yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

tommy66692    2255
19 minut temu, rocco0987 napisał:

jaką masz faze w avenue? u mnie piersze kolanko 3-4 cm w najlepszych miejscach, w słabszych 0,5cm.

U mnie drugie kolanko bo siana chyba 12.09 i teraz jeszcze nie było ani regulacji ani t1, azotu 140 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Ja dałem 160 kgN, siałem 28/09... Regulacja i T1 zrobiłem wczoraj, było 17 stopni na pół dnia wyszło nawet słonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

U mnie regulacje pewnie dopiero koło czwartku pójdą na wszystko już, jakby nie było wiatru to do weekendu trzeba się przyspawać do opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz067    5

U mnie jakieś 115 kg, n2 dziś poszło trochę w strachu bo rośliny mokre ale na szczęście zaczyna kropić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Ja podałem drugą dawke mocznik z inhibitorem 10 dni temu i chyba spóźniłem widząc jak ona rośnie. A co bedzie w nastepnym tygodniu też nie wiadomo bo z prognozami to jest jakaś totalna tragedia,,, jeszcze pare lat temu wiatru nie umieli przewidzieć ale opady i temperatura były sprawdzalne ale teraz to lepiej iść do wróżbity niż patrzeć na prognozy. Jeszcze wczoraj prognoza na minioną noc 7 stopni ciepła a było 2, dzisiaj w dzień miało być 8 jest 5, W tamtym tygodniu na odwrót, pokazywali przymrozki po -2, -3 a było 2 na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Zaczni ci działać na kłos ten mocznik , dla mnie mocznik to nieporozumienie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    104

U nas mocznik się sprawdza, pod warunkiem że wysiejesz go na początku lutego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Ten z inhi , nie wiesz kiedy zadziała , jak jest zimno to potrzebuje dużoooooooooooooooo czasu, on jest dobry wysiać na rzepak w połowie grudnia , a w połowie lutego saletrosan   , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

Dwa tygodnie na inhibitor, potem w zależności od temperatury okres czasu na przekształcenie do form przyswajalnych 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308
18 minut temu, miwigos napisał:

I do żniw ma strczyć ?

se pobiera, se je, a jak nie przeje to za rok bedzie nie?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

W tamtym roku mocznik z inhibitorem dawałem tak samo około 15 marca i miałem plony od 6 do 8,5 tony. Fakt ten rok jest mega wczesny więc jest troche inaczej. W każdym razie nie widziałem niedoborów azotu w jakimkolwiek okresie. Za to 2 lata temu jak poznawałem się z tym rodzajem mocznika i dałem go pod koniec marca to widać było okres pojaśnienia łanu, ewidentnie pierwsza dawka się wyczerpała a druga jescze nie ruszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    156
mysza103 napisał:

1 godzinę temu, lukasz067 napisał:

Na t1  po rzepaku budżetowe protiokonazol 120g i fenpropidyna 300g wyszło by około 110 zł hektar czy da się coś lepszego w tej kwocie 

Priotiokonazol 150 i będzie lux

Jaki protiokonazol polecacie solo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526
8 minut temu, STIG13 napisał:

Dwa tygodnie na inhibitor, potem w zależności od temperatury okres czasu na przekształcenie do form przyswajalnych 

W temperaturach do 8 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906
11 minut temu, krychu napisał:

Jaki protiokonazol polecacie solo?

Z helm, globachem, adama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
16 minut temu, krychu napisał:

Jaki protiokonazol polecacie solo?

Tani 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1291
14 godzin temu, Zapracowany napisał:

Nie ośmieszajcie się! Klimat się zmienia ale dlaczego niewie nikt. Poczytaj sobie jeden z drugim o MEL albo o tym jak uprawiano winorośl w naszym kraju w 14 wieku. Twój dziadek pewnie to pamięta...

Nie wykluczam że tak również może być, teorii o przebieguniwaniu, zmianach co ileś tam lat też się naczytałem, więc i to może być, za głupi jestem żeby tu mieć pewność 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ja zawsze regulacja bez ccc i było ok , w tym roku lekka zmiana i do medaxa dorzucam z 0.5 l ccc 750. Zawsze jak był modus czy medax solo zboze stało takie pod 7.5 t a zmiana stad ze sobie wymyśliłem ze takie ccc trochę może dokrzewi źdźbła które nie będą miały kolanka jak te najbardziej rozwinięte rośliny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Na taki plon to może ustać, pytanie cz jak przejdzie burza i ulewa też będzie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Ja od paru sezonów do modusa zawsze dodaje ccc, w jednym roku naganiacz z syngenty przekonał mnie że lepiej dać 0,4 modusa niż bawić się w mieszanke  modus/ccc. Ale tak sie składało że miałem z poprzedniego sezonu troche ccc i dwie działki zrobiłem mieszanke ażeby pozbyć sie zaległosci magazynowych. W żniwa wyglądało to tak że z ccc miałem 2 małe placki a po samym modusie zwalcowane całe pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
Napisano (edytowany)

Moddus tylko na pierwsze kolanko czy na flagowy tez poprawiałeś ? Bo ja teraz dałem trineksapak ale planuje jeszcze drugi raz dać . Tez zależy jak podstawa źdźbła czy była zdrowa czy nie , obsada itd . Jest dużo czynników . Ja od zawsze z CCC , a teraz próbuje bez . Wszystko się okaże w żniwa . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
41 minut temu, masa24 napisał:

Ja zawsze regulacja bez ccc i było ok , w tym roku lekka zmiana i do medaxa dorzucam z 0.5 l ccc 750. Zawsze jak był modus czy medax solo zboze stało takie pod 7.5 t a zmiana stad ze sobie wymyśliłem ze takie ccc trochę może dokrzewi źdźbła które nie będą miały kolanka jak te najbardziej rozwinięte rośliny 

Co to za dziwna teoria , a zarazem śmieszna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Czemu śmieszna ? Skoro na jednej roślinkę , na najbardziej rozwiniętym źdźbeł jest faza 1 kolanka . A na innej początek strzelania w źdźbło lub przed ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj