Polecane posty

ravoj    1330

W mieście akurat raczej na PiS głosować nie  będą. Otworzyły się im oczy jak czynsz do góry skoczył dwukrotnie. Tylko ciemni ludzie, bez perspektyw,  starzy robotnicy bez wiedzy, nauki, zastraszeni gejami, murzynami i wierni klechom będą ich wybierać. Reszta idiotów idzie na konfe głosować. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366

Co ty , czynsz skoczył TYLKO dwukrotnie bo za tuska to by było x3 , i tak pójdą, starszy prędzej pójdzie jak młodszy w miescie


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
9 godzin temu, ravoj napisał:

W mieście akurat raczej na PiS głosować nie  będą. Otworzyły się im oczy jak czynsz do góry skoczył dwukrotnie. Tylko ciemni ludzie, bez perspektyw,  starzy robotnicy bez wiedzy, nauki, zastraszeni gejami, murzynami i wierni klechom będą ich wybierać. Reszta idiotów idzie na konfe głosować. 

Jak zacznie rządzić PO to wierzysz że spadnie , powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ludzie wierzą że wszystkie Kraje wkolo miały by Inflacje dwucyfrowa Węgry ponad 20 A Polska Tuska 2 %. Nikt im nie zabroni w to wierzyć. Wkrótce im przypomną ten dobrobyt. Choć może nauczeni doświadczeniem że w Polsce nie wystarczy straszyć pisem żeby wybrać wybory wezmą się do roboty. Zmiany muszą być bo każdego władza psuje.  Widać to na wschodzie jak się w głowach porobiło oderwanym od rzeczywistości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1330

O tym mówię już od kilku lat. Caly okrągły stół najlepiej za kraty. Mi wystarczy na śmietnik historii. Ale ludzie boją się zmian i żyją w marazmie 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    985
6 minut temu, PanPawel napisał:

Rzepak 1500 brutto 🤦

Ciekawe jaki areał rzepaku zasiany będzie jesienią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ten kto sieje zawsze coś będzie siał. Ci co zasieli pierwszy raz bo cena była w tamtym roku na żniwa to już raczej nie zasieja. U mnie jeszcze rzepak stoi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ta akurat cena z Fajslawic bo tesciu dzwonił. Tydzien temu sprzedawal tam po 1800+ vat. Ale podejrzewam że u mnie podobnie w Żółkiewce.(lubelskie) Nawet nie pytam o cena bo nie zamierzam oddawać złodziejom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1330

Ktoś obserwuje matif? Bo ja nie jestem wtajemniczony i nie wiem czy prawidłowo odczytuje notowania 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1330

A w życiu. Może za dwa lata. Muszę odbyć żałobę po tegorocznym. Nawet gryka mnie tak nie zawiodła. Sprzedałem za 7 tys z 1.5 ha, ale nakład tylko uprawka, siew, gramnicyd i  kombajn. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
GRZES1545 napisał:

A tu Ciekawe ceny nasion🙆‍♂️

20230802_121758.jpg

no jestem ciekaw ilu ludzi się skusi na ten drogi siew, a jaki odsetek będzie coś kombinował ze swoimi nasionami czy jakimiś półlegalnymi. Mam szczerą nadzieję że pazerni dystrybutorzy zostaną z tymi nasionami na magazynie na kolejny rok

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Nie ma bardzo alternatywy dla rzepaku na większą skalę, jak ktoś ma 5, 10 czy 20ha to może szukać uprawy alternatywnej, ale jak ktoś ma 100, 200 czy 500 ha to co posieje?

Trzeba siać rzepak, nie ma co się obrażać. Koszta będą dużo niższe, plony patrząc po forum między 4 a 5 ton więc da się zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

To ile tych kosztów? Co nie którzy tu pisali o 6k na hektar przy 4 tonach po 1500(u nas tak płacą) brutto to co tam zostaje zarobku? A ukosisz te 4t zawsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4692
6 godzin temu, PawelWlkp napisał:

Ludzie wierzą że wszystkie Kraje wkolo miały by Inflacje dwucyfrowa Węgry ponad 20 A Polska Tuska 2 %. Nikt im nie zabroni w to wierzyć. Wkrótce im przypomną ten dobrobyt. Choć może nauczeni doświadczeniem że w Polsce nie wystarczy straszyć pisem żeby wybrać wybory wezmą się do roboty. Zmiany muszą być bo każdego władza psuje.  Widać to na wschodzie jak się w głowach porobiło oderwanym od rzeczywistości. 

Ja tylko przypomnę, że przed wybuchem wojny mieliśmy ponad 10% inflacji. Soboń z pisu wygadał się że każdy 1 % inflacji to 4,7 mld dla budżetu. Więc pis tę inflację pompował. WG ekspertów około 1/2 do 1/3 obecnej inflacji to robota pisu. Nawet Kaczorek rok czy dwa temu wygadał się, że przyczynili się do tego dając tarcze kowidową w 2020 roku bezmyślnie i bez sensu aby tylko na Dudę głosować. A ci biedni zrujnowani przedsiębiorcy zaczęli zamiast inwestować w firmy kupować mieszkania i samochody. Ceny mieszkań wystrzeliły i zaczęła się inflacja na maksa rozpędzać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    518

Kto uprawia rzepak na setkach, tysiącach ha. obsieje kwalifikatem. Jak byłem z rzepakiem na skupie u okolicznego obszarowca, to widziałem przypadkowo kilka palet z nasionami na ten sezon, głównie Rapool i KWS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaqMF    8

Lubelskie przy granicy z UA sprzedany rzepak po 1600 brutto 🤡 🤦‍♂️ Dramat

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1330
31 minut temu, PanPawel napisał:

To ile tych kosztów? Co nie którzy tu pisali o 6k na hektar przy 4 tonach po 1500(u nas tak płacą) brutto to co tam zostaje zarobku? A ukosisz te 4t zawsze?

Nie ukosilem 4 a koszt mam 5500zl , więc dziękuję za rzepak. Jakbym zostawił ugór, to miałbym dopłatę i więcej czasu, mniej zużytego sprzętu. Trzeba było posiać, opryskać od chwasta potem raz robak i  czekac. 3 tony murowane a koszt niewielki. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj