yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

VonVegans    1276

Ja jutro będę robił T3,środek prosto z lodówki,coca-cola i kiełba z grilla.

Jest susza,nie wybieram się w pole do żniw.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

U mnie to samo 

Trzeba odhaczyć opryskiwacz od ciągnika i na pole wrócić dopiero kombajnem. 

Wlkp 

Nie padało od 6 maja 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
56 minut temu, Tomek90 napisał:

Ojciec kiedyś chloropyrifosem rzepak który już zaczynał kwitnąć. 

Działka 9ha rzepaku, obok dosłownie metr od rzepaku pasieka i ule dziadka. 

Żaden rój nie padł - jak to możliwe? Przy tak trującym środku? 

To że nie padł nie znaczy że nie było strat starsze pszczoły są lotne i to one giną zostają młode które nie są jeszcze zbieraczkami u mnie sytuacja była odwrotna sąsiad miał parę grządek Bobru i popryskał je w południe na mszyce. Mszyce produkują spadź (odchody mszyc) i jeśli pszczoły to zebrały to kaput potem dziwiłem się skąd tyle padniętych pszczół przed wlotkiem strażnicy nie wpuścili ich do ula bo były chore chodziły co niektóre po ziemi porażone.zaczynanie kwitnienia to nie kwitnienie najważniejszy jest pierwsze kilka godzin od aplikacji chyba że środki są wgłebne i przedostają się do nektaru i pyłku czy też do soków roślinnych z których potem mszyce czerpią pożywienie.Bardzo dużo zależy od waruanków nie neguje używania środków tylko do robienia tego z głową by ryzyko szkody było jak najmniejsze zapylacze zwiekszają plon wielu roślin i trzeba po prostu o nich pamiętać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Dzisiaj zbawienne 13litrów, ale patrząc, że parę kilometrów dalej w linii prostej spadło prawie jeszcze raz tyle to trochę żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

czy ktoś z was praktykuje podawanie dolistnie potasu na suszę?

 

źle napisałem, czy ktoś stosuje potas dolistnie w czasie suszy, są jakieś pozytywne efekty?

 

na suszę nie ma środka. Reszta nic nie działa jak nie ma wody

6 minut temu, Zetix napisał:

Dzisiaj zbawienne 13litrów, ale patrząc, że parę kilometrów dalej w linii prostej spadło prawie jeszcze raz tyle to trochę żal...

o masz, widzisz, a u mnie nic nie spadło 

1 godzinę temu, VonVegans napisał:

Ja jutro będę robił T3,środek prosto z lodówki,coca-cola i kiełba z grilla.

Jest susza,nie wybieram się w pole do żniw.

dobre podejście, jak nie pada to nie ma co męczyć zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
2 godziny temu, VonVegans napisał:

Ja jutro będę robił T3,środek prosto z lodówki,coca-cola i kiełba z grilla.

Jest susza,nie wybieram się w pole do żniw.

I samogonki 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

a sąsiad jechał dopiero T1 i pier** system lotto, będzie to będzie, przy tych cenach to może i strategia dobra...ale czy lepsza od ugoru? Niewiem choć sie domyślam


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
10 godzin temu, GABBER85 napisał:

a sąsiad jechał dopiero T1 i pier** system lotto, będzie to będzie, przy tych cenach to może i strategia dobra...ale czy lepsza od ugoru? Niewiem choć sie domyślam

Kiedyś właściciel i zarazem sprzedawca lokalny sklepu z śor powiedział że jak sucho to od grzyba nie pryska bo go niema i szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

U mnie w maju 45mm ale ostatni deszcz spadł ok 20 maja 33mm i od tamtej pory wiatry mróz i słońce. Już tu kiedyś pisałem że mam sąsiada za miedza co na wiosnę dał 150kg saletry na wiosnę i od tamtej pory na polu nie był. Z ciekawisci dałem mu na jesień 100kg mojej pszenicy zaprawionej systiva i kinto plus i jedyna różnica to ilość pienterek w klosie, u mnie ok 8-9 u niego 5-6 ale zdrowotnie wyglądają tak samo. Sprawdza się opinia że im bardziej intensywnie uprawiasz tym bardziej rośliny podatne są na choroby. Acha nawet mszycy i skrzypionki nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin181    117

Witam skrzypionka w tej fazie pszenicy pryskać czy to już nie ma sensu ? 

20230607_190712.jpg

20230607_182912.jpg

W pszenżycie znowu slimaki spotkał się ktoś z czymś takim ? Oo

20230607_200352.jpg


Nie moc ciągnika lecz technika zrobi z ciebie zawodnika !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

najdobitniej widać to w rzepaku. w zeszłym roku dałem o wiele mniej azotu, ale pierwszy raz był zdrowy i wydał więcej niż w latach poprzednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polarek    3

Panowie co może być wszędzie klosy stoją a w jednym miejscu prawie przez całą szerokość pola klosy się kładą a rośliny sa flakowate 

20220622_202707.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
1 godzinę temu, Polarek napisał:

Panowie co może być wszędzie klosy stoją a w jednym miejscu prawie przez całą szerokość pola klosy się kładą a rośliny sa flakowate 

20220622_202707.jpg

Pszenica piękna co za odmiana ? 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Ale dość szybko się wygina? Jaki rejon u nad dopiero się kloszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
Przed chwilą, SawekBraczyk napisał:

Chyba najładniejsza pszenica jakom widziałem . Tak wyglądem przypomina paszowa Elixer ? 

u mnie elixer jeszcze się nie wykłosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
6 minut temu, jahooo napisał:

u mnie elixer jeszcze się nie wykłosił

I jak u ciebie się spisuje ta odmiana ? Bo bardzo mało sieje się w typie czysto paszowym , przeważnie A i B . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
4 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

I jak u ciebie się spisuje ta odmiana ? Bo bardzo mało sieje się w typie czysto paszowym , przeważnie A i B . 

mam pierwszy rok, na razie dość zdrowa, tyle mogę powiedzieć, i naturalnie dość niska, a jeszcze ją skróciłem, ma ze 45 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

I jak u ciebie się spisuje ta odmiana ? Bo bardzo mało sieje się w typie czysto paszowym , przeważnie A i B . 

pare lat temu specjalnie sobie zamówiłem jak naoglądałem się tych pięknych zdjęć tej odmiany i powiem że nie miałem chyba gorszego dziadostwa u siebie. Nie wiem co jej nie spasiło ale liczyłem że paszówka będzie sobie radziła lepiej od odmian jakościowych a tu porażka.  Jeśli dobrze pamietam to oddała jakieś 5 ton na 3 klasie gdzie inne pszenice dawały tak powiedzmy średnio 6,5 ( rok był taki sobie)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj