Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damianek20    2024
6 minut temu, Agrest napisał:

W przeddzień wejścia do Unii u nas chodziły słuchy że w Lubuskim masa hektarów po 500zł do handlu

W 2001 roku hektar pola po 3 tys tyle płacili rodzice , dwa lata wcześniej po 1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393
7 minut temu, Agrest napisał:

W przeddzień wejścia do Unii u nas chodziły słuchy że w Lubuskim masa hektarów po 500zł do handlu

To lata 2000 agencja rynku rolnego sprzedawała po 1500zl ha łąki były po 700zl 

 

5 minut temu, galan99 napisał:

Zapomniało mi się w którym to roku , pszenica była od 230 do 250 zł tona .

 

Po 280zl była w 2004 r paszowa 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
50 minut temu, Jacolino napisał:

Tylko najniższa krajowa była 600zł, obecnie najniższa krajowa 4000zł, wartość pieniądza była trochę wyższa. Druga sprawa, że w latach 90 znaczna część z nas nie potrafiła gospodarzyć- nie miała takiego dostępu do wiedzy jak jest obecnie. 

w 1994 roku zarabiałem na dzisiejsze pieniądzie brutto 250zł miesięcznie i były to dobre zarobki, zasiłek był chyba na dzisiejsze 70zł miesięcznie

co do wiedzy - była, u nas chodziły panie z ODR-u i można było się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć, zresztą prowadziliśmy gospodarstwo przykładowe i nie raz coś tam się nowego wdrażało w miare możiliwości sprzętowych, na przykład nowe odmiany, ktore nie były jeszcze dostępne w handlu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Prawda jest taka że każdy mądry jest po latach, każdy jakby mógł się cofnąć w czasie to podjąłby inne decyzje…..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

W 2001 roku hektar pola po 3 tys tyle płacili rodzice , dwa lata wcześniej po 1700

21 tysi w 2001 płaciłem

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Teraz jest odpowiedni , czas na podejmowanie odpowiednich decyzji na obecne lata . Takie decyzje jak Rosyjska ruletka.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
Napisano (edytowany)

My tu gadu gadu a nikt nawet sie nie zająknąłze dzisiaj skończył sie zakaz przewozu zbóż z ukrainy . Nowy rząd nie przedłuża zakazu .  Tak wiec sie dziwimy że psioczą na Gryna :) bo znów moze zorganizować protesty . Rok temu to samo było że pochodzi z układu , ze robi kampanie wyborczą .. no i po wyborach może ktoś powie z jakiego ramienia startował ???? Wychodzi na to ze jest nie przekupny za stołki więc będzie na niego nagonka :) nic nowego jak nie możesz z kimś wygrc na argumenty nie możesz go kupić  to zniszcz go mentalnie :) , oczernij podważ wiarygodność :) . Szczecińskie organizacje z tego słyneły :) .

Tak więc kiedy blokujemy granicę ?  Czy Siarkowski w ogóle zna temat ? Co robi Michał Kołodziejczyk ? Czy kowalczyk ma już zarzuty ? 

Edytowano przez marks50
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
Napisano (edytowany)

Nie przedłuży , bo są już dogadani .

Więc pora uciekać w styczniu z pszenicą .

Michał Kołodziejczyk ?

Walczy z Marketami to jego działka na 4 lata jak wytrwa .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
Napisano (edytowany)

Grynek- On też jest oderwany od rzeczywistości,

kiedyś w radio słuchałem jego wypowiedzi że powinni mniejszym odbierać ziemię ustawowo a dawać dużym….. niech da cenę odpowiednią żeby skusić właściciela 

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
1 minutę temu, przemek28_28 napisał:

Grynek- On też jest oderwany od rzeczywistości,

kiedyś w radio słuchałem jego wypowiedzi że powinni mniejszym odbierać ziemię ustawowo a dawać dużym….. niech da cenę odpowiednią żeby skusić właściciela 

Daj linka bo ja nie słyszałem tego .

5 minut temu, galan99 napisał:

Nie przedłuży , bo są już dogadani .

Więc pora uciekać w styczniu z pszenicą .

Kiedy sie dogadali ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
Napisano (edytowany)

Jak Sikorski był w Kijowie . Nie słyszałeś wypowiedzi , że nic nie da się  zrobić , trzeba rozmawiać w Unii . 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1288
5 minut temu, przemek28_28 napisał:

Grynek- On też jest oderwany od rzeczywistości,

kiedyś w radio słuchałem jego wypowiedzi że powinni mniejszym odbierać ziemię ustawowo a dawać dużym….. niech da cenę odpowiednią żeby skusić właściciela 

Nie on jeden z tych z agrounii gadał, że mniejsi nie dają im się rozwijać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Ja mogę wszystko sprzedać….. tylko żeby przyszedł klient i dał tyle ile ja chce a nie tyle ile jest aktualnie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
Napisano (edytowany)

Nie mylcie Siarkowskiego z Sikorskim :) 

Edytowano przez marks50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Sikorski Rozmawiał , nie Minister Rolnictwa .

Minister Rolnictwa obiecał tylko dopłaty do kuku i podatek .

2 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Ja mogę wszystko sprzedać….. tylko żeby przyszedł klient i dał tyle ile ja chce a nie tyle ile jest aktualnie 

Nie jeden by tyle chciał .

Widocznie trzeba się zadowolić do 800 zł , bo może być mniej , jak zaczną wywozić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
2 minuty temu, galan99 napisał:

Sikorski Rozmawiał , nie Minister Rolnictwa .

Minister Rolnictwa obiecał tylko dopłaty do kuku i podatek .

Nie jeden by tyle chciał .

Widocznie trzeba się zadowolić do 800 zł , bo może być mniej , jak zaczną wywozić .

Ja sprzedałem we wrześniu po 880 netto….. mam jeszcze żyto…..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
Napisano (edytowany)

Trzeba zadać pytanie ministrowi co zamierza bo na TVP nie ma co liczyć jak to mawiał klasyk " musi sie dużo zmienić by zostało po staremu " :) i po wielkiej zmianie agrobiznes został i co najwyzej o pszczołach pogadać .Już wagony z ukrainy jadą co prawda bez tablic ADR ale zbożowe . Wymieniaja wszystkich a agrobiznes pasuje jednym i drugim :) tak jak mówiłem to jedna banda  . Dalej wielkie milczenie co z dzierżawą portu przez Glencore czy tam świtere :) , U niemca i Belga potężne strajki w Polsce cisza by się przypadkiem rolnicy nie zmobilizowali :)  jak na zachodzie . Tam rolnicy Sylwestra spędzili w ciągnikach czy ktoś słyszał w jakiś mediach ???? 

Edytowano przez marks50
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
1 godzinę temu, Jacolino napisał:

Tylko najniższa krajowa była 600zł, obecnie najniższa krajowa 4000zł, wartość pieniądza była trochę wyższa. Druga sprawa, że w latach 90 znaczna część z nas nie potrafiła gospodarzyć- nie miała takiego dostępu do wiedzy jak jest obecnie. 

Napewno na wschodzie polski nie jest najniższa krajowa 4000zł

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1288
25 minut temu, marks50 napisał:

Trzeba zadać pytanie ministrowi co zamierza bo na TVP nie ma co liczyć jak to mawiał klasyk " musi sie dużo zmienić by zostało po staremu " :) i po wielkiej zmianie agrobiznes został i co najwyzej o pszczołach pogadać .Już wagony z ukrainy jadą co prawda bez tablic ADR ale zbożowe . Wymieniaja wszystkich a agrobiznes pasuje jednym i drugim :) tak jak mówiłem to jedna banda  . Dalej wielkie milczenie co z dzierżawą portu przez Glencore czy tam świtere :) , U niemca i Belga potężne strajki w Polsce cisza by się przypadkiem rolnicy nie zmobilizowali :)  jak na zachodzie . Tam rolnicy Sylwestra spędzili w ciągnikach czy ktoś słyszał w jakiś mediach ???? 

Lemingi nie interesują się rolnictwem więc im takie informacje są zbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
5 minut temu, lukasz1995 napisał:

Napewno na wschodzie polski nie jest najniższa krajowa 4000zł

Brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, miwigos napisał:

21 tysi w 2001 płaciłem

To ty żeś pewnie Wasylow tamte strony . U nas po tyle było bo dziadki brali trochę sprzętu i to pole przy między i pamiętam ceny jak dziś 😝 

Agregat 1700 

Motyl 1450

Rotacyjna 1800

Przewracarka 1300

Szarpak 300

Brony 1100

Pole 3000 

Jeszcze przywieźli z Hrubieszowa to ze składnicy obok obecnych mebli Bodzio i ręcznie rozladowa  trzeba było 🙈

1 godzinę temu, STIG13 napisał:

Brutto 

No 4 tys nie 4227 brutto a od lipca 4300 😀

A na serio większość ludzi za tyle robi i to jest przykre.

Teraz PiS jak chciał wygrać wybory to dał kasy firmom państwowym i to duże podwyżki dodatki dostali. Ja pracowałem u prywaciarza a teraz na państwowym to wiem jak jest. Lublin to już przeskok finansowy okropny bo w 15 roku miałem nawet 3,5 tys a srednio2,5 do tego mieszkanie i dojazd za darmo. A w Zamościu w 19 roku 1860 zł 🤷

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Czy to prawda że od nowego roku można sprowadzać zboże z Ukrainy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj