Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arecki1980    0
51 minut temu, AdamKutno napisał:

Ma być dopłata również do rzepaku, ale sprzedanego od 15 kwietnia. Czyli nie dostanę :(

Witam. Skąd taka informacja? Możesz podać źródło. Z góry dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

I znowu będą kłótnie we wioskach, bo większość rzepak sprzedała przed 15 kwietnia. Brawo pis, jak naród zaczyna mówić jednym głosem to trzeba go z powrotem podzielić pieniędzmi.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Narodem podzielonym i skłoconym łatwiej jest manipulować. Jeszcze tylko tani alkohol powinni dać.

No ale to potęgi z nas nie zrobi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215
10 minut temu, Pafnucy12 napisał:

Narodem podzielonym i skłoconym łatwiej jest manipulować. Jeszcze tylko tani alkohol powinni dać.

No ale to potęgi z nas nie zrobi.

 

ale po wódeczka choć na chwile świat rozjaśnia Sąsiad ma rzepak na posadce w stodole jest załamany Robactwo się plęgnie ,gazuje któryś raz aż smród wali i nasze polskie ale czy lepsze jak to z UA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Jarek do wszystkiego dopłaci. Mówił Ardanowskiemu, że chłop chciwy jest i pazerny wystarczy dać parę zł i zagłosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14
48 minut temu, Mądrala napisał:

ale po wódeczka choć na chwile świat rozjaśnia Sąsiad ma rzepak na posadce w stodole jest załamany Robactwo się plęgnie ,gazuje któryś raz aż smród wali i nasze polskie ale czy lepsze jak to z UA

podpowiedz sąsiadowi ,żeby przerzucił ( przewietrzył  ) i dopiero gazował rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

A jak pisałem że przechowywanie rzepaku nie jest takie proste jak pszenicy , to niektórzy sie śmiali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    284

na nieizolowaną posadzkę rzucić pszenicę to też do wiosny będą się cuda działy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@miwigos Co do przechowywania rzepaku masz rację, w sumie to i pewnie w zbożu by miał to samo jak brak izolacji pod posadzką, ścianach do 1 m wysokość, chciałem kupić od sąsiada trochę pszenżyta jarego to powiedział że nie da rady bo z worka by wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
9 godzin temu, miwigos napisał:

A jak pisałem że przechowywanie rzepaku nie jest takie proste jak pszenicy , to niektórzy sie śmiali

A co jest z tym nie tak? Moj leży nie ruszany od żniw i nic się nie dzieje, a pszenicę już ruszałem w silosie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Ja jak kosiłem to miał do 8%, jak sprzedawałem z magazynu to miał 9.5% w lutym. Trzeba suchy kosić, ja trochę się pośpieszyłem bo jak by miał do 7% to by leżał bez problemu. Robactwa nie było u mnie, może dlatego że magazyn nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj