yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

maniek199    0
2 minuty temu, XTRO napisał:

Unixa można 0,5 kg dawać, mniej to juz nie bardzo

a co dodać do tego unixu  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
14 minut temu, maniek199 napisał:

0.5l Ternu będzie spoko ?

 

szkoda pieniędzy, to co wcześniej pisałeś 0.4l Ternu jest bardzo spoko.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

Czym lepiej poprawić miotle , axial komplet , lancet czy Atlantis  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Myślałem że pszenica już przestrzeliła z faza po rzepaku . Ale na spokojnie na przyszły tydzień można planować T1 i skracanie i mikro . Na zdjęciu 0,7cm jest . 

ADF05D63-DA82-4605-9624-241D1FC38234.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
5 godzin temu, WojciechFirus napisał:

jaki zestaw mikro polecacie dać? coś sprawdzonego i tańszego. dr green jedni zadowoleni, drudzy mówią że przereklamowany.

Wiesz co, każdy jest przereklamowany, bo l to chodzi żeby sprzedać, ja wybieram to co zajmuje mniej miejsca, jest pod roślinę,  kompleksowo i najtaniej za 100g nawozu, więc dr green mi pasuje. Jak podrożeje zbyt mocno to poszukam czegoś innego 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
5 godzin temu, XTRO napisał:

Unixa można 0,5 kg dawać, mniej to juz nie bardzo

Jeszcze dobrze by było jak by napisał po czym ma tą pszenicę , bo być może unix jest zbędny , u siebie np, gdzie jest zboże po zbożu pójdzie na 7ha - 5 kg unixu , czyli trochę ponad 0,7 kg/ha + tebukonazol ( jeśli temperatura pozwoli na niego , a po rzepaku standardowo prochloraz +tebu 

Ps zdjęcie może tego nie oddaje , ale tak ją mróz popalił , tu jak leci ścieżka to depot - najbardziej jej zaszkodziło, deko na prawo opoka , a jeszcze bardziej na prawo wenecja

IMG_20230405_142425.jpg

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39

Dziś jechałem z N 2 i jedna działka została bo pod koniec siania zaczął padać śnieg z deszczem;) Jechałem z saletrą, wyszło lekko ponad 200kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Ja to już dwa tygodnie od N2 jestem . W temacie rzepaku wszyscy zastanawiają do jak późnej fazy ma sens skracanie i T1 by było efektywne . A pszenica jak jest ? Kolanko do max 2cm a jak więcej to już efekt gorszy będzie ? Czy jak to jest ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
Mateusz1q napisał:

Wcześnie to n2

Piątek i sobota ma padać. Kolanko już idzie ku górze,więc chyba nie tak wcześnie


SawekBraczyk napisał:

Ja to już dwa tygodnie od N2 jestem . W temacie rzepaku wszyscy zastanawiają do jak późnej fazy ma sens skracanie i T1 by było efektywne . A pszenica jak jest ? Kolanko do max 2cm a jak więcej to już efekt gorszy będzie ? Czy jak to jest ? 

Co dawałeś i w jakiej dawce na N 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
16 minut temu, krzysiek1614 napisał:

Piątek i sobota ma padać. Kolanko już idzie ku górze,więc chyba nie tak wcześnie

 

Co dawałeś i w jakiej dawce na N 2?

 

Rsm32 - 110N poszło . Łącznie 160N ma pszenica . I coś tam jeszcze dolistnie pójdzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
5 godzin temu, mat93 napisał:

Czym lepiej poprawić miotle , axial komplet , lancet czy Atlantis  ? 

Poprawiać po czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

ostatnie 3 noce było po -5 a już od piątku w nocy +8 a w dzień +10 więc wstępnie we wtorek ruszam z unix 0.6kg + mikro i N2 jak się sprężę to może uda się nawet jednego dnia ogarnąć temat a na razie szykuje się do swiat a pszenica niech się regeneruje po stresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Ma ktoś poprawki po środku qulex? zazwyczaj nie odchwaszczałem jesienią ale w tym roku mnie skusiło i nawet długo było czysto, a teraz chwastów coraz więcej. Też sporo pszenic nie odchwaszczanych prysnąłem sobie axialem komplet przed tym ochłodzeniem, liczyłem że to tylko z 2-3 dni będzie,,, ciekawe czy podziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
SawekBraczyk napisał:

Ja to już dwa tygodnie od N2 jestem . W temacie rzepaku wszyscy zastanawiają do jak późnej fazy ma sens skracanie i T1 by było efektywne . A pszenica jak jest ? Kolanko do max 2cm a jak więcej to już efekt gorszy będzie ? Czy jak to jest ? 

musisz patrzeć na to z innej strony, najlepszy efekt jest jak pszenica ma kolanko 1cm ale nie wcześniej, pierwsze kolanko jest momentem w ktorym roslina intensywnie rosnie w gore i to jest czas zeby tez wzrost zatrzymac na pewien czas. W zeszłym roku miałem jedna działkę gdzie pszenica miała 2 kolanko i dopiero została skrócona i też ustala ale była wyzsza o kilka cm, niby nie duzo ale była bardziej podatna na wyleganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
21 minut temu, micgal39533 napisał:

Proviso 300 EC 1L + Cyflux 50 EW   

stosował ktoś jakieś opinie?

Używałem 0,4 + 0,15 było ok stanowisko po rzepaku 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj