yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Siedzacybyk    413

ceny z 2022 to bylo szalenstwo. pamietam jak jechalem na skup, to sie modlilem, by to nie byl sen 😎 realnie patrzac, dochod z rzepaku rzędu 5-8 tys z ha to fanaberia. z pszenicy podobnie. z 10 ha bylo by to 70-80 tys.nieproporcjonalnie duzo, za duzo. a byli rowniez tacy , co zdecydowali sie na magazynowanie. mysle,ze byloby super gdyby wrocily ceny z przed wojny, 900 za pszenice i 2300 za rzepak. najdziwniejsze, ze po takim skoku, nastapil spadek, mozna powiedziec ceny runęły ☹️ milely juz stare ceny i pedza ku zagladzie 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
29 minut temu, mysza103 napisał:

Już ta granica jest złamana , u nas @Marl pisał parę dni temu że któryś skup płaci po 550 zł netto , to wychodzi 588,5 brutto (świętokrzyskie ). Ciekawe gdzie ten staszek z pasatem z przyczepką się podziewa , pamiętam że jak pszenica skoczyła na 800-900 zł to mówił jeszcze będziecie sprzedawać po  500-600 zł , tośmy go tu wyśmiewali , że to niemożliwe , a teraz z 1500-1700 spadło na 600 , to jedynie można by sobie porównać jak ktoś robi na etacie za 5 tys , i momentalnie zaczęli by mu płacić 1500- 1700 zł/miesiąc . To porównanie pokazuje w jakim miejscu się znależliśmy 

Wszystko jak w rosyjskiej ruletce, nie wiemy co będzie za pół roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    129

Poczekał bym jeszcze a co do środków to ile środków tyle opinii. Jak pryskałem jeszcze wiosna to szedł huzar ale nie byłem zadowolony bo puszczał miotłę u mnie sprawdzał sie lancet. Natomiast znajomy pryskał axial komplett i potem jeszcze raz poprawiał na przytulie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Dwuliścienne poprawić to nie problem albo do axiala coś dodać, jak miotła zostanie to zaczynają się schody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

dlatego chciałbym coś mocnego ale pyknąć raz i już


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Wiosenne odchwaszczanie jak ma być kompleksowo to Axial Komplett Pak - zawsze się sprawdzał, chociaż tanio nie jest, lancet też się u mnie sprawdzał, tylko trzeba pilnować minimalnych  temperatur przez kilka dni po zabiegu. Termin - koniec fazy krzewienia, początek strzelania w źdźbło, jest pewność, że nic nowego nie wyskoczy.

36 minut temu, mysza103 napisał:

Już ta granica jest złamana , u nas @Marl pisał parę dni temu że któryś skup płaci po 550 zł netto , to wychodzi 588,5 brutto (świętokrzyskie ). Ciekawe gdzie ten staszek z pasatem z przyczepką się podziewa , pamiętam że jak pszenica skoczyła na 800-900 zł to mówił jeszcze będziecie sprzedawać po  500-600 zł , tośmy go tu wyśmiewali , że to niemożliwe , a teraz z 1500-1700 spadło na 600 , to jedynie można by sobie porównać jak ktoś robi na etacie za 5 tys , i momentalnie zaczęli by mu płacić 1500- 1700 zł/miesiąc . To porównanie pokazuje w jakim miejscu się znależliśmy 

Gospodarstwo 50ha było w stanie wypracować 400 tysięcy zysku rocznie, ten na etacie wycisnął 60 tysięcy w tym samym czasie. Teraz my robimy po kosztach a ten na etacie dalej wyciska 60 tysięcy, albo pewnie bliżej 70-80 tysięcy rocznie.

Gospodarstwo to jak działalność gospodarcza, są lepsze i gorsze momenty. Etat to etat, skromnie, ale stabilnie. Co kto woli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Axial + Mustang to byłem bardzo zadowolony z tej kombinacji . Choć trzeba dosyć szybko robić zabieg bo Mustang to max do 2 kolanka jest . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
GABBER85 napisał:

ci  co nakupili po 4200-4500 saletrę to sprzedają teraz zboże po 650zł/t...

niestety znam taki przypadek gdzie rolnik miał 40ha i z tego żył z rodziną. A dziś dowiedziałem się że oboje poszlli do pracy, pola obsiane ozimina + miododajne na resztę pól i po malu unia osiąga swój cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
12 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Choć trzeba dosyć szybko robić zabieg bo Mustang to max do 2 kolanka jest . 

Tak, w późniejszych fazach ponoć jest sprawcą czarnych kłosów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

na szczescie poki co malutka ta pszenica i dość ciepło


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
yacenty napisał:

czym tu podejść i kiedy?

moje pierwsze odchwaszczanie pszenicy wiosną

20240302_091403.jpg

20240302_091408.jpg

20240302_091439.jpg

tylko Lancet jak pogoda sie ustabilizuje i na pewno bedzie czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimmeshelter    86

Ja tam wolę do kwietnia zaczekać jak ruszy na dobre. Już byli tacy co w marcu pryskali a potem w maju poprawka od chabra lub przytulii. Jakoś ciężko by było mi znieść że wiosenny oprysk jeszcze poprawiać 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić chwasty na paru kawałkach tym samym co w tamtym sezonie? Pola te same i ponownie pszenica. Na reszcie mieszam i co roku zmieniam ale teraz mi wypada że pasuje tym samym na tych kawałkach i ma to sens czy lepiej odmienić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314
3 godziny temu, yacenty napisał:

dlatego chciałbym coś mocnego ale pyknąć raz i już

jesli pryskac raz to  muszą wyjsc wszystkie - to trzeba czekac, Jak ciepło teraz to można by budzetowo jakis fluroksypyr +triben w małej fazie, małej dawce niskim kosztem  załatwić a pozniej poprawka + jednolisc

zależy jakich jednolisciennych sie spodzewasz, czy stokłosa czy tylko miotła


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

mam nadzieję że grube jednoliścienne załatwiłem w kukurydzy bo najpierw szedł glifosat a później Niko w pełnej dawce


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Delaro forte na t1 koszt ok 180 przy pełnej dawce 1.5 l jak myślicie dobra kombinacja ?

 

protiokonazol (związek z grupy triazoli) - 93,3 g/l (8,72%), spiroksamina (związek z grupy ketoamin) - 107 g/l (10,0%), trifloksystrobina (związek z grupy strobiluryn) - 80 g/l (7,48%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    165
13 godzin temu, yacenty napisał:

na szczescie poki co malutka ta pszenica i dość ciepło

Axial 50 w dawce 0,6-0,7l + sekator 0,6l i czysto do żniw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, Navara1988 napisał:

Delaro forte na t1 koszt ok 180 przy pełnej dawce 1.5 l jak myślicie dobra kombinacja ?

 

protiokonazol (związek z grupy triazoli) - 93,3 g/l (8,72%), spiroksamina (związek z grupy ketoamin) - 107 g/l (10,0%), trifloksystrobina (związek z grupy strobiluryn) - 80 g/l (7,48%).

Jeśli może być problem z mączniakiem to 1.2L + 0.3L Andros (fenpropidyna)

Na T2 Delaro Forte też pasuje jak by co

Edytowano przez tytanowyJanusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
6 godzin temu, yacenty napisał:

mam nadzieję że grube jednoliścienne załatwiłem w kukurydzy bo najpierw szedł glifosat a później Niko w pełnej dawce

Jakie są te grube jednoliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
17 godzin temu, yacenty napisał:

czym tu podejść i kiedy?

moje pierwsze odchwaszczanie pszenicy wiosną

20240302_091403.jpg

20240302_091408.jpg

20240302_091439.jpg

Huzar odpuść lancet nie stosowałem . Axial komplet pięknie robi robotę nawet w niskiej temperaturze i na duże chwasty ale jeszcze trzeba zaczekać zeby później nie wyszły  a avoxa wymiata już wogole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
mysza103 napisał:

6 godzin temu, yacenty napisał:

mam nadzieję że grube jednoliścienne załatwiłem w kukurydzy bo najpierw szedł glifosat a później Niko w pełnej dawce

Jakie są te grube jednoliścienne?

Stokłosa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Tyle że stokłosy , owsa głuchego , czy jeszcze podobnych nie da się tak wyeliminować jak piszesz , że opryskałem randapem , i potem jeszcze kuku była pryskana więc nie będzie , bo to cholerstwo to jak się znajdzie w ziemi to i po 5 -10 latach będzie wschodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

mam tego świadomość że bank nasion jest i długo będzie, ale specjalnie zrobiłem wariant z glifo i nikosulfurinem żeby poczyscic pola z trudniejszych jednoliściennych


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj