Polecane posty

pabloooo    124
Dnia 8.01.2024 o 18:11, v11 napisał:

panowie nie ma się co zniechęcać dalej walą na dzierżawy 2500 zł czynszu więc zostaje im średnio  z ha ponad 2500 na czysto -prosta matematyka chyba że czegoś nie rozumiem 

Są i jeszcze lepsi . Ja w tym roku odpuściłem 24ha ziemii,  która dzierżawilem 13 lat. Poszła po 3600 zł za ha dzierżawy +podatek,  dopłata uprawiającego.  Jak widać szaleńców nie brakuje....

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
1 godzinę temu, pabloooo napisał:

Są i jeszcze lepsi . Ja w tym roku odpuściłem 24ha ziemii,  która dzierżawilem 13 lat. Poszła po 3600 zł za ha dzierżawy +podatek,  dopłata uprawiającego.  Jak widać szaleńców nie brakuje....

dawaj delikwenta do mnie dostanie za re pieniądze większe kawałki III i  IV klasa  .Jeden warunek płatność przed sezonem lub wpis hipoteki na pierwszym miejscu w kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

by wszyscy podawali netto i by nie byo problemu , bo brutto są dwie ceny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
4 godziny temu, pabloooo napisał:

Są i jeszcze lepsi . Ja w tym roku odpuściłem 24ha ziemii,  która dzierżawilem 13 lat. Poszła po 3600 zł za ha dzierżawy +podatek,  dopłata uprawiającego.  Jak widać szaleńców nie brakuje....

Co tam za warzywa uprawiacie na lubuskich piachach, że takie ceny dzierżaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
13 godzin temu, malorolny121 napisał:

Rzepak 1765 Kosów  Lacki 

Szału nima ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
Napisano (edytowany)

Kolega 1 grudnia podpisal umowę  po 1895 netto w kosowie. Takie spadki.

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

euro słabo stoi , ja rzepak na początku października po 1890 do kosowa wywiozłem i od tamtej pory cena wyzsza była chyba tylko dwa razy o 5zł . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

Dzisiaj -6 EUR , czyżby spadek do 400 się szykuje ,a pszenica poniżej 200 ojro. Sztuczne zbijanie giełdy ma się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Miał ktoś z was problem z zapachem w rzepaku? Mój pojechał do Kosowa w listopadzie, parametry się zgadzały tylko powiedzieli zapach chemiczny i wrócili rzepak. 

Przechowywany w stodole, jak przez dwa poprzednie sezony i nie było problemu, a zawsze leżał do wiosny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
25 minut temu, Huberto89 napisał:

Miał ktoś z was problem z zapachem w rzepaku? Mój pojechał do Kosowa w listopadzie, parametry się zgadzały tylko powiedzieli zapach chemiczny i wrócili rzepak. 

Przechowywany w stodole, jak przez dwa poprzednie sezony i nie było problemu, a zawsze leżał do wiosny. 

daj powąchać innym bez uprzedzania o co chodzi czy czują cos nietypowego i znajdziesz odpowiedz (to jest akurat ocena której nie podważysz bo nie ma jak zmierzyć -jak był kontrakt z lepszą ceną to odpowiedz masz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może jakiejś ropy naciekło cos obok stało coś obok rozlane olej na klepisku itd. Może gazowany? Może stodoła czymś impregnowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)

I co ma go teraz do lasu wywieżć , jak to dobrze że mój w depozycie leży 100 zł się straci, ale pewne że nie zbutwieje, byle firma nie splajtowała

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Co to znaczy zapch chemiczny, gazowany był

Tego mi nie powiedzieli jak zadzwoniłem, to że niby zmieniła się laborantka.

Z rzepakiem nic nie było robione tak jak zdjęty z przyczepy tak leżał. W pomieszczeniu nic nie było, robione ani przechowywane, no oprócz prasy ale ona zapachu nie wydziela. Tak jak w poprzednich latach leżał było dobrze w tym nie. Poszło na paszę ale na samochodzie już trochę w plecy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
12 minut temu, miwigos napisał:

I co ma go teraz do lasu wywieżć , jak to dobrze że mój w depozycie leży 100 zł się straci, ale pewne że nie zbutwieje, byle firma nie splajtowała

Wpierw trzeba potwierdzić że na prawdę zapach jest "nie swoisty " bo może to zagranie -Miałem pożar latem i wszystko w koło suszarni waliło jesienią spalenizną Również laborantka poczuła spaleniznę w pierwszych dostawach suszonej kukurydzy  ale wiedzieli że miałem pożar (mogli zrobić zwrot) po zmieleniu zapach znikał  i odebrali wszystko bez problemu -cieszy mnie taki odbiorca lecz nie chwalmy dnia przed zachodem słońca .W najgorszym wypadku pójdzie na paszę albo kupi tłocznie oleju i jeszcze rozwinie działalność tłoczenie oleju !!!.Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Jak na pasze , ktoś kupił i ześrutował, to ile dał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Jak na pasze , ktoś kupił i ześrutował, to ile dał

Skup kupił, ale jak mi wiadomo odstawia na paszarnie. Wtedy około 150 zł taniej niż miałem kontrakt w Kosowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)

Pójdzie normalnie na olej , chodziło o zbicie ceny, Ty czułeś ten zapach ?

13 godzin temu, KarolaKarotka napisał:

jak cena w depozycie na ten czas?

1680, jutro raczej taniej, też masz na depozycie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Rzepaku nie wąchałem, ładowałem traktorem, ale z resztek co zostały nic nie było czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj