yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

metrax12    134
1 minutę temu, Rolnikzkujww napisał:

Co lepsze na nawożenie dolistne: Yara Kristalon zielony 18-18-18 czy Intermag plonvit Zboże?

Źaden

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

wole robić jak kolanko jest 2 cm nad niż ryzykować z zimnymi nocami i fito.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Wczoraj zrobiony test. Opryskana pszenica jara w fazie 1 liścia lentipur 2,2l

sempra (dff) 0,21

Saloksypyr 0,55l

Saloksypyr z uwagi na masę dwuliściennych trwałych typu koniczyna biała z rozłogami szczaw tępolistny gwiazdnica i odbijające pędy róży owocowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Zigi94 napisał:

miałem fito po takiej kombinacji, przy oddzielnym stosowaniu było ok

Kurde to co proponujesz? Chce na raz jedno i dwuliścienne. Ponowić Attributt+ Mustang Forte czy jest coś jeszcze ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
11 minut temu, Zapracowany napisał:

Adob mikro stosowałem latami. Super się rozpuszcza. Przelicz sobie ile za tonę wychodzi...

no wiem ze to drogie fest jest za tone...  no ale tez nie stosuje sie tego nie wiadomo ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Czy takie opóźnione t1 będzie miało sens i na tym zakończyć ochronę fungicydową? Aktualnie w pole się nie wjedzie i znów zapowiadają deszcze. Pszenica ma już fazę 1 kolanka. Więc jak się wjedzie to będzie już faza 2 kolanka albo i później.

Wirtuoz pro 1 l/ha

tebu 1  l/ha

medax max 0,5 kg/ha

siarczan magnezu 12 kg

Mikro DR Green

Czy taką zupką nie przypalę i uda się ochronić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Dla czego chcesz dać aż 1l tebu pewnie 250tka? spokojnie wystarczy 0.5-0.6l reszta ok tylko pilnuj kolejnosci mieszania w opryskiwaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobrarj455    7
Napisano (edytowany)

A jaka powinna być kolejność? 

Edytowano przez Kobrarj455

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

moment moment, nie zrozumiałem od razu wirtuoz pro zawiera triazol protio a ty chcesz dać jeszcze tebu który też jest triazolem, to bez sensu, nie znam twoich pol i z jakimi grzybami masz problem ale jak masz dać 2 triazole to lepiej 1l wirtuoz wystarczy


Kobrarj455 napisał:

A jaka powinna być kolejność? 

wpisz w Google kolejność mieszania środków ochrony roślin. Wiesz o co w tym chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
Samsung123321 napisał:

12 godzin temu, Zigi94 napisał:

miałem fito po takiej kombinacji, przy oddzielnym stosowaniu było ok

Kurde to co proponujesz? Chce na raz jedno i dwuliścienne. Ponowić Attributt+ Mustang Forte czy jest coś jeszcze ciekawego?

ja nie pomogę, za małe mam doświadczenie, jeśli już pryskam wiosną to najchętniej rozbijam na jedno i dwuliścienne oddzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Panowie, duet na start+ ccc+ mikro i siarczan magnezu. Planuje w przyszłym tygodniu pojechac bo ma być pogoda i temp około 12-15.

Czy powinienem się obawiać fito? Nie mam w tym zbyt doświadczenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
2 godziny temu, Samsung123321 napisał:

Kurde to co proponujesz? Chce na raz jedno i dwuliścienne. Ponowić Attributt+ Mustang Forte czy jest coś jeszcze ciekawego?

Przecież pisane nie raz różne kombinacje. Lancet, Nomad, Axial/Atlantis+ tribenuron + fluroksypyr, Huzar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Okisz napisał:

Panowie, duet na start+ ccc+ mikro i siarczan magnezu. Planuje w przyszłym tygodniu pojechac bo ma być pogoda i temp około 12-15.

Czy powinienem się obawiać fito? Nie mam w tym zbyt doświadczenie...

Ja w tamtym roku Turbo Pak + Protikon+ Ferti 19 + antywylegacz+ optimus + adiuwant slippa i 0 fito. Na t2 podobnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Witam. Poczytałem trochę. Wiedza niektórych z was mnie przeraża i mam myśli co ja w tym rolnictwie robię. Ale do rzeczy.

 Co myślicie o połączeniu TRISTAR 50SG +lentipur i dorzucił bym może jeszcze moddusa. Bezorka zbiera swoje i mam trochę miotły plus jasnota i stulicha . Jeśli nie to co byłoby dobrym rozwiązaniem? Bo ostatnie lata był lancet i działało a teraz myślę i myślę i w sumie jest tyle środków i opcji że aż się pogubiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29
11 minut temu, Samsung123321 napisał:

Ja w tamtym roku Turbo Pak + Protikon+ Ferti 19 + antywylegacz+ optimus + adiuwant slippa i 0 fito. Na t2 podobnie 

Mniej więcej temp jaka była przy zabiegu?

W ogóle to po takim mixie do jakiego czasu może wystąpić fito?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Zapracowany napisał:

 

Screenshot_20240316_171337_Chrome.jpg

Akurat tutaj to praktycznie każdy autor takich zaleceń ma inne podejście , często przed śor jest zalecenie dawac mikro , tutaj jest ze formulacja EC na końcu a na innych jest na końcu SC także nie wiadomo jak to powinno być … ja często mieszam w opryskiwaczu środków na 30 ha czasami konkretne mixy i nigdy mi się nic nie zważyło i nigdy nie było sytuacji żeby coś nie zadziałało a przez wiele lat nie zwracałem uwagi na kolejność …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zapracowany napisał:

Nie gadaj że w jakiś zaleceniach sc jest po ec.

Wpisz kolejność mieszania sor w wyszukiwarkę , akurat z tym sc po ec to gdzieś tylko jedno takie widziałem ale praktycznie każde się różni i zaleceniami bym tego nie nazwał , myśle ze te temperatura , pH wody i jakość generykow i unikanie podstawowych połączeń które się mogą pogryźć jest ważniejsze  np prochloraz z miedza ( chociaż mi osobiście nigdy nie zważył się prochloraz z jakimiś odzywkami typu proleaf czy basfoliar ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Okisz napisał:

Mniej więcej temp jaka była przy zabiegu?

W ogóle to po takim mixie do jakiego czasu może wystąpić fito?

 

W najgorszym dniu zabieg o 18 ostatnie pole a w nocy 0 stopni ale zadziałało bo pszenica niziutka była I zdrowa a zrobić musiałem juz na siłe bo deszcze szły dzień później przez 5 dni... 0 fito ale wiadomo jak to jest... to że się fuksło to nie znaczy że tak będzie wszędzie bo warunki przeczące logice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Wirtuoz pro czy kier ? Co według waszych doświadczeń lepsze i skuteczniejsze na T1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1293
Napisano (edytowany)

U mnie septorioza szaleje na każdym polu wszystkie dolne liście całe w kropkach, a jak u Was? myślę że to efekt wczesnego siewu zalecanej obsady czyli dość gęstego łanu, ciepłej mokrej jesieni mokrej wiosny,  słabej zimy i mam za swoje,  trzeba było zrobić fungicyd na zimę, tylko że w prognozach było dość mroźno jak pamiętacie , śnieg spadł, zapowiadało się wszystko dobrze. 

Po niedzieli zdecydowałem, że pójdzie cyprodynil 300g  prochloraz 200g i fenpropidyna 350g 

Delaro forte z azoksy zostawiam na flagę. 

Dobre to będzie? 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj