yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Tomek90    2263

Nie musisz, tyle co pod rzepak po zbożu warto. Innaczej wapno dajesz na mineralizacje, robisz przy tym ph, ph = życie w glebie które żywi się ta sloma jeśli ja odpowiednio się zagospodaruje. Tak to jakby na chłopski rozum wygląda. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Też sie wtrące. Mocznik przy 7,5pH to duże straty...  Soja mało azotu zostawia, zawartość azotu w jej resztkach pożniwnych jest porównywalne do zboża. To nie jest groch, czy łubin...  Co do dawania azotu jak sie sieje zboże po zbożu, to nie daje azotu bo od kilku lat nie sieje zboża po zbożu.

Kiedyś znalazłem, na samym dole tabelka jest: https://igrit.pl/artykul/nawozenie-gleby-cz-2-53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Próbki gleby do badania pH i makroelementów pobierać lepiej z głębokości 0-30 cm czy wystarczy 0-20 cm?

Bo zastanawiam się jaką laskę Egnera kupić.
Uprawiam zboża, rzepak, soja. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120
darekbarcz napisał:

4 godziny temu, malinalbe napisał:

ja miałem paki 5 ha I wychodziło bez promocji 150 zl

W 2022 roku z VAT 0%.

w 2023 kupowane no bo jak bym miał promocję . zakończmy temam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906
9 godzin temu, damian12345 napisał:

Próbki gleby do badania pH i makroelementów pobierać lepiej z głębokości 0-30 cm czy wystarczy 0-20 cm?

Bo zastanawiam się jaką laskę Egnera kupić.
Uprawiam zboża, rzepak, soja. 

 

jak masz warstwę próchniczną 0-30 to tak, jak płytka to 0-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Priaxor zawsze kupowałem po 150zł/l, teraz widze że ponad 200, a skład dobry. Dokładacie czy szukacie czegoś innego?

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461

Zamiast Priaxor to ja na przyszły rok wziołem Pioli + Protiokonazol . Pioli czyli Fluksapyroksad . Na T3 Metko z Tebu a jeszcze nie wiem  co by na T1 . Chyba Delaro Forte lub Input Triple , zobaczy się 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

Ja T2 planuję na Inatrequ z protio. BASF w tym roku będzie miał tańszy priaxor jakby. Bedzie ich SDHI i azoksystrobina zamiast piraklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

W agrii macie librax podobny do priaxor tylko zamiast strobiluryny jest metkonazol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Czyli nie jest nawet podobny to Priaxora, zupełnie inny środek. 

1 minutę temu, STIG13 napisał:

Czyli nie jest w żaden sposób podobny

Już któryś raz w tym samym czasie 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

T1 mam wstępnie ułożone już, t2 Też mniej więcej, t3 zależy od pogody ale wstępnie Też mam już plan. Na razie nic nie zamawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
11 minut temu, XTRO napisał:

T1 mam wstępnie ułożone już, t2 Też mniej więcej, t3 zależy od pogody ale wstępnie Też mam już plan. Na razie nic nie zamawiam 

To czemu ja nic jeszcze niewiem o tym T2 🙉🙉🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3615
3 godziny temu, SawekBraczyk napisał:

Zamiast Priaxor to ja na przyszły rok wziołem Pioli + Protiokonazol . Pioli czyli Fluksapyroksad 

Też mam w planach Pioli. Ile planujesz dać tego Pioli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
25 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Też mam w planach Pioli. Ile planujesz dać tego Pioli???

1l tego będę dawał tak jak w etykiecie . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, XTRO napisał:

T1 mam wstępnie ułożone już, t2 Też mniej więcej, t3 zależy od pogody ale wstępnie Też mam już plan. Na razie nic nie zamawiam 

Też mam T1 , T2, i ewentualnie T3 ułożone , i nawet środki już leżą w magazynie , na rzepak zresztą też , ogólnie to mi brakuje na chwasty dwuliścienne  w pszenicy na poprawki i siarczan magnezu /kizeryt i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

Ile można dać max siarczanu amonu w jednej dawcę na zboże i rzepak? Wiem że zakwasza mocno ale dla mnie to i dobrze. Po 300 kg na raz nie będzie przesada z siarka ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Też mam T1 , T2, i ewentualnie T3 ułożone , i nawet środki już leżą w magazynie , na rzepak zresztą też , ogólnie to mi brakuje na chwasty dwuliścienne  w pszenicy na poprawki i siarczan magnezu /kizeryt i tyle 

Co planujesz na t1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
Damian_B napisał:

Ile można dać max siarczanu amonu w jednej dawcę na zboże i rzepak? Wiem że zakwasza mocno ale dla mnie to i dobrze. Po 300 kg na raz nie będzie przesada z siarka ? 

dawałem po 250kg/ha I było ok, problem tylko z równym rozsypaniem tego bo jest drobny, ja niestety raz że nie doleciał rowno i miałem nierówny rzepak a dwa to przypaliłem rzepak zaraz za ciągnikiem bo była jeszcze lekka rosa a za ciągnikiem najwięcej spadło i najdrobniejszej frakcji i osiadło na lisciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
9 minut temu, Damian_B napisał:

Ile można dać max siarczanu amonu w jednej dawcę na zboże i rzepak? Wiem że zakwasza mocno ale dla mnie to i dobrze. Po 300 kg na raz nie będzie przesada z siarka ? 

Też jednego roku dawałem po 300 kg siarczanu amonu , Teoretycznie można i 400 kg wysiać  (96 kg siarki) , raz siałem 130-150 kg/ha siarki elementarnej ( wigor s) 117 - 135kg siarki/ha i też było wszystko w porządku

 

6 minut temu, Piffpaff napisał:

dawałem po 250kg/ha I było ok, problem tylko z równym rozsypaniem tego bo jest drobny, ja niestety raz że nie doleciał rowno i miałem nierówny rzepak a dwa to przypaliłem rzepak zaraz za ciągnikiem bo była jeszcze lekka rosa a za ciągnikiem najwięcej spadło i najdrobniejszej frakcji i osiadło na lisciach

Jaki siałeś , bo Ja siałem selekcjonowany i siało się dobrze, ma kryształki powyżej 3,5 mm , a krystaliczny ma kryształki powyżej 1 mm , więc różnica jest duża  , tyle że miałem wówczas ścieżki co 12 metrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

nie pamiętam ale był drobny i ok 1mm więc ten krystaliczny


Pioli PRO Pak co myślicie na t2 pszenica po pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj