Polecane posty

Tomek90    2272

pier**li farmazony, jak kupił tanio a potem narzucił cene wyższą bo poszło do góry i sprzedawał dla rolnika to zęby szczerzył. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Każdy się przyzwyczaił z tych ,,przedsiębiorców '' że albo zarabia się miliony albo zamyka się biznes bo się nie opłaca. Tylko rolnicy mogą dokładać do interesu. Przedsiębiorca ma zarabiać miliony i wtedy jest cacy. Jak piszecie z 1 czy 1,5 tys podnieść cenę z  dnia na dzień na 3-3,5 tys to było wszystko fajnie. Ale w drugą stronę to już olaboga oszukali mnie. Albo z tarczy wziąć kilkaset tys extra kasy na mieszkanie w Warszawie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207
Przedsiębiorcy to są jak spółki skarbu państwa które "muszą" przynosić zysk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Bronić tego cwaniaczka nie zamierzam, ale działanie Grupy Azoty, która nagle skokowo obniża ceny nawozów o tysiąc złotych to kolejne (po Orlenie) jawne działanie na szkodę polskich rolników i przedsiębiorców. Kolejny raz państwowa spółka nabija część społeczeństwa w butelkę. Ceny nawozów już dawno powinny były spaść, a GA cały czas zbijała kokosy na rolnikach.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablos_1970    129

Ku     wa   ludzie  co z  wami  nie  tak    zero  empatii  i   tylko  skomlenie  jak  to  rolnikom  nie  dobrze   facet   chciał  zarobić  i  został  wydymany    i  przez   rządzących  nie  wiem   dlaczego  tyle  jadu  i  wylewania  pomyj   .  

  • Like 2
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

Przedsiębiorcy to są jak spółki skarbu państwa które "muszą" przynosić zysk

A gospodarstwa rolne innymi zasadami się kierują , one nie muszą przynosić zysku?

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207
21 minut temu, Łukaszek napisał:

A gospodarstwa rolne innymi zasadami się kierują , one nie muszą przynosić zysku?

Muszą ale bywają też i straty 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
11 minut temu, Pablos_1970 napisał:

Ku     wa   ludzie  co z  wami  nie  tak    zero  empatii  i   tylko  skomlenie  jak  to  rolnikom  nie  dobrze   facet   chciał  zarobić  i  został  wydymany    i  przez   rządzących  nie  wiem   dlaczego  tyle  jadu  i  wylewania  pomyj   .  

Chciał  się  nachapać  i przedobrzył , już  ze dwa miesiące  temu trafiłem  na  ofertę  importowanego mocznika  po 3 tys/t  tylko  trzeba było tysiąc ton  wziąć   a  on  jesieniom liczył  że na  wiosnę  przy  braku  nawozu   będzie dyktował  warunki  i brał  towar  bez  zastanowienia  bo  go  wizja  zysku  zaślepiła   - dwa  razy  się  zastanowię  zanim  zacznę komuś  współczuć   bo  ostatnio z rok temu  współczułem  znajomemu który prowadzi dział specjalny  i  rozpaczał  jak to  ucierpiał przez  cowida  że  żyć się  nie da  a za  kilka  miesięcy  dostał takie  wsparcie  że  z  tej  biedy  kupił sobie  auto  za  grubo  ponad  pół  melona  i  śmiał  się  że  już  nie było  co  dobrać  z  wyposażenia  bo  tak  wypasioną  furę  kupił

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2440
31 minut temu, Pablos_1970 napisał:

Ku     wa   ludzie  co z  wami  nie  tak    zero  empatii  i   tylko  skomlenie  jak  to  rolnikom  nie  dobrze   facet   chciał  zarobić  i  został  wydymany    i  przez   rządzących  nie  wiem   dlaczego  tyle  jadu  i  wylewania  pomyj   .  

Broń Boże nie śmieję się z gościa,  tylko jedno mnie zastanawia - czy jeżeli ten mocznik który kupił po 5500, podrożałby do np 8000, to czy wtedy też by się tak chwalił w necie ile jest do przodu na tonie? 

  • Like 9
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2207
Napisano (edytowany)

Chyba jakieś azjatycka Francyza😆🤭

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozotek    73
13 minut temu, Bercik92 napisał:

A co to jest za skład? 🤔 

Transrol 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
1 minutę temu, Bercik92 napisał:

Chyba jakieś azjatycka Francuza😆🤭

Nie słyszałeś o wu tang clan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

polski mocznik w okolicznym składzie 3000 zł brutto a cena gazu na giełdzie taka jak mocznik był 1500zl


i gdzie tu sprawiedliwość

  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wied7min    1
11 godzin temu, ViveN napisał:

Na wiosnę.

To jasne, chodzi o bardziej precyzyjny termin np. przed kwitnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
11 minut temu, maciej napisał:

polski mocznik w okolicznym składzie 3000 zł brutto a cena gazu na giełdzie taka jak mocznik był 1500zl

 

i gdzie tu sprawiedliwość

 

,,nie ma i nie będzie "

38 minut temu, krilan06 napisał:

Broń Boże nie śmieję się z gościa,  tylko jedno mnie zastanawia - czy jeżeli ten mocznik który kupił po 5500, podrożałby do np 8000, to czy wtedy też by się tak chwalił w necie ile jest do przodu na tonie? 

Taaa ..przekonałem się o tym osobiście, i nie jeden z nas tutaj, jak to nagle wszystko z placu sprzedane było...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
yaroslaw napisał:

11 minut temu, Pablos_1970 napisał:

Ku     wa   ludzie  co z  wami  nie  tak    zero  empatii  i   tylko  skomlenie  jak  to  rolnikom  nie  dobrze   facet   chciał  zarobić  i  został  wydymany    i  przez   rządzących  nie  wiem   dlaczego  tyle  jadu  i  wylewania  pomyj   .  

Chciał  się  nachapać  i przedobrzył , już  ze dwa miesiące  temu trafiłem  na  ofertę  importowanego mocznika  po 3 tys/t  tylko  trzeba było tysiąc ton  wziąć   a  on  jesieniom liczył  że na  wiosnę  przy  braku  nawozu   będzie dyktował  warunki  i brał  towar  bez  zastanowienia  bo  go  wizja  zysku  zaślepiła   - dwa  razy  się  zastanowię  zanim  zacznę komuś  współczuć   bo  ostatnio z rok temu  współczułem  znajomemu który prowadzi dział specjalny  i  rozpaczał  jak to  ucierpiał przez  cowida  że  żyć się  nie da  a za  kilka  miesięcy  dostał takie  wsparcie  że  z  tej  biedy  kupił sobie  auto  za  grubo  ponad  pół  melona  i  śmiał  się  że  już  nie było  co  dobrać  z  wyposażenia  bo  tak  wypasioną  furę  kupił

mam identyczne odczucia.Jeszcze z rok temu przelewałem jakieś pieniądze na zbiórki bo komuś sie coś spaliło biznes sie nie udał itp, a teraz myślę inaczej, czemu sie to spaliło? czemu ten biznes nie wyszedł w ogromnej większości sa to zaniedbania albo chęć szybkiego nachapania sie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

Przeczytałem z 20 kilka komentarzy pod tym filmikiem i trafił się jeden , gdzie gość napisał iż w jakimś tam okresie chciał kupić nawozy za daną cenę i jak pojechał to cena z automatu dużo wyższa...niż przez tel. Oczywiście to tylko komentarz , ale raczej wiadomo ,że gość wcześniej sporo zarobił na skoku cen i to go podkusilo do dalszego " hazardu". Zresztą głupie tłumaczenie ma , że miał oferty importu w dużo niższej cenie...Kto normalny towaruje się w tysiące ton w tak wysokiej cenie wiedząc że idzie import towaru w cenie dużo niższej. 

  • Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj