Polecane posty

poosa21    860
8 godzin temu, witejus napisał:

za 2 tony

Jak nie potrafisz produkować jakościowej pszenicy to twoja strata, ja trzymam bo nawet banderowcy nie mają dużo jakościowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
2 minuty temu, poosa21 napisał:

Jak nie potrafisz produkować jakościowej pszenicy to twoja strata,

Humor się poprawił?czy lewą nogą wstał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860

Typowy małorolny sąsiad z pod sklepu ,,po co cały czas jeździ na te pole, jak nie z rozsiewaczem to z opryskiwaczem,, przecież się nie opłaca.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
8 godzin temu, witejus napisał:

To o h*j ci w końcu chodzi, po co przodkowie zajeli niemiecki dom i hektary? nikt nikogo siłą do tego nie zmuszał

Jesteś aż takim ignorantem za darmo czy ktoś Ci za to płaci?? Tzw. repatriacja Polaków z Kresów Wschodnich II RP była w istocie przymusową ekspatriacją. Kresy zostały Polsce odebrane i Stalinowi zależało na tym żeby polski żywioł wygasł na tych ziemiach. Jedyną opcją dla wyjazdu Polaków na Ziemie Odzyskane było przyjecie obywatelstwa ZSRR i wyrzeczenie się polskości, o ile wcześniej nie zaciupała by UPA... Mój dziadek w latach '70-tych odwiedził parę razy tereny z których pochodził. W swoim rodzinnym mieście nie mógł spędzić ani minuty. Jak odwiedził swoją kuzynkę to na głos po polsku mówić nie mogli.

 

8 godzin temu, witejus napisał:

Bronisz, robisz za niemieckiego adwokata, już nie chce mi się ponownie cytować o niemieckiej babce

Chłopie, historia jest bardziej skomplikowana niż ty sobie jesteś w stanie wyobrazić swoim nieskomplikowanym rozumkiem. Moich trzech dobrych kumpli miało babki rodowite Niemki, ludzie się mieszali nawet z "wrogiem". W jednym przypadku Polak był... robotnikiem przymusowym, "hańba" dla jednych jak i drugich. Wyobraź sobie że Ci ludzie wychowali dzieci i godnie przeżyli swoje życia, na szczęście nikt wtedy nie skakał nikomu do gardeł "in persona" za narodowość czy pochodzenie, czasy były ciężkie i każdy kombinował jak przeżyć. Twoja retoryka jest prymitywna, sprowadza się do słynnego dziadka Tuska w Wehrmacht'cie. Nikt potem nie zaprzątał sobie głowy żeby sprawdzić że ów dziadek został do niemieckiego wojska wcielony siłą, że po paru miesiącach zdezerterował do polskiej armii na zachodzie i wrócił do Polski w polskim mundurze, co nie było zbyt miłe widziane przez komunistów. Którym wydaje się że do dziś wiwatujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545

POwinieneś na koniec napisać że to Polska powinna Niemcom wypłacić reparacje, skomplikowany rozumku

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    331
2 minuty temu, witejus napisał:

POwinieneś na koniec napisać że to Polska powinna Niemcom wypłacić reparacje, skomplikowany rozumku

Jak brak Ci argumentów to sięgasz po metody znane nam z TVP. Nie powinieneś się wypowiadać o deportacji z Kresów jak nie masz na ten temat pojęcia.

Jeszcze napisz to to wina Tuska😂

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
3 minuty temu, Badwolf napisał:

Jak brak Ci argumentów to sięgasz po metody znane nam z TVP.

To słucham, jakie argumenty z TVN?a może z ZDF?

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Donald i Jego dziadek to patrioci ... pytanie tylko którego narodu :D

 

  • Like 2

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    331
9 godzin temu, witejus napisał:

To o h*j ci w końcu chodzi, po co przodkowie zajeli niemiecki dom i hektary? nikt nikogo siłą do tego nie zmuszał

 

Bronisz, robisz za niemieckiego adwokata, już nie chce mi się ponownie cytować o niemieckiej babce

 

9 godzin temu, witejus napisał:

To o h*j ci w końcu chodzi, po co przodkowie zajeli niemiecki dom i hektary? nikt nikogo siłą do tego nie zmuszał

 

Bronisz, robisz za niemieckiego adwokata, już nie chce mi się ponownie cytować o niemieckiej babce

 

Brak ci argumentów na temat deportacji z Kresów. Mielesz ozorem i nawet się nie zastanowisz co gadasz. Za takie gadanie w niejednym miejscu na zachodzie( gdzie deportowano Polaków) byś dostał po mordzie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    331

To poczytaj sobie jakie są fakty? Ty jesteś tak ograniczony, czy niedouczony? Myślisz że sobie Polacy powiedzieli na Kresach; lecimy na zachód bo tam jest fajnie. Dam ci jedną radę: czasem jak się nie ma pojęcia na jakiś temat, to lepiej się nie wypowiadac

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
9 godzin temu, witejus napisał:

za 2 tony

Człowieku sam zaniżasz wartość swojej pracy...widziałeś takich głupich jak Ty w innych branżach co robią za darmo, teraz to nawet do biznesu dokładając?

Zmieńcie tok myślenia i działania bo jak tak dalej będziecie swoją głupotę pokazywać to będziecie pracować jak wasi przodkowie w kołchozach...

Edytowano przez ksiaze
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
1 minutę temu, Badwolf napisał:

Dam ci jedną radę: czasem jak się nie ma pojęcia na jakiś temat, to lepiej się nie wypowiadac

A ja ci dam radę, jak masz publicznie robić głupka z siebie to lepiej zamilcz, koniec, zamykam dyskusję.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    331
1 minutę temu, witejus napisał:

A ja ci dam radę, jak masz publicznie robić głupka z siebie to lepiej zamilcz, koniec, zamykam dyskusję.

Zamknąc to sobie możesz oborę. Nie ja zrobiłem z siebie głupka, tylko ty. Każdy kto ma chociaż trochę oleju w głowie, to wie jak wyglądały deportacje z Kresów, co tam się dzialo. Polacy, którzy tam zostawili życie i dobytek przewracają się w grobach. Wstyd jak ch... Może już zamknij dyskusje bo jeszcze większego błazna z siebie zrobisz i trza będzie nowe konto zalozyc

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
11 minut temu, ksiaze napisał:

Człowieku sam zaniżasz wartość swojej pracy...widziałeś takich głupich jak Ty w innych branżach co robią za darmo, teraz to nawet do biznesu dokładając?

Księciuniu, wystaw pszenicę po 1700 i powiedz tym co buchną śmiechem że cenisz swoją pracę na 1700 za tonę, myślisz że ci co po 700  sprzedają bo tak nisko się cenią?tu masz cenę kukurydzy, zadzwoń i spytaj czemu o taki głupi i tak nisko się ceni

https://igrit.pl/ogloszenie/gielda-zbozowa-kukurydza/sprzedam-10000-38000-t-kukurydzy-paszowej-1740926

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    843
47 minut temu, poosa21 napisał:

Typowy małorolny sąsiad z pod sklepu ,,po co cały czas jeździ na te pole, jak nie z rozsiewaczem to z opryskiwaczem,, przecież się nie opłaca.

Nie wiem ile razy jeździłeś, ale mogę się założyć, że za 2 miesiące między konsumpcją a paszówką będzie max 50zl różnicy.. Więc cieszymy się i gratulujemy, że Ty jako jeden z nielicznych niezłomnie dokladasz i produkujesz pszenice premium co by skupy mieli z czym zmieszać nasz szajs po 1 wjezdzie z opryskiwaczem i rozsiewaczem..

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1204

Kolego @witejus u mnie na terenie byla podobna sytuacja jak mówi badwolf . Niemcy uciekali w popłochu z domów a przychodzili Polacy . A jeśli chodzi o reparacje to tylko głupie PiS gadanie . Nigdy ich nie dostaniemy ale PiS złapie na to wyborców którzy co bardziej głupi myślą że zostaną podzielone przez +- 37 mln ludzi i taki poszczególny Kowalski załóżmy dostanie 50 tys . Niekiedy poziom wyborcy PiS jest tragiczny wręcz brak określeń żeby to ująć językiem . Pijac wódeczkę ( oczywiście przypadek że się tam spotkaliśmy bo nigdy bym mu ręki nie podał ) z jednym z tych pisowskich mądrali ba europosłem sam na papierosie po % chwalił się że sam Jarosław wie że nic z tego nie będzie 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, poosa21 napisał:

Jak nie potrafisz produkować jakościowej pszenicy to twoja strata, ja trzymam bo nawet banderowcy nie mają dużo jakościowej.

A żyto trzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    860

@skywalker89

Mogę się z tobą o flachę założyć że za jakiś czas różnica będzie nie 50 a 500, paszowki jest pełno niektórzy już płacą za nią poniżej 700.

@Aktywnyrolnik7245 nie mam w tym roku żyta to nie wiem dokladnie, ale patrzac na okolice to jest jego sporo o dobrej jakości.

Jeczmień ozimy jeszcze trzymam i na dzień dzisiejszy jest o prawie 100zł droższy niż w czasie żniw.

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
7 minut temu, witejus napisał:

Księciuniu, wystaw pszenicę po 1700 i powiedz tym co buchną śmiechem że cenisz swoją pracę na 1700 za tonę, myślisz że ci co po 700  sprzedają bo tak nisko się cenią?tu masz cenę kukurydzy, zadzwoń i spytaj czemu o taki głupi i tak nisko się ceni

https://igrit.pl/ogloszenie/gielda-zbozowa-kukurydza/sprzedam-10000-38000-t-kukurydzy-paszowej-1740926

jednak głupi...Jeszcze raz Ci powtarzam porzuć to co robisz idź lepiej do kogoś pracować...

Duńczyk kosząc swoje zboża w tym roku wiedział jaką cenę teraz dostanie pół roku temu i nie jakieś marne 134 euro....

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    331
8 minut temu, alfa napisał:

Kolego @witejus u mnie na terenie byla podobna sytuacja jak mówi badwolf . Niemcy uciekali w popłochu z domów a przychodzili Polacy . A jeśli chodzi o reparacje to tylko głupie PiS gadanie . Nigdy ich nie dostaniemy ale PiS złapie na to wyborców którzy co bardziej głupi myślą że zostaną podzielone przez +- 37 mln ludzi i taki poszczególny Kowalski załóżmy dostanie 50 tys . Niekiedy poziom wyborcy PiS jest tragiczny wręcz brak określeń żeby to ująć językiem . Pijac wódeczkę ( oczywiście przypadek że się tam spotkaliśmy bo nigdy bym mu ręki nie podał ) z jednym z tych pisowskich mądrali ba europosłem sam na papierosie po % chwalił się że sam Jarosław wie że nic z tego nie będzie 

On sobie myśli, że oni sobie pojechali na zachód bo jest lepszy klimat😂 a może im się znudziło na tym wschodzie... Masakra

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
1 godzinę temu, alfa napisał:

Kolego @witejus u mnie na terenie byla podobna sytuacja jak mówi badwolf . Niemcy uciekali w popłochu z domów a przychodzili Polacy . A jeśli chodzi o reparacje to tylko głupie PiS gadanie . Nigdy ich nie dostaniemy ale PiS złapie na to wyborców którzy co bardziej głupi myślą że zostaną podzielone przez +- 37 mln ludzi i taki poszczególny Kowalski załóżmy dostanie 50 tys . Niekiedy poziom wyborcy PiS jest tragiczny wręcz brak określeń żeby to ująć językiem . Pijac wódeczkę ( oczywiście przypadek że się tam spotkaliśmy bo nigdy bym mu ręki nie podał ) z jednym z tych pisowskich mądrali ba europosłem sam na papierosie po % chwalił się że sam Jarosław wie że nic z tego nie będzie 

Sam pisał, że z idiotą się nie dyskutuje. Polecam to stosować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9022
10 godzin temu, jan88 napisał:

no ciekawe co powiesz jak w grudniu będzie po 1400  

A nie po 2000😁?

1 godzinę temu, ksiaze napisał:

Człowieku sam zaniżasz wartość swojej pracy...widziałeś takich głupich jak Ty w innych branżach co robią za darmo, teraz to nawet do biznesu dokładając?

Zmieńcie tok myślenia i działania bo jak tak dalej będziecie swoją głupotę pokazywać to będziecie pracować jak wasi przodkowie w kołchozach...

Zdradza nam swój plan i tok myślenia? Trzymasz zboża z tamtego roku i z obecnego bo tanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
19 godzin temu, Kaszlak79 napisał:

Niestety, smutna prawda jest taka że już w 1945 roku Polski Rząd w Londynie zaczął szybko tracić uznanie na arenie międzynarodowej a to uznanie tak samo szybko uzyskali komuniści, którzy dominowali w TRJN. To nie było ani uczciwe ani sprawiedliwe historycznie dla Polaków ale tak się stało. Po 1989 roku III RP dobrowolnie stała się spadkobiercą politycznym PRL-u, (tzw. ciągłość państwa) co w konsekwencji oznaczało akceptację wszystkich dotychczasowych postanowień komunistów w kwestii min. polityki międzynarodowej. Nie mnie oceniać czy tego typu reparacje wojenne kiedykolwiek się Polsce od Niemiec należały (prywatnie uważam że Ziemie Odzyskane były lepszym "interesem" dla Polaków niż jakiekolwiek pieniądze), ale ówczesny UZNAWANY na arenie międzynarodowej rząd Polski zrzekł się tego typu roszczeń. Gdyby uznać obecną politykę naszego rządu za prawidłową i poddać te kwestie ponownie dyskusji czy weryfikacji, to nagle - poprzez analogię - mogłoby się okazać że należą nam się także pieniądze np. z Planu Marshalla od USA, bo to rząd PRL pod naciskiem Stalina sam zrezygnował z tej pomocy finansowej wbrew polskim obywatelom.

Ceny spadają z dnia na dzień bo lokalne skupy pewnie szybciej niż co roku zapełniły swoje magazyny lub wywiązały sie ilościowo z kontraktów. Teraz pozostaje tylko chyba czekać aż może coś ruszy na jesieni albo nie szybciej jak po nowym roku.

Dziś po południu przyszła kasa z pierwszego "Fallus+", wyszło tyle ile miało być - 3025 zł/ha.

A jakoś Rosja twierdzi że ustalenia z 1994 roku w sprawie Ukrainy nie ważne a ty piszesz o poprzednim ustroju w Polsce….. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj