Polecane posty

ZELKOW    1297
Maniaks napisał:

7 godzin temu, ZELKOW napisał: Ile dawałeś pofermentu i jaki skład miał? 30 t/ha, 8 kg/t azotu, 2,8 kg/t fosfor, 2,7 kg/t potas, 0,2 kg/t magnezu

ładny skład, to ten z dna zbiornika czy mają system osuszania? azot to normalne że uciekł po zimie ale pewnie rzepak go ile mógł to pobrał to samo z fosforem czy potasem raczej większość została pobrana bo w próbkach powinny Ci poziomy się podnieść raczej po tym sezonie potasu nie koniecznie ale fosfor powinien się podnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Mam nieodparte wrażenie, że tą giełdą ktoś się bawi przesuwając suwaczek góra dół z tendencją na dół. Ale może mu kiedyś Bozia łapy upierdoly

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    57
4 godziny temu, marek1977 napisał:

Chemirol jeszcze lepszy 1750.

Komagra podobnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

ładny skład, to ten z dna zbiornika czy mają system osuszania? azot to normalne że uciekł po zimie ale pewnie rzepak go ile mógł to pobrał to samo z fosforem czy potasem raczej większość została pobrana bo w próbkach powinny Ci poziomy się podnieść raczej po tym sezonie potasu nie koniecznie ale fosfor powinien się podnieść

Może tak być, że wysłali próbkę "reprezentatywną" do OSCHR, ale kierownik mi tłumaczył, że oni dużo biorą odpadów po ziemniakach, pomidory z pobliskich kompleksów szklarniowych (Siechnice pod Wrocławiem, znane z ogromnej łuny świetlnej w zimnym półroczu), plewy i to wszystko mieszają z tą gnojowicą świńską, bo mają tam hodowle właśnie świń. Stąd rzekomo tak wysoki azot względem innych biogazowni.

Czy mają system  osuszania, to nie wiem, bo zwyczajnie nie wnikałem w szczegóły produkcyjne. Co to za system i jaki miałby wpływ na zawartości pofermentu? Gdzieś czytałem, że są jakieś systemy mieszadeł, które właśnie w miarę ujednolicają zawartość substancji w całym zbiorniku, a nie tak, że na dnie najlepszy materiał, a u góry sama woda.

Wiesz, on też mógł pójść głęboko, zanim rzepak wszystko pobrał, bo został rozlany na przełomie lipiec-sierpień, a sam rzepak posiany na przełomie sierpień-wrzesień. W międzyczasie z 200 litrów wody spadło, co były te ulewy sierpniowe i nie szło siać w terminie. To też swoje zrobiło. Tak czy siak, w tym roku chcemy rozlać trochę później i maksymalnie 15-20 ton. Dorzucić jeszcze polifoski.

Swoją drogą, kto skupuje rzepak na warunkach z dopłatami od zaolejenia? Woźniak tak skupował, ale od tamtego roku już tego nie oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1297
Maniaks napisał:

1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

ładny skład, to ten z dna zbiornika czy mają system osuszania? azot to normalne że uciekł po zimie ale pewnie rzepak go ile mógł to pobrał to samo z fosforem czy potasem raczej większość została pobrana bo w próbkach powinny Ci poziomy się podnieść raczej po tym sezonie potasu nie koniecznie ale fosfor powinien się podnieść

Może tak być, że wysłali próbkę "reprezentatywną" do OSCHR, ale kierownik mi tłumaczył, że oni dużo biorą odpadów po ziemniakach, pomidory z pobliskich kompleksów szklarniowych (Siechnice pod Wrocławiem, znane z ogromnej łuny świetlnej w zimnym półroczu), plewy i to wszystko mieszają z tą gnojowicą świńską, bo mają tam hodowle właśnie świń. Stąd rzekomo tak wysoki azot względem innych biogazowni.

Czy mają system  osuszania, to nie wiem, bo zwyczajnie nie wnikałem w szczegóły produkcyjne. Co to za system i jaki miałby wpływ na zawartości pofermentu? Gdzieś czytałem, że są jakieś systemy mieszadeł, które właśnie w miarę ujednolicają zawartość substancji w całym zbiorniku, a nie tak, że na dnie najlepszy materiał, a u góry sama woda.

Wiesz, on też mógł pójść głęboko, zanim rzepak wszystko pobrał, bo został rozlany na przełomie lipiec-sierpień, a sam rzepak posiany na przełomie sierpień-wrzesień. W międzyczasie z 200 litrów wody spadło, co były te ulewy sierpniowe i nie szło siać w terminie. To też swoje zrobiło. Tak czy siak, w tym roku chcemy rozlać trochę później i maksymalnie 15-20 ton. Dorzucić jeszcze polifoski.

Swoją drogą, kto skupuje rzepak na warunkach z dopłatami od zaolejenia? Woźniak tak skupował, ale od tamtego roku już tego nie oferuje.

Bardzo dużą masz też zawartość fosforu, ja odbieram poferment z kukurydzy i wytłoczyn z jabłek i tam zawartości są w azocie max4kg i fosfor max 1kg potas też 4kg, a u Ciebie efekt był w rzepaku na jesieni czy coś brakowało mu? ja dla pewności żeby mu wystarczyło fosforu to podałem pod zasiew superfosfat dodatkowo ale nie widziałem braku azotu i też na wiosnę nie głodował ale poszły normalne dawki wiosenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1297

różnie w zeszłym roku był tydzień mają jeszcze na maj można było pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
Dnia 26.04.2023 o 22:39, ZELKOW napisał:

Bardzo dużą masz też zawartość fosforu, ja odbieram poferment z kukurydzy i wytłoczyn z jabłek i tam zawartości są w azocie max4kg i fosfor max 1kg potas też 4kg, a u Ciebie efekt był w rzepaku na jesieni czy coś brakowało mu? ja dla pewności żeby mu wystarczyło fosforu to podałem pod zasiew superfosfat dodatkowo ale nie widziałem braku azotu i też na wiosnę nie głodował ale poszły normalne dawki wiosenne

Na jesień nic mu nie brakowało. Przynajmniej nie było po nim widać żadnych przebarwień. A poszedł tylko ten poferment tylko przedsiewnie. Dopiero jakoś w lutym zaczął się przebarwiać (żółto-fioletowo). Dostał na koniec lutego Saletrosanu 300 kg i po trzech tygodniach 150 kg Zaksanu. Póki co wygląda w porządku, ale nie był skrócony na wiosnę i za bardzo poszedł w głównym pędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1315

Nigdy nie piszę przed żniwami i ciężko coś doradzać,w zeszłym roku miałem ofertę na ponad 4000 i można było cyknąć ,potem żałowałem ,to i teraz 1800 też może być błędem.Rok jest tak przewrotny że ciężko coś wyrokować.

Ma ktoś jeszcze stary rzepak ,czy tylko ja?.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
1 godzinę temu, marek1977 napisał:

Ma ktoś jeszcze stary rzepak ,czy tylko ja?.

Nie tylko Ty. Chciałem teraz pogonić, ale co zaczęło rosnąć, to za chwilę spadło i ostatecznie jeszcze mam, ale już chce to sprzedać, aby w razie czego załapać się na te dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
8 godzin temu, miwigos napisał:

Podpisał byś po okolo 1800

Malo. Podpisane 2450 nowe zbiory i tam trzeba pchać stare. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Nie to żebym  szerzył defetyzm ale rzepak nie ma prawa podrożeć raporty są takie że jak załapie w żniwa 1700zł to będzie dobrze. W sklepach co miało zostać podniesione zostało teraz realizują gigantyczne zyski na tanim towarze.   osiągneto to co chcieli rozpędzili ten pociąg wysokich cen a teraz na naszych plecach dają sobie rade towarem polowe taniej ...

  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No kuzwa promocja na olej po 8 za litr to jakiś kosmos. Śruta w cenie rzepaku. Ktoś ładnie zarabia na tym bałaganie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53
Dnia 30.04.2023 o 13:13, marek1977 napisał:

Nigdy nie piszę przed żniwami i ciężko coś doradzać,w zeszłym roku miałem ofertę na ponad 4000 i można było cyknąć ,potem żałowałem ,to i teraz 1800 też może być błędem.Rok jest tak przewrotny że ciężko coś wyrokować.

Ma ktoś jeszcze stary rzepak ,czy tylko ja?.

Mam i ja 90t😭

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj