka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260
18 minut temu, 12Pafnucy napisał:

No ja robiłem od najdłuższego boku.

Wydawało mi się to najbardziej proste.

mam trójkąt równoboczy 3ha - jak nie wymyślisz, zawsze schody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1325

złącz z sąsiadem trójkątem i  podzielcie romb na dwa ...tylko nie znowu na trójkąty...

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj