Polifoska 6

Polifoska 6
2 973,16 zł

Pulan

Pulan
1 772,66 zł

Saletrzak 27 standard

Saletrzak 27 standard
1 516,22 zł

ZAKsan

ZAKsan
1 886,58 zł

Polecane posty

Agrest    25637
1 godzinę temu, miwigos napisał:

jak by tak miało być to powinnismy sprzedawać ziemie , a wiekszość myśli dokupić

Widzisz, najczęściej osoby niekonwencjonalne, robiące coś inaczej osiągają sukces.

W latach 90tych ziemia była za psi grosz, każdy chciał sprzedawać, kupujących było mało. Popularne było powiedzenie -  kto ma pole to go w d*pę kole.

Osoby które zaryzykowały i łapały ziemię dziś piją szampana. Dziś każdy chce mieć ziemię, ceny osiągnęły pułap absurdalny.

I może być tak że wielu którzy teraz sprzedzą, będą wygranymi.

Ofert sprzedaży dużych gospodarstw przybywa, co może wskazywać na wycofywanie kapitału. To najczęściej nie były gospodarstwa rolników.

Nie wiadomo co przyszłość przyniesie, ale może być tak że nie tylko będą Ci układać program  upraw, ale obciążą takimi podatkami że sam będziesz chciał się ziemi pozbyć...

 

  • Like 3
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
4 godziny temu, Pafnucy12 napisał:

i kto ci będzie wtedy dawał? 🤷‍♂️

Grześ rolników ubywa z roku na rok. branża około rolnicza da sobie radę. 

Rolników ubywa ale obszaru uprawianego nie ubywa. Odpadają najsłabsi.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    499
3 godziny temu, galan99 napisał:

Przed wyborami saletra stanieje do 2 tyś być może że na 1,8 tyś , sam się przekonasz jak będą kupować tonami .

 

Co mają wybory do ceny nawozu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

Kupował ktoś ostatnio saletrosan 26 jak się kształtują ceny bo u mnie 3200zł w mazowieckim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
1 godzinę temu, ozotek napisał:

Jutro 20 i podobno nowy niższy cennik polisagro 

Też takie info miałem. Przed weekendem poszła plotka że jednak coś ma zdrożeć 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2203
ŻakowskiSławomir napisał:

w kukurydzę w podsiewacz co dajecie w tym roku?

Kiedyś przez kilka lat dawałem lubofos corn a w tym roku damy importowany polidap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2203
miwigos napisał:

Jaki ty przewidywalny, powinneś być już milionerem, ukra ma wyżywić dwa kontynenty, masz pojęcie niemowlka , jak zabraknie żarcia to szybko zmienią zdanie, jak by tak miało być to powinnismy sprzedawać ziemie , a wiekszość myśli dokupić , więc te swoje mrzonki to wiesz, za bardzo sie przejmujesz tym co oni planują, 

W radiu mówili że Ukry połowę swojego zboża wysyłają statkami do. Europy Zachodniej a tylko 13%płynie do Afryki no ale oczywiście "ukraina - spichlerz Europy wyżywia świat" 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, mds212 napisał:

Ja polifoske

6 ? w jakiej cenie teraz jest?

 

6 minut temu, Bercik92 napisał:

Kiedyś przez kilka lat dawałem lubofos corn a w tym roku damy importowany polidap

polifoska nie wyjdzie taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
2 godziny temu, przemo93pl napisał:

Kupował ktoś ostatnio saletrosan 26 jak się kształtują ceny bo u mnie 3200zł w mazowieckim 

Ja też mazowieckie 06-100. Kupiona ostatnio 2860

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
1 godzinę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

6 ? w jakiej cenie teraz jest?

 

polifoska nie wyjdzie taniej?

Nie sieje sie to co tańsze tylko to co powinno być

 

2 godziny temu, mds212 napisał:

W tej cenie wgl nieoplacalny zakup

Tobie to sie nic nie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    71
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Też takie info miałem. Przed weekendem poszła plotka że jednak coś ma zdrożeć 🤦‍♂️

Hmmm ja dziś przypadkiem spotkałem dystrybutora i taka gadka wyszła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
3 godziny temu, przemo93pl napisał:

Kupował ktoś ostatnio saletrosan 26 jak się kształtują ceny bo u mnie 3200zł w mazowieckim 

2700netto ,jeszcze nie kupiłem ale chyba jutro to zrobię bo zaraz może trzeba będzie siać a mam tylko mocznik  , taniej w okolicy nie znalazłem BWM.

2 godziny temu, ŻakowskiSławomir napisał:

w kukurydzę w podsiewacz co dajecie w tym roku?

To co zawsze czyli polidap 

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Saletrosan w ogóle się nie opłaca cena wynika z tego że ludzie to kupują na pierwszy strzał 

U mnie cena obecnie 2750 brutto a rsm 26 z S 2230 brutto różnice widać gołym okiem i oszczędności o efekcie już nie wspomnę🙂🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

A co tu porownywać w RSM masz 3% S , a saletrosanie 13 % S, 

Saletrosan moge na przymrozku wysiać , a RSM na przymrozku mocno poalisz liście, nie dla mnie ten nawóz

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ja to wole podac sam azot a siarke dostarczyc z magnezem osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

A ja wole magnez w wapnie najtańszy , każdy ma swoją technolegie, tak z ciekawości już wysialeś kizeryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

A u nas taka ziemia ze wapnowac prawie nie trzeba, no chyba ze ktos nadgorliwy to raz na 10 lat wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Uważam że rsm jest najlepszym nawozem jaki wymyślili stosuje od 12 lat i nie zrezygnuję. Saletrosan jest przeceniany ta siarka w nim też. Dwa razy stosuje RSM z siarka na rzepak i efekt bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
Dnia 18.02.2023 o 10:37, Dodi napisał:

@Tomek90 Są takie tereny że jak nie ma przymrozku większego niż -7 stopni to wjazd na oziminy będzie możliwy przy suchej wiośnie dopiero w kwietniu. Ja mam 40ha nie meliorowanego pola i z pierwszą dawką naprawdę trzeba trafić w dobrą grudę 

Ja mam tak samo albo i gorzej i co? 

 

20 kwiecień 🕵️♂️

IMG_20210419_163246.jpg

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj