Polifoska 6

Polifoska 6
2 973,16 zł

Pulan

Pulan
1 772,66 zł

Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard
1 516,22 zł

ZAKsan

ZAKsan
1 886,58 zł

Polecane posty

mysza103    2463
19 godzin temu, v11 napisał:

ale ja nie dawałem 3 tyś na ha tyle w roku rozwoziłem zgodnie z zaleceniami do 9 t/ha 

a też dawałem zgodnie z zaleceniami , i tyle mi tego wyliczyli , dokładnie dawka skumulowana na 3 lata  pod kukurydzę 206 ton/ha (45 ton suchej masy) , tyle że u mnie było to pół płynne ( coś ala kisiel) . Tirami mi to lali takimi paskami że z naczepy to ze 100 metrów przejechał , i ja to potem poprawiałem rozprowadzić po całości , żeby było równo ( pługiem do śniegu, szło fajnie ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
2 godziny temu, mysza103 napisał:

a też dawałem zgodnie z zaleceniami , i tyle mi tego wyliczyli , dokładnie dawka skumulowana na 3 lata  pod kukurydzę 206 ton/ha (45 ton suchej masy) , tyle że u mnie było to pół płynne ( coś ala kisiel) . Tirami mi to lali takimi paskami że z naczepy to ze 100 metrów przejechał , i ja to potem poprawiałem rozprowadzić po całości , żeby było równo ( pługiem do śniegu, szło fajnie ) 

W życiu pierdolneli się z przecinkiem inaczej tego nie widzę  A 206t na 45 suchej to prawie 25% sm a taki się trzyma jak pomiot od niosek pół suchy a taki prawie płynny to 10-12 %sm  mnie kontrolowali kilkakrotnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

U mnie też kontrol była z WIOŚ , zresztą papiery były wszystkie w 4 egzemplarzach , jeden do mnie , drugi do oczyszczalni , trzeci miała firma która to wywoziła , a 4 egzemplarz mieli właśnie z WIOŚ , 

16 minut temu, v11 napisał:

W życiu pierdolneli się z przecinkiem inaczej tego nie widzę  A 206t na 45 suchej to prawie 25% sm a taki się trzyma jak pomiot od niosek pół suchy a taki prawie płynny to 10-12 %sm  mnie kontrolowali kilkakrotnie 

Żeby nie było że piszę jakieś bajki

20230905_201308.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
24 minuty temu, mysza103 napisał:

U mnie też kontrol była z WIOŚ , zresztą papiery były wszystkie w 4 egzemplarzach , jeden do mnie , drugi do oczyszczalni , trzeci miała firma która to wywoziła , a 4 egzemplarz mieli właśnie z WIOŚ , 

Żeby nie było że piszę jakieś bajki

20230905_201308.jpg

zmieniającego rozporządzenie w sprawie komunalnych osadów ściekowych podaje się: maksymalne dawki osadów, które mogą być stosowane w ciągu roku: - w rolnictwie oraz do rekultywacji na cele rolne – 2 Mg s.m./ha/rok; - na pozostałe cele – 10 Mg s.m./ha/rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
3 godziny temu, mysza103 napisał:

a też dawałem zgodnie z zaleceniami , i tyle mi tego wyliczyli , dokładnie dawka skumulowana na 3 lata  pod kukurydzę 206 ton/ha (45 ton suchej masy) , tyle że u mnie było to pół płynne ( coś ala kisiel) . Tirami mi to lali takimi paskami że z naczepy to ze 100 metrów przejechał , i ja to potem poprawiałem rozprowadzić po całości , żeby było równo ( pługiem do śniegu, szło fajnie ) 

oprócz osadu coś jeszcze dawałeś z nawozów pod qq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
7 minut temu, pasio napisał:

oprócz osadu coś jeszcze dawałeś z nawozów pod qq?

Finalnie tam była posiana pszenica , oczywiście  nawozu zero , czy to pod korzeń, czy potem na wiosnę azot też 0. W 2 roku był rzepak i pod korzeń dawka -0 , a na wiosnę azot poszło połowę dawki , następnie była pszenica - pod korzeń 0, wiosną azot połowę  dawki . Następne lata już szły nawozy normalnie jak na innych działkach , ale jeszcze przez kolejne 2- 3 lata było widać  dokładnie dokąd  szedł  osad ( trochę  ponad 1 ha nie było  nawiezione , bo się  rozdeszczylo i tiry nie dały rady wjechać w pole )

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

w radiu w aucie słyszałem coś że jakaś poważna awaria czy pożar w fabryce w Polsce co produkują nawozy azotowe zaraz będzie będzie podwyżka cen mocznika


Michall51 napisał:

Holist® agro
K (Mg) 55 (+5)

 

Kupował ktoś? Jakieś opinie? 

ja stosuje kilka lat już pod kukurydzę I rzepak trzeba go stosować dużo wcześniej bo potrzebuje więcej czasu na rozpuszczenie pod rzepak daje go pod orkę lub przy uprawie scierniska a pod kukurydzę sypie go już w marcu pod wlokę


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
12 godzin temu, v11 napisał:

zmieniającego rozporządzenie w sprawie komunalnych osadów ściekowych podaje się: maksymalne dawki osadów, które mogą być stosowane w ciągu roku: - w rolnictwie oraz do rekultywacji na cele rolne – 2 Mg s.m./ha/rok; - na pozostałe cele – 10 Mg s.m./ha/rok.

to jest z rozporządzenia jakby cię wtedy namierzyli to zakaz uprawy na cele rolne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Na świecie nawozy w dół w pl do góry ale czemu się dziwić jak na ukrainie idą na potęgę nawozy. Na przyszły rok będzie jeszcze weselej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
25 minut temu, v11 napisał:

to jest z rozporządzenia jakby cię wtedy namierzyli to zakaz uprawy na cele rolne 

Przecież ci pisałem że miałem kontrole z wioś , nawet 2 , jedną jak to wozili , a drugą na wiosnę powiedzieć że już nie mogę wozić , bo te tereny weszły do ,,obszar chroniony krajobrazowo ,, widząc że rośnie pszenica , to tylko powiedział że przecież miała tu być kukurydza , a nie pszenica , na co ja odpowiedziałem że tak wyszło że jednak jest pszenica . I tyle na tym się skończyło kontrolowanie , i dalsze nawożenie , ale to było już parę ładnych lat temu , teraz by tak nie przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Ja mam też dylemat czy jeszcze stosować choć wszystkie papiery leżą - mnie się czepiali przekroczenia zaleceń  jednej tony/ha a nie 190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorczykne    1
Dnia 4.09.2023 o 20:18, GRZES1545 napisał:

A co powiesz o pofermencie z biogazowni. Będzie efekt po tym, warto stosować?

Według naszych klientów posiadających mikrobiogazownie warto, słyszymy, że poferment dobrze stosuje się pogłównie, gdzie gnojowica nie dawała takich dobrych efektów. Pozdrowienia od ekipy z Naturalnej Energii :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

Na świecie nawozy w dół w pl do góry ale czemu się dziwić jak na ukrainie idą na potęgę nawozy. Na przyszły rok będzie jeszcze weselej 

No tak, ale skoro bogaci polscy rolnicy i tak je kupują to czemu mają tanieć? U mnie w okolicy Dap nie osiągalny  i NPK przetrzebione wielu brakuje , ledwo znalazłem tone poli 8 za 3,5tys . Może na zachodzie potrafią lepiej liczyć i ograniczyli nawożenie to i tanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Każdy mający firmę wolał by mieć mniej kosztów a więcej zysków,  wiec po co maja obniżać jak i tak sprzedaż idzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

Na świecie nawozy w dół w pl do góry ale czemu się dziwić jak na ukrainie idą na potęgę nawozy. Na przyszły rok będzie jeszcze weselej 

A ja właśnie przed chwilą zamówiłem ukraiński saletrzak po 1400 brutto 8t bo większego auta nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    328
3 godziny temu, Dastan napisał:

No tak, ale skoro bogaci polscy rolnicy i tak je kupują to czemu mają tanieć? U mnie w okolicy Dap nie osiągalny  i NPK przetrzebione wielu brakuje , ledwo znalazłem tone poli 8 za 3,5tys . Może na zachodzie potrafią lepiej liczyć i ograniczyli nawożenie to i tanieje.

Na zachodzie też szału nie ma. Ja kupiłem na początku lipca tylko na rzepak polifoske 7 2920 brutto. A teraz taka polifoska7 3400 brutto a polifoska6 nawet 3700 i problemy z dostępnością. Mój kolega musiał od brać polifoske 6 45 km od domu bo bliżej wogole pk nie było nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
18 godzin temu, mysza103 napisał:

Finalnie tam była posiana pszenica , oczywiście  nawozu zero , czy to pod korzeń, czy potem na wiosnę azot też 0. W 2 roku był rzepak i pod korzeń dawka -0 , a na wiosnę azot poszło połowę dawki , następnie była pszenica - pod korzeń 0, wiosną azot połowę  dawki . Następne lata już szły nawozy normalnie jak na innych działkach , ale jeszcze przez kolejne 2- 3 lata było widać  dokładnie dokąd  szedł  osad ( trochę  ponad 1 ha nie było  nawiezione , bo się  rozdeszczylo i tiry nie dały rady wjechać w pole )

 

 

 

Jak Ty nalałes tego na 3 cm , to była dawka totalna, u nas leją cienko , ale niestety nierówno i dlatego to mi sie nie podoba , lubie dokładność , jak mi zostanie w rozsiewaczu 100 kg nawozu to nie wysiewam podwójnie tylko wysypuje z rozsiewacza, po osadzie siałem nawozy normalnie , różnicy nie zauważyłem , jedynie PH lekko wzrosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Saletrossn 30  po 1760 brutto.

Co myślicie?

Saletrzak 1480, mocznik 2200 import.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142

saletrzak 1500, saletra 1900, mocznik podobno PL 2500

Po ile u Was superfosfat prosty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Sól 2300 brutto

Saletra 1750 brutto. 

Chyba zamówię połowę tego, a resztę na bieżąco w siewke będę walił. W tych czasach to człowiek już głupi co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
5 godzin temu, Dastan napisał:

No tak, ale skoro bogaci polscy rolnicy i tak je kupują to czemu mają tanieć? U mnie w okolicy Dap nie osiągalny  i NPK przetrzebione wielu brakuje , ledwo znalazłem tone poli 8 za 3,5tys . Może na zachodzie potrafią lepiej liczyć i ograniczyli nawożenie to i tanieje.

Jak ma nie brakować jak składy idą do bandery a na Europę też są umowy. Później rzuca trochę nawozu a pajace będą się cieszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Kupiłem polifoske 6 i rzuciło mi się to że większość worków była biała a część żółtawa, żółtawe z maja 2022 a białe z kwietnia 2023 , ciekawe czy po prostu coś gdzieś zalegało czy w planie było po cichu wypchnąć stary nawóz którego przecież nie było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
1 godzinę temu, pawel121 napisał:

Kupiłem polifoske 6 i rzuciło mi się to że większość worków była biała a część żółtawa, żółtawe z maja 2022 a białe z kwietnia 2023 , ciekawe czy po prostu coś gdzieś zalegało czy w planie było po cichu wypchnąć stary nawóz którego przecież nie było ?

https://www.agrofoto.pl/uprawa/nawozenie/dlaczego-grupa-azoty-nie-ostrzegala-rolnikow-przed-podrobiona-polifoska,97.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj