yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Piffpaff    321
miwigos napisał:

Na konsumcje niema szans, nie lepiej by był te 100 kg saletry jeszcze dołożyć , według mnie wróciło by się

próbowałem dac jeszcze 100kg na N3 albo zwiększyć N2 ale na 4 klasie jak przyjdzie susza to w pierwszej kolejności było widać że pali łan na działkach gdzie dałem więcej N. A druga sprawa nie mam tyle ha żeby były calosanochodowe ilości a w okolicy raczej paszowke biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy321    5

Tak sobie umyśliłem dać w tym roku n1 200kg saletry n2 250kg saletry i nie wiem czy przy n2 rozsyłać jeszcze ze 100kg mocznika? Tylko nie mogę dostać z inhibitorem. Co byście zmienili?? Pszenica siana w październiku po ziemniakach 3 rozkrzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
5 minut temu, piotrek7862 napisał:

co lepiej teraz posiać w pszenicy korn kali czy sól potasową 

Sól ma więcej potasu, ale korn kali ma jeszcze trochę magnezu i siarki, wybór należy do Ciebie, zależy jakie masz zasobności tego potasu w glebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157

Ja w tamtym roku Korn Kali 300 kg na hektar i różnicy nie widziałem w plonie tam gdzie sialem korkali i tam gdzie nie sialem,także nie ma sensu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Ile ??? 300kg . Ja ani tyle to w rzepaku nie będę dawał 😅 . Widocznie masz wszystko w glebie i różnic nie bylo widać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7862    29

no potasu by pasowaoło cos dac a ile wysiać soli potasowej tak żeby to miało sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157
2 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Ile ??? 300kg . Ja ani tyle to w rzepaku nie będę dawał 😅 . Widocznie masz wszystko w glebie i różnic nie bylo widać .

wole azotu doladowac i bedzie widac.Azot w lipcu kupilem to wygralem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
3 minuty temu, KULAWA_KOZA napisał:

wole azotu doladowac i bedzie widac.Azot w lipcu kupilem to wygralem :)

Ile planujesz w czystym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Na jaki plon pszenicy - 180-190kg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    157

Tego nikt nie wie ,zależy od roku i pogody.Ale przeważnie 7,5 w najgorszym wypadku.A tak to +- 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

To musi będzie z 15t 

Tona saletry na 1 ha na taki plon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
3 godziny temu, KULAWA_KOZA napisał:

180-190kg

Ja 180N . Fajnie by było te 7-8t , choć tak 15t to byłbym zadowolony 😅😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

180kg N to ponad 500kg saletry, jaką klasa gleby? U mnie na 4b to 130kgN max jakkolwiek więcej to id razu pali w susze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Ferie są, to na forum wykwit szkolnych teorii się zrobił

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
57 minut temu, Piffpaff napisał:

180kg N to ponad 500kg saletry, jaką klasa gleby? U mnie na 4b to 130kgN max jakkolwiek więcej to id razu pali w susze

3 , 4 klasa . Podłoże gliniaste . Rok temu 160N było , w tym trochę więcej bo mam rozpisane na 3 dawki ale ostatnia to uzależniona od pogody będzie . Za to w rzepaku 150N pójdzie . W czasie sezonu to dużo się może zmienić . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

mam taką działkę gdzie glina pod warstwa orna, mógłbym mieć wszystkie takie działki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Czy na 4b jest możliwośc uzyskania ok 7,5 tony pszenicy (późno siana). Jeśli tak to ile azotu potrzeba zastosować? ( Dzierżawa zasiałem 600 kg/ha wapna granulowanego po żniwach i na poplon rzodkiew oleista. Przed siewem 250 kg/ha polifoski 6). Glebę zbadam po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
Napisano (edytowany)

Jak Wy zarabiacie, skoro samego azotu dajecie 190kg, pszenica po 650zl a dajecie jakby była po 1600. 

Takie dawki to można było w 2004 roku, jak saletra kosztowała 750zł a pogoda i polityka  były przewidywalne. Można sypać i 250kg N , tylko jak w czerwcu spadnie 5mm deszczu a temperatura podskoczy do 35 C to co wtedy? 

Na raty zostanie przy takim nawożeniu? 

Faktycznie chyba dzieci na feriach do forum siadły. 

 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)

A jak sprzeda po 850 i nakosi 8 ton ?

Edytowano przez miwigos
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
5 minut temu, ravoj napisał:

Jak Wy zarabiacie, skoro samego azotu dajecie 190kg, pszenica po 650zl a dajecie jakby była po 1600. 

Takie dawki to można było w 2004 roku, jak saletra kosztowała 750zł a pogoda i polityka  były przewidywalne. Można sypać i 250kg N , tylko jak w czerwcu spadnie 5mm deszczu a temperatura podskoczy do 35 C to co wtedy? 

Na raty zostanie przy takim nawożeniu? 

Faktycznie chyba dzieci na feriach do forum siadły. 

 

750 paszowka Wlkp 850 konsumpcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj