yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

masa24    2348

ja tylko dodam ze jezeli intermag robi wszystkie odzywki swoje tak skuteczne jak proaqua w zbijaniu ph wody  to ...........     w dawce 2 l na 1000l kompletnie nie zbija ph, a to wyzsza z zalecanego dawkowania. Twardosc wody owszem obniza, ale ph ni groma

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Część dziś zrobie ale bez przekonania bo nie dość ze w polu trochę wieje to ten jutrzejszy poranek.. jak nie urok to sraczka. 
 

Jutro ma być ok tylko od rana słońce bez zadnej chmurki i 18-20st. Na skracanie ok ale robie wszystko razem bo jeszcze grzybowka i mikro z siarczanem Mg. 

Ciut ryzykowna sprawa. Czy przesadzam..? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
21 minut temu, michal1993 napisał:

Jak myślicie - jutro nad ranem mają być jakieś 4 stopnie - a jutro już ładnie. Lepiej będzie jak skonczę zabieg dzis tak do 16 czy lepiej jutro do południa? Środki medax max unix i andros

Jutro do południa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

A jak błyśnie słońce bez zadnej chmury i 20st..? Mikro można podać w innym terminie ale czy na grzybowke warunki nie będą ok? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

dziś wieje za mocno jednak, co do zimnych poranków to dopiero w z niedzieli na poniedziałek ma być cieplej a ty czy dziś czy jutro i tak chłodna noc. 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Na wybrzeżu tylko dziś tak chłodno w nocy. Jutrzejsza noc to już ok 10st. 

Ale dzisiaj już trzeba odpuścić bo wieje w polu. Jak kiedyś będę miał kilka tysięcy ha to nie będę patrzeć na wiatr. Teraz mogę rozłożyć sobie robotę. 😁
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Euforia tak wyglada . Te żółte końcówki wszystko psują . I nie wiem mi to ciagle efekt przymrozkow wyglada bo w czasie T1 już były te przypalenia , choć T1 tez mogła to zrobić . 

DB72944C-F55C-4C08-9B15-F9B955525524.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

Panowie mam dzialke 3ha pszenicy z czego pewnie ponad polowa ma problemy z nadmiarem wody i stoi taka zolta. Nic tam oprocz chwastu nie robilem i teraz chce jej zrobic t1 ale nie wiem co ze skracamiem... Jak to teraz rozwiazac jak czesc roslin by sie nadawala na skracanie a czesc nie... Moze zrobić jej t1 i dac sam moddus bez ccc? A potem na flagowke poprawic znowu moddusem? I czy nie zaszkodzi to tym roslinom co ma problem z nadmiarem wody? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
DawidSakowski napisał:

Zważył wam się kiedyś Unix z fenpropidyną ? Dziś zmieszałem i tak niestety sie stało, szukałem na forum i znalazłem tylko jedną osobę której się tak stało. 

ja tak miałem rok temu ale kupiłem tania fenpropidyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, yacenty napisał:

ale że jak się zważył, zwykle robiłem 3 substancje na grzyba (unix, tern, plexeo), regulator, mikrusy i nie było problemów.

Unix z ternem to podstawowe rozwiązanie. Żeby to się zważyło to musiał być bardzo brudny opryskiwacz

Opryskiwacz pierwszy zabieg po zimie przed zimą wymyty. Poszedł Unix, Leander i Moddus. Robiła się taka bardzo dziwna gęsta zawiesina po wlaniu tego Leandera (może to jego wina). Mieszało się przez 7km drogi na pole i po dojechaniu została już tylko niewielka ilość tej zawiesiny, może trochę za bardzo spanikowałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Chciałem dzisiaj ewentualnie jutro zrobić T1 bez skracania z siarczanem magnezu i mocznikiem. Zastanawiam się czy to dobry pomysł bo we wtorek (18.04) pryskałem jedną połowę powierzchni Axial Pakiem a drugą Lancetem. Do przyszłego wtorku prognozują do 5st. w nocy. Przyszłe 2 tygodnie odpadają na zabiegi ze względu na ochłodzenie a choroby miejscami zaczynają się pojawiać. Jechać czy lepiej poczekać na lepsze warunki i zachować te 5 dni po oprysku herbicydem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

u mnie ten sam dylmet kolanko już ucieka, a jak się pogoda zrypię to nie wiadomo kiedy będzie można wjechać kolejny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

U mnie cała wieś pryska na całego , czy więksi czy mniejszy wszyscy jada . RGT Treffer tak wyglada cała roślina , bo piszecie ze dolne żółte liście . 

AB221DF7-962B-49AE-90F3-E474502C3832.jpeg

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
4 godziny temu, masa24 napisał:

ja tylko dodam ze jezeli intermag robi wszystkie odzywki swoje tak skuteczne jak proaqua w zbijaniu ph wody  to ...........     w dawce 2 l na 1000l kompletnie nie zbija ph, a to wyzsza z zalecanego dawkowania. Twardosc wody owszem obniza, ale ph ni groma

A co proponujesz na zbicie pH i twardości wody ? Jak możesz to spójrz w moja galerie. Mam wyniki badań wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

Pierwsze kolanko poszło  zaraz drugie co myślicie o ccc bo chciałem dać 1l plus 0.25l Modusa bo tyle mam z zapsow ,chciałem domieszać fenpropidyne i prochloraz ale nie wiem czy można? 

Edytowano przez mat93
Nieprecyzyjny komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

jak to  kolanko polecialo, to nie sor....,, opisz te problemy kostne czy ruchowe bo w innym przypadku z innych chcesz zrobic debili @mat93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

ja tak miałem rok temu ale kupiłem tania fenpropidyne

Fenpropidyna tak działa, gdy trafia do wody, robią się kluski, to jest normalne. Po części jest to też wina zimnej wody.

21 godzin temu, Ernst98 napisał:

tydzień temu w czwartek pryskałem, a w niedziele robiłem zdjęcia czyli 3 dni 🙂

Te przypalenia to zapewne efekt połączenia mikro i nawozów + reszta (czyli fungicyd i regulator). Tak sobie wykminiam. Jakby poszedł sam fungicyd z regulatorem, pewnie by tego nie było. To są wnioski z doświadczenia. Mocznik + siarczan Mg i mikro dość długo się wchłaniają i nawet zbyt krótka przerwa między tymi 2 zabiegami może to powodować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142
4 godziny temu, kamil800 napisał:

Panowie mam dzialke 3ha pszenicy z czego pewnie ponad polowa ma problemy z nadmiarem wody i stoi taka zolta. Nic tam oprocz chwastu nie robilem i teraz chce jej zrobic t1 ale nie wiem co ze skracamiem... Jak to teraz rozwiazac jak czesc roslin by sie nadawala na skracanie a czesc nie... Moze zrobić jej t1 i dac sam moddus bez ccc? A potem na flagowke poprawic znowu moddusem? I czy nie zaszkodzi to tym roslinom co ma problem z nadmiarem wody? 

Chlopaki ponawiam pytanie bo jutro ostatni dzien na zabieg przed ochlodzeniem ktoro ma byc we wtorek i chcialbym poznac wasze zdanie co o tym myslicie?  Moze macie na to lepszy pomysl? Bo z tego co ja wiem to stabilan to dosc agresywny specyfik i moze wlasnie lepiej bylo by go nie dawac na ta oslabiona pszeniczke? 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

co dać na DTR pszenżycie pszenżyto dosyć ładnie wyrośnięte, 10 dni temu poszedł prochloraz tebu i cyflufenamid, dtr-ki wtedy nie było widać, porażonych jest około 10% roślin jechać teraz i czym czy czekać dwa trzy tygodnie do T2, podobno priotokinazol jest dobry, podpowie ktoś coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Daj samego moddusa, najwyżej zrobisz poprawkę

Chłopy zostało mi w opryskiwaczu ok 50l mieszanki tebu+fenpropidyna+prochloraz. Ten ostatni jak wiadomo gryzie się z miedzią.Jutro chcę dodać do tych resztek dr green, sam tebukonazol, siarczan,rsm i kapkę moddusa. Pójdzie to na 850l wody. 

Czy te śladowe ilości prochlorazu nie wejdą w reakcję z miedzią z greena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    65
1 godzinę temu, metrax12 napisał:

Fenpropidyna tak działa, gdy trafia do wody, robią się kluski, to jest normalne. Po części jest to też wina zimnej wody.

Te przypalenia to zapewne efekt połączenia mikro i nawozów + reszta (czyli fungicyd i regulator). Tak sobie wykminiam. Jakby poszedł sam fungicyd z regulatorem, pewnie by tego nie było. To są wnioski z doświadczenia. Mocznik + siarczan Mg i mikro dość długo się wchłaniają i nawet zbyt krótka przerwa między tymi 2 zabiegami może to powodować.

też tak myślę, że mikro odegrało tu kluczową rolę. Chociaż kiedyś słyszałem, że moddus z spiroksaminą tez może powodować gwałtowniejsze działanie regulacji, ale tu to pewności nie mam.

Jutro ma być ok 18-19 stopni w trakcie dnia i chciałem lecieć z Boogie, moddusem i mikro, ale też nie chcę znowu przypalić końcówek. Jak myślisz, chyba lepiej mikro odstawić na inny termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Czy grzybowka+ siarczan magnezu moze przypalić zboze gdy w dzien bedzie 18-20stopni? I Kiedy najlepiej opryskac przed słońcem 9-10 godzina zaczac czy na wieczor np 17godzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39

Dziś zrobione R1 i T1 medax max 0,6 kg protiokonazlo 180g W pszenicy mokro jak cholera. W ścieżkach miejscami woda stała. Obyło się bez wpadki ale miejscami zostały ślady. Może trzeba było poczekać do jutra żeby podeschło ale warunki były dobre więc pojechałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4892

Szybkie pytanie - po 48h od oprysku Huzarem można wjeżdżać z T1, skracaniem i siarczanem magnezu? Następne lepsze dni raczej dopiero w okolicach majówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj