yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

SawekBraczyk    501
Napisano (edytowany)

Jak był u mnie pan od przeglądu to pytał mnie się czemu na eżektorach nie pryskam tylko na zwykłych . Ja mu mówię ze małe ciśnienie jadę a do fungi i dolistnych nawozów jest wymagana drobna kropla . Na 3 bary bym najprędzej spróbował na ezektorach co mam , bo wystarczyło by jechać nie 6 a 7km według aplikacji . C-360 . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3901

SU Tarroca i RGT Treffer,

Tarroca jednak ma dużo większy liść flagowy.

Jak na razie rośliny super czyste

20230528_150100.jpg

20230528_150233.jpg

20230528_150340.jpg

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    364
rafal3939 napisał:

Wszystko idzie na niebieskich agroplast eżektor 1108 i 3 bar

ile cieczy ci wychodzi na ha I z jaką prędkością jedziesz? podeślij link do tych ezektorow?


zadowolony jestes z kropli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3901

u mnie przy 8km i 200l wychodzi jakieś 3.5 -3.8 bara


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

U mnie w tym roku w pszenicy samosiewy jęczmienia ozimego, którego nigdy nie miałem w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    992

Mam to samo w jednej odmianie przy obrzeżach pola ale pszenica z centrali.

IMG_20230527_121711.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    359
1 godzinę temu, Fugeo napisał:

U mnie w tym roku w pszenicy samosiewy jęczmienia ozimego, którego nigdy nie miałem w gospodarstwie

Siałeś kwalifikatem czy swoim które kosił najmowany kombajn? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    992
30 minut temu, panczo1922 napisał:

czego narzekacie!?

jaka cena materiału, taka jakość...... :)

 

Nie narzekam a materiał chyba dobry bo pryskane tylko od chwasta i zielona jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    202
7 godzin temu, tobago napisał:

Jakie dawki Priaxora dawaliście/dajecie w pszenice? 
 

Ma iść w mieszaninie z tebukonazolem na kwitnienie i na tym koniec. Nie było typowego T2. 
 

Ile teraz dobrze będzie dać tej mieszanki? 

Każdy robi co chce, ale dawanie Priaxiora na klos, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. SDHI I strobiluryna to substancje zabezpieczajace i w dodatku prawie nie działające na fuzarioze. Jeżeli ktoś chce dać T2/T3 na kłos, to oznacza, że liść nie był zabezpieczony więc jest duże prawdopodobieństwo, że rozwija się septorioza, czy dtr. W takich okolicznościach, w fazie kwitnienia daje się triazole. Po pierwsze nie ma nic lepszego na fuzarioze kłosa (pomijam prochloraz), a po drugie np priotokonazol dany w takiej fazie zwalczałby już rozwinięte choroby liścia. Priotokonazol (w odpowiedniej dawce, tj. min 150g) + tebu/metko to właściwy zestaw na takie okoliczności. Priaxora zostawiłbym bym na rok. SDHI jeszcze coś podziała Interwencyjne, ale strobiluryna juz nie bardzo.  Jeżeli koniecznie chcesz dać SDHI, to rozważyłbym coś ala Fandango/Sokół max. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
candy1914    4
Fugeo napisał:

U mnie w tym roku w pszenicy samosiewy jęczmienia ozimego, którego nigdy nie miałem w gospodarstwie

U mnie to samo. Pszenica siana na polu gdzie nigdy nie był jęczmień zimowy a samosiewy wyszły. Z kolei w jeczmieniu zimowym żyto wysokie prawie jak ja gdzie nigdy żyta nie siałem. U sąsiada to samo. W poprzednich latach pola czyste a teraz takie kwiatki wyskoczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    359
Napisano (edytowany)
41 minut temu, odrion napisał:

Każdy robi co chce, ale dawanie Priaxiora na klos, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. SDHI I strobiluryna to substancje zabezpieczajace i w dodatku prawie nie działające na fuzarioze. 

Do zwalczania grzybów, gdy pszenica jest wykłoszona, zaleca się część s.cz., które używane są do zwalczania fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła i korzeni. Jednak przy wykonywaniu zabiegu T-3 nie tylko chroni się kłos przed wystąpieniem fuzariozy kłosów, ale też ochronie podlegają blaszki liściowe górnych liści pszenicy, czyli flagowego i podflagowego. Środki grzybobójcze używane w tym czasie zawierać powinny nie tylko triazole, ale również inne s.cz. np. z grupy karboksyamidów (SDHI), strobiluryn i in. 

 

 

Dlatego 0,8l Priaxora chce zmieszać ze 175g tebukonazolu. 

 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Miałem okazję kiedyś podejrzeć jak robi się materiał siewny, ogólnie na hali leżało kilka pryzm z różnymi gatunkami/odmianami zbóż a gość ładowarką obok tych pryzm przewoził zboże do oczyszczenia i zaprawienia. Nie ma możliwości, by nic się nie rozsypało, bo łyżki woził pełne. I tak oto później w pszenicy z centrali rośnie jęczmień, żyto i pszenżyto. Nie oczekujcie cudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25969

W Tadeusie po centrali miałem domieszkę około 20% innej odmiany. W c2 jest to już 40-50%

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    364
tobago napisał:

41 minut temu, odrion napisał:

Każdy robi co chce, ale dawanie Priaxiora na klos, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. SDHI I strobiluryna to substancje zabezpieczajace i w dodatku prawie nie działające na fuzarioze. 

Do zwalczania grzybów, gdy pszenica jest wykłoszona, zaleca się część s.cz., które używane są do zwalczania fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła i korzeni. Jednak przy wykonywaniu zabiegu T-3 nie tylko chroni się kłos przed wystąpieniem fuzariozy kłosów, ale też ochronie podlegają blaszki liściowe górnych liści pszenicy, czyli flagowego i podflagowego. Środki grzybobójcze używane w tym czasie zawierać powinny nie tylko triazole, ale również inne s.cz. np. z grupy karboksyamidów (SDHI), strobiluryn i in. 

 

 

Dlatego 0,8l Priaxora chce zmieszać ze 175g tebukonazolu. 

 

strobiluryny dają efekt zieloności więc jadąc z dawka 0.8l nie zobaczysz tego efektu ale może przytrzymac roślinę i w zniwa możesz kosić zielone kolanka. Panowie skoro dałem 150g tebu na pełny liść flagowy tydzien temu to jak to jest z triazolami, nie zabezpiecza klosa za 2 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
tobago napisał:

1 godzinę temu, Fugeo napisał:

U mnie w tym roku w pszenicy samosiewy jęczmienia ozimego, którego nigdy nie miałem w gospodarstwie

Siałeś kwalifikatem czy swoim które kosił najmowany kombajn? 

Materiał siewny swój, ale z działki gdzie nie było żadnego jęczmienia. Kombajn swój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3901

to co ptaki naniosly?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, boogie7 napisał:

Co do tych 8 bar, to masz rację, za opryskiwaczami jest mgła, ale tak ma być według gospodarza. I nie przytaczam tego co ktoś gadał pod gieesem, tylko doświadczenia gościa, który uprawia ok. 700 ha pszenicy i 400 rzepaku, od ponad 20 lat. Co do używania eżektorów, to mam takie same jak @sawek braczyk, i leżą w szufladzie. 

Akurat MMAT są trochę gorsze (plastik bez ceramiki, mniej stabilny strumień) w porównaniu do AVI TVIN Albuz. Wiem, bo porównywałem je do siebie przed zakupem.

Akurat te 6MS03P2 AGROPLAST to bym z chęcią porównał do swoich Albuz, bo w tej cenie (o ile będą w miarę pryskać) powinny być w miarę niezłe. Jak ktoś nie ma kilkunastu, kilkudziesięciu ha, to może być dobre rozwiązanie.

ravoj

Jakie te eżektory mają dyszę/rurkę od strony mocowania do korpusu, ceramiczną czy plastikową?

A tu widzę że jest jednak plastik, także nie są full ceramiczne.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9310

Mam korpusy w agroplastu i jestem średnio zadowolony, a końcówki to zależy które, bo mam dwa typy od nich, jedne z białym plastikiem w środku a drugie bez . Oba typy pryskają ok.

Ich plastik szybko pierzchnie w słońcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
4 minuty temu, jahooo napisał:

Mam korpusy w agroplastu i jestem średnio zadowolony, a końcówki to zależy które, bo mam dwa typy od nich, jedne z białym plastikiem w środku a drugie bez . Oba typy pryskają ok.

Ich plastik szybko pierzchnie w słońcu

Plastik rozpylaczy czy korpusów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9310
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, metrax12 napisał:

Plastik rozpylaczy czy korpusów?

ogólnie plastiki, moim zdaniem plastik MMAT jest ciut trwalszy

po dwóch latach eksploatacji ciężko odróżnić kolor kołpaka i rozpylacza

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    521
2 godziny temu, odrion napisał:

Każdy robi co chce, ale dawanie Priaxiora na klos, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. SDHI I strobiluryna to substancje zabezpieczajace i w dodatku prawie nie działające na fuzarioze. Jeżeli ktoś chce dać T2/T3 na kłos, to oznacza, że liść nie był zabezpieczony więc jest duże prawdopodobieństwo, że rozwija się septorioza, czy dtr. W takich okolicznościach, w fazie kwitnienia daje się triazole. Po pierwsze nie ma nic lepszego na fuzarioze kłosa (pomijam prochloraz), a po drugie np priotokonazol dany w takiej fazie zwalczałby już rozwinięte choroby liścia. Priotokonazol (w odpowiedniej dawce, tj. min 150g) + tebu/metko to właściwy zestaw na takie okoliczności. Priaxora zostawiłbym bym na rok. SDHI jeszcze coś podziała Interwencyjne, ale strobiluryna juz nie bardzo.  Jeżeli koniecznie chcesz dać SDHI, to rozważyłbym coś ala Fandango/Sokół max. 

Dodaj do T3 dimoksystrobinę, azoksy albo pikoksystrobinę (ta ostatnia już wycofana), to zobaczysz efekt w przypadku częstych opadów bezpośrednio przed, jak i w czasie żniw 😉

3 godziny temu, panczo1922 napisał:

czego narzekacie!?

jaka cena materiału, taka jakość...... :)

 

Co to za pieprzenie... ? Dla kwalifikatu obowiązują te same normy, niezależnie od ceny.

2 godziny temu, odrion napisał:

Każdy robi co chce, ale dawanie Priaxiora na klos, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. SDHI I strobiluryna to substancje zabezpieczajace i w dodatku prawie nie działające na fuzarioze. Jeżeli ktoś chce dać T2/T3 na kłos, to oznacza, że liść nie był zabezpieczony więc jest duże prawdopodobieństwo, że rozwija się septorioza, czy dtr. W takich okolicznościach, w fazie kwitnienia daje się triazole. Po pierwsze nie ma nic lepszego na fuzarioze kłosa (pomijam prochloraz), a po drugie np priotokonazol dany w takiej fazie zwalczałby już rozwinięte choroby liścia. Priotokonazol (w odpowiedniej dawce, tj. min 150g) + tebu/metko to właściwy zestaw na takie okoliczności. Priaxora zostawiłbym bym na rok. SDHI jeszcze coś podziała Interwencyjne, ale strobiluryna juz nie bardzo.  Jeżeli koniecznie chcesz dać SDHI, to rozważyłbym coś ala Fandango/Sokół max. 

W Fandango nie ma SDHI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez raul
      Witam,
      Planuję dożywić pszenicę ozimą. Kupiłem dożywić na bazie mikroelentow: azot, cynk, mangan, miedz, Milena, cynk, siarka, magnez.
      Czy można mieszać w jednym opryskiwaczu powyższą dożywić z płynnym nawozem fosforowym?
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj