Polecane posty

galan99    7588
Napisano (edytowany)

Z całym szacunkiem do wszystkich rolników .

Tylko ani Minister ani Premier Polski nie jest w stanie nic zrobić z tym problemem .

Oligarchia kontra , Polska to przegrana Polski .

Unia może tylko , tylko Unia otworzyła i nie zamknie w jednym celu bo to są ich uprawy .

https://www.facebook.com/reel/6376947682404655

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3415
Przed chwilą, Wicherek napisał:

Szacunek dla rolników protestujących w Medyce   !

Z ciekawości...

O co tam?

Wie ktoś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3415
4 minuty temu, Wicherek napisał:

O  życie     !

Aaaa 

No ale ...żyto to chyba mało kto sieje. 

To nie wiem czy warto o to strajki robić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Widzisz i to pokazuje jakim jesteś człowiekiem. Masz 250 ha a patrzysz żeby ktoś dał ci bał za 400-500 złotych? Albo wycieczkę? Naprawdę taki biedny jesteś w portfelu jak na umyśle?

idzie się kolego na bal czy na wycieczkę wymienia się poglądy doświadczenia jest okazja poznać ludzi 

a co ty myślisz że taka impreza mnie nie kosztuje  żona nowa sukienka, szpilki, fryzjer, ja też jakieś pantofelki koszulka sałata na podwózkę potem hotelik 

to nie dla biednych iprezy

8 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Te bale to zlot wiejskich snobów. ;)  Widać, że to na bambrów działa i chętniej robią dzięki temu zakupy w danej firmie. Pawełek też reprezentuje biedę intelektualną i dla takich jak on się je organizuje. Poklepią po plecach, zje, wypije i będzie się miał przy kim chwalić, raj dla takich ludzi.

po czym tą moją biedę intelektualną poznałeś?

na pewno po wykształceniu które posiadam i dyplomy które zdobyłem.

wam się pisze jedno i wy nie potraficie przełknąć pewnych faktów które są oczywiste

wiem jestem w mniejszości i możecie mnie zakrzyczeć  a ja przed głupotą się nie obronie 

tak kolego poklepiemy się po plecach nawet interes ubijemy czy jeszcze co innego tego tak ci żal

8 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Te bale to zlot wiejskich snobów. ;)  Widać, że to na bambrów działa i chętniej robią dzięki temu zakupy w danej firmie. Pawełek też reprezentuje biedę intelektualną i dla takich jak on się je organizuje. Poklepią po plecach, zje, wypije i będzie się miał przy kim chwalić, raj dla takich ludzi.

po czym tą moją biedę intelektualną poznałeś?

na pewno po wykształceniu które posiadam i dyplomy które zdobyłem.

wam się pisze jedno i wy nie potraficie przełknąć pewnych faktów które są oczywiste

wiem jestem w mniejszości i możecie mnie zakrzyczeć  a ja przed głupotą się nie obronie 

tak kolego poklepiemy się po plecach nawet interes ubijemy czy jeszcze co innego tego tak ci żal

7 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

a niektóre chłopki jak Pawełek jarają się tym jak światełka na choince.

chłopie zejdź ze mnie 

czym baranie mam się jarać? 

skończyłem SGGW pół Europy zjeździłem,  przez 25 lat ryłem osioł od rana do wieczora,  a teraz taki tuman pisze mi że jakąś tam imprezą się podniecam

wam k......a nic prawdy napisać nie można bo od razu ze.......ni jesteście

tak kolego mnie proszą na imprezy , dają gratisy ale ja i tak finalnie za to płace, i ty też tylko że z tobą to nawet muchy w kiblu ubić nie chcą

Edytowano przez pawelek98
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
Napisano (edytowany)
19 minut temu, pawelek98 napisał:

idzie się kolego na bal czy na wycieczkę wymienia się poglądy doświadczenia jest okazja poznać ludzi 

a co ty myślisz że taka impreza mnie nie kosztuje  żona nowa sukienka, szpilki, fryzjer, ja też jakieś pantofelki koszulka sałata na podwózkę potem hotelik 

to nie dla biednych iprezy

No tak imprezy są dla bogaczy takich jak ty 🤣

Edytowano przez Alpacino
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
1 minutę temu, fendt8188 napisał:

Poszlo 50 ton po 860zl po wielkim szarpaniu polnoc polski

paszówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpacino    58
1 minutę temu, fendt8188 napisał:

Poszlo 50 ton po 860zl po wielkim szarpaniu polnoc polski

Konsumpcja pszenica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1180
4 minuty temu, Alpacino napisał:

No tak imprezy są dla bogaczy takich jak ty 🤣

idź daj na tace i do piaskownicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
Napisano (edytowany)
12 minut temu, pawelek98 napisał:

idź daj na tace i do piaskownicy

Po części się z tobą zgadzam po części nie 

Ale z tymi imprezami że są nie dla biednych to trochę kolego pojechałeś, chyba ktoś pomylił odwagę z odważnikiem, takie imprezy są dla przeciętnych slabiakow jak my wszyscy tutaj wzięci, bogactwo jest ale nie w rolnictwie tzn u rolników 

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
2 godziny temu, Aroo22 napisał:

SMS od Kapki - 40zl. Teraz pszenica cena max 940zl netto za konsumpcję. 

i tak super cena w porównaniu do reszty Polski

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Ja wywiozłem po 86 brutto konsumpcję że dwa miesiące temu i wiem że dużo nie starce bo cena pszenicy nie wzrośnie. Wystarczy się przejechać po  okolicy i zobaczyć ile jest pszenicy ponasiewane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
1 godzinę temu, Dastan napisał:

Podwyżki? Dobre , u mnie najwięksi przetwórcy mają zasypane magazyny praktycznie do żniw. Ja wypchnąłem teraz paszowke po 820 netto. Za konsumpcję przy 50tonach można było dostać 930netto. 

Gdzie tyle dają

1 godzinę temu, Łukaszek napisał:

Ja wywiozłem po 86 brutto konsumpcję że dwa miesiące temu i wiem że dużo nie starce bo cena pszenicy nie wzrośnie. Wystarczy się przejechać po  okolicy i zobaczyć ile jest pszenicy ponasiewane.

Co maja zasiewy do obecnej ceny , tyle co zeszłopoczny śnieg  do tegorocznych upraw, , to wcześniej co tam siali, , ja nie widze większych różnic ,  rok do roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Jutro ładuje paszowke za 780 netto miałem Ofertę za 820ale skup trochę nie pewny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588
Napisano (edytowany)

ŚWIĘTO skupy zamknięte nie są ?.

Jutro ładuje paszowke za 780 netto miałem Ofertę za 820ale skup trochę nie pewny. 

Kto tyle płaci jak, nie tajemnica państwowa .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
38 minut temu, Navara1988 napisał:

Jutro ładuje paszowke za 780 netto miałem Ofertę za 820ale skup trochę nie pewny. 

U nas 740 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

za takie ceny  to poczekam chyba,  niech myszy wpier...ą


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
13 godzin temu, Łukaszek napisał:

Ja wywiozłem po 86 brutto konsumpcję że dwa miesiące temu i wiem że dużo nie starce bo cena pszenicy nie wzrośnie. Wystarczy się przejechać po  okolicy i zobaczyć ile jest pszenicy ponasiewane.

To że jest nasiane to  nie znaczy że będzie zebrane z dobrym plonem już nie raz widziałem wymarznięte wysuszone zalane czy zbite przez grad i wiatr o chorobach chwastach i szkodnikach nie wspomnę.pisali gdzieś że w lata przestępne zawsze były uszkodzenia mrozowe.sytuacja na świecie i zbiory w np Rosji gdzie mrozy mogą uszkodzić plantacje a ruscy są chyba największym producentem pszenicy na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gałgan    5
8 minut temu, jahooo napisał:

przy kosztach, jakie ma Rosja czy Ukraina 4t daje bardzo przyzwoity zysk, ciekawe, co zrobią, jak wejdą do UE, koszty wzrosną x3 a za odmiany o potencjale 8-10t trzeba będzie płacić za materia siewny stawki europejskie

E tam, ws zaraz znajdzie coś na te dolegliwości, wszystko po to by pokazać że za dużo zarabiamy kosztem jego, czyli hodowcy blondynek. Jak mu mrozy niestraszne po -40 i będzie rekord za rekordem to i galganowi99 nie przeglądasz, największemu bambrowi na agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

A ja planuje sprzedać całą pszenicę jaka mam do 2 tygodni. Od listopada cena wącha się o parę zł a perspektyw na wschodzie nie widać na wzrosty więc co ma leżeć w silosie, kasa zawsze się przyda

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Rolnik24120
      Casual dating at its finest – join the leading platform for relaxed and fun encounters!
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj