yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

KULAWA_KOZA    156
Dnia 26.02.2024 o 21:37, GABBER85 napisał:

mam  Salmag:   Azot N całkowity: 27% , Azot N azotanowy: 13,5%, Azot N amonowy: 13,5%

ile dać na start, pszenica rzadsza i mniejsza niż na zdjeciu powyżej

Salmag nic ci nie da,ładuj 300 saletry przed deszczem i będzie lux

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310

miało byc załamanie za tydzień  i opady a podają teraz , że bez opadów, pewnie za 3 dni znowu sie zmieni, trzeba jechać w pole, troche obeschło...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
8 godzin temu, alfa napisał:

Jest teraz w fazie krzewienia ile czasu trwa ta faza ?

Przy takiej pogodzie i temperaturze jak teraz, zapewne bardzo krótko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

U mnie dopiero dziś pierwsi wyrwali się z azotem na zgórki, ja czekam do soboty, widze ze ładnie schnie już wody nie widać na polu ale szkoda było by się zakopac😉


zapowiadają ochłodzenie od przyszłego czwartku i przymrozki w nocy przez większość marca więc jeszcze wszystko wróci do normy i każdy zdąży wysiac bo rośliny wychamuja

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Siać jara czy czekać warunki dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Raczej za mokro masz, nie znamy twojego pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
41 minut temu, fcbarcelonacule napisał:

ja bym siał, jaka odmiana ?

Monsun 

10 minut temu, miwigos napisał:

Raczej za mokro masz, nie znamy twojego pola

Nie jest mokro pole po buraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

To jakie ziemie i gdzie Ty mieszkasz, skoro sucho to siej , narazie większych opadów nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Są jakieś zamienniki herbicydów wiosennych typu axial komplet pak, huzar itd ??? tańsze i skuteczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Drugi rok mam nową działkę. Macie jakieś pomysły na melioracje pola gdzie nie ma dostępu do rowów? Dookoła pola sąsiadów, rowów brak. Pole 4ha i w jednym miejscu stoi woda. Przekrój wysokości załączam w foto. Jak widać spadek jest spory a mimo to stoi woda (pomiędzy czarnymi liniami). Wykopać dół, wsypać kamienie i zasypać? Jak Wy radzicie sobie z takimi polami i zastoiskami?

obraz.png.27e7942d57e0d14354c36104fded6098.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5024

Ktoś tu na forum pisał, że robili kiedyś melioracje w postaci studni, zasypanej kamieniami, by woda miała gdzie spływać. Ma sens jak takie zastoisko spowodowane jest jakimiś pokładami gliny, która wody nie przepuszcza.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310

Jeśli stoi woda to podłoże jest nie przepuszczalne /słabo przepuszczalne - tam gdzie nie ma wody wsiąka. Nic nie da studnia na glinie bo i tak nie wsiąknie [chyba że bedzie na tyle głeboka że siegni niżej niż glin a- nie wiadomo ile ma warstwa gliny.

Można by rozorać  zrobić coś ala drenaż francuski liniowy w miejsce gdzie wsiąknie i zasypać gruntem rozoranym .  Głeboszowanie odpada w tym miejscu

Czy z rysunku wynika że masz ponad 8m spadku na 120m długości działki ?

to jest spora góra i  może to jest sączenie podziemne

PS. jak może "stać woda" z górki ?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
11 godzin temu, Taurus83 napisał:

Są jakieś zamienniki herbicydów wiosennych typu axial komplet pak, huzar itd ??? tańsze i skuteczne :)

Usunąć miotłę nie jest tanio. Dwuliścienne co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1194
9 godzin temu, azzadek napisał:

Drugi rok mam nową działkę. Macie jakieś pomysły na melioracje pola gdzie nie ma dostępu do rowów? Dookoła pola sąsiadów, rowów brak. Pole 4ha i w jednym miejscu stoi woda. Przekrój wysokości załączam w foto. Jak widać spadek jest spory a mimo to stoi woda (pomiędzy czarnymi liniami). Wykopać dół, wsypać kamienie i zasypać? Jak Wy radzicie sobie z takimi polami i zastoiskami?

Wykop staw i hoduj rybki sobie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
9 godzin temu, GABBER85 napisał:

Jeśli stoi woda to podłoże jest nie przepuszczalne /słabo przepuszczalne - tam gdzie nie ma wody wsiąka. Nic nie da studnia na glinie bo i tak nie wsiąknie [chyba że bedzie na tyle głeboka że siegni niżej niż glin a- nie wiadomo ile ma warstwa gliny.

Można by rozorać  zrobić coś ala drenaż francuski liniowy w miejsce gdzie wsiąknie i zasypać gruntem rozoranym .  Głeboszowanie odpada w tym miejscu

Czy z rysunku wynika że masz ponad 8m spadku na 120m długości działki ?

to jest spora góra i  może to jest sączenie podziemne

PS. jak może "stać woda" z górki ?

przy takim spadku pewnie w miejscach gdzie stoi woda ma ujście wód podziemnych z warstw, gdzie się gromadzi przesiąk

tego nie da się wyeliminować, co najwyżej taką wodę można odprowadzić rowem w dół działki i tam próbowac robić studnie chłonne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Piffpaff napisał:

U mnie dopiero dziś pierwsi wyrwali się z azotem na zgórki, ja czekam do soboty, widze ze ładnie schnie już wody nie widać na polu ale szkoda było by się zakopac😉

 

zapowiadają ochłodzenie od przyszłego czwartku i przymrozki w nocy przez większość marca więc jeszcze wszystko wróci do normy i każdy zdąży wysiac bo rośliny wychamuja

 

a siarczan magnezu sypiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

Powoli przymierzam się do kupna środków na T1. Poszukuję coś do max 200 zł na ha. Celuje w plon 7/8 t

Myślałem nad

1. Wirtuoz pro 

2. Unix + jakiś triazol 

3. Tebu+fenopropidyna + prochloraz(tak wiem że wyfocany)

Czy jeszcze jakas inna mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugebuge    0

Wirtuoz pro ładnie opuścili z ceny. Rok temu 1200+, teraz 865, a może jeszcze i taniej będzie. A środek sam w sobie jak za cenę 140-170/ha jest całkiem niezłym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22

w jakiej dawce wirtuoz? 0,75L wystarczy na 7t po rzepaku i bobowatych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

Właśnie wirtuoz pro wcześniej jak patrzyłem to ponad 200 zł wychodził na ha a teraz trochę ponad 170 przy dawce 1l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    135

U mnie leander complex na t1 a t2 tebu i azoksystrobina i jest lux

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22

u mnie w ubiegłym roku szedł leander i było fajnie, a na t2/t3 priaxor z tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1312    0
59 minut temu, MaXtzTS napisał:

u mnie w ubiegłym roku szedł leander i było fajnie, a na t2/t3 priaxor z tebu

W jakich proporcjach priaxor z tebu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj