yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

boogie7    521
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Hektar wiedzy namówił na cukier i molibden, teraz próbujesz azoksystrobina i tebukonazol w t3 z jego pomyslunku 😁

Hola hola...  ja od kilku sezonów dodaję (nie zawsze) strobi w T3. Swing Top był szczególnie zalecany na T2/T3, właśnie ze względu na b.dobre zabezpieczenie przed czernią kłosów, przez dimoksystrobinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2317

Niby tak, kiedyś dawałem Fandango 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    717
6 minut temu, boogie7 napisał:

Mam "fajne" porównanie w tym roku na jednej działce. 2 ścieżki T1 + R1, jedna ścieżka przejazd dwukrotny i jedna nie opryskana wogóle 😜 

I co można zaobserwować? 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    509
Napisano (edytowany)

 Aaa dobra dobra , przecie tu dwie odmiany mam wysiane SU Banatus + Euforia i temu to tak nie równe jest 😅😅😅

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2495
7 godzin temu, boogie7 napisał:

Pewnie Skawińska czy tam Stawińska, nie pamiętam już dokładnie.. Ona słynie z głoszenia teorii rodem z Księżyca 😆  Co do protiokonazolu, to jednak nie stosowałbym dawki mniejszej od tych "ustawowych" 120 - 130 g. (w Soligorze dodatek protio był raczej na "otarcie łez" 😁

     Wszystkie składniki w   Soligor 425 EC wydają się na otarcie łez , zwłaszcza w zalecanych dawkach protiokonazol - ok 40g , tebukonazol - ok, 105 g spiroksamina - ok  160 g . Śmieszne dawki , ale jak się ubełtało coś takiego własnej roboty , wzmocnione niewielką dawką azoksystrobiny , za ok 90 zł , to zle nie było .

Charakterystyka:

Producent: Bayer

Rodzaj: fungicyd

Substancja czynna: protiokonazol 53 g, spiroksamina 224 g, tebukonazol 148 g

Okres karencji: wszystkie uprawy 35 dni

Dawkowanie: 0,7 l/ ha

4 minuty temu, miwigos napisał:

Serio mieszasz do siewu

Tu nawet @yacenty sieje bądz siał jakieś mieszanki pszenic , bodajże 3 odmiany zmieszane , więc co się dziwić . W rzepaku mam zmieszane część 3 odmiany , a część areału to jest ponad 5 odmian , i gra gitara , choć w pszenicy bym specjalnie nie mieszał . Lubię jak łan jest równiótki jak karta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3907

byle wczesnosc była zbliżona i mieszanki fajnie wychodzą


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    80

Lepiej mieszać odmiany, mieszanki dają do 10 procent wyższy plon. W tym roku mam 3 odmiany z centrali to na 3 kawałkach każda i na 4 mieszanka wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    373
miwigos napisał:

Serio mieszasz do siewu

robi hybrydę hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569

Dla mnie za duzo roboty , wysypywać z baksa i mieszać, mieszjąc nie wiem która odmiana jest gorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepek22    13

elatus era na t2 czy t3 cos mi switch ze t3.? mocznik moze isc z t2 w dawce 8kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2317

Tak a potem jedna startuje wolniej druga szybciej, jedna parametry lapie druga nie, jedna podatna na fuzariozy klosa druga na septoriozy trzecia podstawę zdzbla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

Tak a potem jedna startuje wolniej druga szybciej, jedna parametry lapie druga nie, jedna podatna na fuzariozy klosa druga na septoriozy trzecia podstawę zdzbla. 

Jak plon wyższy to po co parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    80
54 minuty temu, miwigos napisał:

Dla mnie za duzo roboty , wysypywać z baksa i mieszać, mieszjąc nie wiem która odmiana jest gorsza

Do zbiorów tego nie wiesz, w jednym roku ta, a w drugim inna jest lepsza. Ja na ładowarkę wieszam dwa bagi i do siewnika razem sypie. Ewentualnie z małych worków to jeden z jednej drugi innej. Jak robiłem 3 to miałem je w małych workach i tak po kolei każdy worek innej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    861
29 minut temu, metrax12 napisał:

Jak plon wyższy to po co parametry.

Po to że za paszówke płacili po 600 a za jakościową 950.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
2 minuty temu, poosa21 napisał:

Po to że za paszówke płacili po 600 a za jakościową 950.

A jaką gwarancję masz, że siejąc odmianę A będziesz mieć jakościówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2317

A jaka gwarancja ze plon wyższy? I ile wyższy? 

Jedna w fazie kwitnienia druga ibw sumie jeśli ktoś robi zabieg T3 to skuteczność leciiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
32 minuty temu, Tomek90 napisał:

A jaka gwarancja ze plon wyższy? I ile wyższy? 

Jedna w fazie kwitnienia druga ibw sumie jeśli ktoś robi zabieg T3 to skuteczność leciiii

Trzeba pomieszać 2 odmiany różne wysokością i jedna wcześniejsza, druga późniejsza i przetestować. Część światła słonecznego w fazie nalewania ziarna zrafia na glebę? Wtedy wykorzysta je ta niższa odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    861
8 godzin temu, metrax12 napisał:

A jaką gwarancję masz, że siejąc odmianę A będziesz mieć jakościówkę?

U mnie doświadczenie bo od kilku lat tylko mam jakościową, pozatym jaką masz gwarancję że będziesz miał wyższy plon siejac pomieszane odmiany. W naszych stronach nie słyszałem żeby ktoś mieszał odmiany specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, metrax12 napisał:

Trzeba pomieszać 2 odmiany różne wysokością i jedna wcześniejsza, druga późniejsza i przetestować. Część światła słonecznego w fazie nalewania ziarna zrafia na glebę? Wtedy wykorzysta je ta niższa odmiana.

Wczesna i póżna to juz całkiem chory system , jedna do koszenia , druga nie , przyjdzie wiekszy deszcz i ta dojrzała bez parametrów,

Co wy z tym że paszowa lepiej sypie, były nieraz parametry gorsze , ale zawsze sprzedawałem na młyn, raz szła na port jako paszowa , bo lepsza cena była, nie trzeba siać elitarnych żeby była konsimpcja , muszelka była paszową , a wychodziła konsupcja, nawala azotu na N1 i póżniej cienko i paramerów , ani plonu niema

9 godzin temu, Grzesiu90209 napisał:

Do zbiorów tego nie wiesz, w jednym roku ta, a w drugim inna jest lepsza. Ja na ładowarkę wieszam dwa bagi i do siewnika razem sypie. Ewentualnie z małych worków to jeden z jednej drugi innej. Jak robiłem 3 to miałem je w małych workach i tak po kolei każdy worek innej. 

Sieje sprawdzone , jak nowa to na małym arale kilka ha

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klakier125    9
Napisano (edytowany)

Witam panowie co myślicie o podaniu na T 3 . TOBIAS PRO 250 EW . Podpowie ktoś.. 

Edytowano przez Klakier125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1334

Euforia po lewo ,Wilejka po prawo, czeka na grzybówkę, jak pokaże się czubek kłosa.

IMG20240511170519.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3569

To dopiero będzie T2 wtedy, w takim razie kiedy szło T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1006
8 godzin temu, metrax12 napisał:

Trzeba pomieszać 2 odmiany różne wysokością i jedna wcześniejsza, druga późniejsza i przetestować. Część światła słonecznego w fazie nalewania ziarna zrafia na glebę? Wtedy wykorzysta je ta niższa odmiana.

W tym sezonie mam pomieszane 2 odmiany. Fenomena mam zasianego po Spirelli i sama się zasiała bo bez orki tylko po talerzówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie z racji ze mam ciężki wjazd na pole z nawożeniem .... co byście dali na takiego szybkiego kopa dla pszenicy ozimej .... myślę o moczniku - bo szybko działa albo też o jakiejś saletrze . Potem oprysk na chwasta axial komplett pak - podobno najlepszy . No i jeszcze trzeba by pomyśleć o jakimś oprysku na grzyby możecie jakiś polecić - myślę o wirtuozie . Proszę o zrozumienie ale pierwszy raz zasiałem pszenicę ozimą  Nie dużo ale zasiałem  
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj