Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kasza04    15
1 godzinę temu, DamianRolnikSkup napisał:

Nie, ja nie kupowałem ukraińskiego ziarna. Ale nawozy z importu brałem  😅

Te nawozy też techniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501
4 minuty temu, Agrest napisał:

No i ???

Myślisz  że mam problem z powiększeniem strony?

Przecież nie będę ponad 60 stron wertować skoro do niczego mi się to nie przyda.

No i lupka służy do szukania, a nie powiększania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501
28 minut temu, Zodiax napisał:

AMPOL MEROL SP. Z O.O.;  jest na liście i się często powtarza a wy tam chemię kupujecie 

AMPOL MEROL SP. Z O.O.;  jest na liście i się często powtarza a wy tam chemię kupujecie 

Ja myślę że jak się firma tam często pokazuje to oznacza ilość rejestracji przekraczajoncych granicę 

AMPOL MEROL SP. Z O.O.; podobno zajmuje się też produkcja roślinna mają kilkadziesiąt tys ha w Polsce a mimo to sprowadzali zboże to pokazuje chytrość takich podmiotów mam nadzieję że nikt z was tam już nigdy nie będzie szukał współpracy z tą firmą 

Chemirol też jest na liście 

No i kupili żeby sprzedać jeszcze pod dopłatę, 3 tyś. Do ha przecież było do pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
28 minut temu, Zodiax napisał:

AMPOL MEROL SP. Z O.O.;  jest na liście i się często powtarza a wy tam chemię kupujecie 

AMPOL MEROL SP. Z O.O.;  jest na liście i się często powtarza a wy tam chemię kupujecie 

Ja myślę że jak się firma tam często pokazuje to oznacza ilość rejestracji przekraczajoncych granicę 

AMPOL MEROL SP. Z O.O.; podobno zajmuje się też produkcja roślinna mają kilkadziesiąt tys ha w Polsce a mimo to sprowadzali zboże to pokazuje chytrość takich podmiotów mam nadzieję że nikt z was tam już nigdy nie będzie szukał współpracy z tą firmą 

Chemirol też jest na liście 

a dlaczego niby nie szukać współpracy? Chłopie ty masz w d*pie krajowych producentów SOR, maszyn rolniczych itd,, ba w domu i garażu też raczej zagraniczny sprzęt. Ty możesz, a inni nie mogą?

Na liście są wszystkie firmy które cokolwiek brały z Ukrainy, nie ważne czy towar jechał dalej, zostawał, czy kupowali oryginalne czy robili wałki techniczne/konsumpcja. Natomiast nie ma firm które kupowały już w kraju ten towar od pośrednika.

Szkoda, że nie ma listy rolników co to sami takie wałki robili, kupili sobie z UA i sprzedali jako swoje z pola, no  podkarpacianie i lublinianie przyznawać się.

pOLnocna WLKP pszenica 820-880 PLN w zależności od ilości i parametrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    185

Na liście jest wiele podmiotów z którymi wspulpracjecie czy dalej będziecie współpracować z tymi firmami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    913
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Mi szkoda oczu wypatrywać choć zdziwiła mnie obecność firm KWS. Pewno paszówkę na materiał siewny elitarny przepakowali🤭

Firmy często mają tam swoje pola reprodukcyjne. Tam, na Węgrzech, Rumunii, burak np we Włoszech nawet polskie hodowle wysiewają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/afera-zbozowa-jest-lista-firm-sprowadzajacych-zboze-z-ukrainy,138798.html

tutaj jest lista hańby , znalazł się miedzy innymi KWS , agrocentrum co prezes zapewniał przed mediami że takie coś nie ma miejsca , chemirol , agrolok , i itp.

Wg mnie wniosek nasuwa się jeden ,jeżeli dalej będziemy współpracować z tymi firmami to pokażemy że jesteśmy większymi hipokrytami niż rząd . 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    185
4 minuty temu, Takeda napisał:

a dlaczego niby nie szukać współpracy? Chłopie ty masz w d*pie krajowych producentów SOR, maszyn rolniczych itd,, ba w domu i garażu też raczej zagraniczny sprzęt. Ty możesz, a inni nie mogą?

Na liście są wszystkie firmy które cokolwiek brały z Ukrainy, nie ważne czy towar jechał dalej, zostawał, czy kupowali oryginalne czy robili wałki techniczne/konsumpcja. Natomiast nie ma firm które kupowały już w kraju ten towar od pośrednika.

Szkoda, że nie ma listy rolników co to sami takie wałki robili, kupili sobie z UA i sprzedali jako swoje z pola, no  podkarpacianie i lublinianie przyznawać się.

pOLnocna WLKP pszenica 820-880 PLN w zależności od ilości i parametrów

Co to za nagonka na moją osobę ? Czyżby coś zabolało ? 

Na liście nie ma wszystkich firm z Polski mam wybór nie muszę współpracować z firmami co szkodzą naszym interesom 

Co do sprzętu to on  jest narzędziem pracy co w tym złego zejdź na ziemię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    185
5 minut temu, STIG13 napisał:

Firmy często mają tam swoje pola reprodukcyjne. Tam, na Węgrzech, Rumunii, burak np we Włoszech nawet polskie hodowle wysiewają 

To niech te pola zakładają w Polsce a nie upadlinie nie kupować Kws i MAISADOUR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
Damianek20 napisał:

Znalazł ktoś Laude czy ZZZamosc ?

Bo te podmioty też brały towar z tego co mi wiadomo 

bo ta lista jest o UJ potłuc jasiny też nie ma, janszpolu tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Sugerujesz że Bogdan też dorobił się na upadlińskiej pszenicy i że to on znaczył teren pszenicą i kukurydzą po Hrubieszowskich rondach ?😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    913
2 minuty temu, Zodiax napisał:

To niech te pola zakładają w Polsce a nie upadlinie nie kupować Kws i MAISADOUR 

Chyba nie jesteś świadomy o czym wgl mówisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
1 minutę temu, Zodiax napisał:

Co to za nagonka na moją osobę ? Czyżby coś zabolało ? 

Na liście nie ma wszystkich firm z Polski mam wybór nie muszę współpracować z firmami co szkodzą naszym interesom 

Co do sprzętu to on  jest narzędziem pracy co w tym złego zejdź na ziemię 

 

Nie ma czegoś takiego jak nasz interes, każdy ma swój, dodatkowo interes twój i kraju często są różne jeśli to miałeś na myśli mówiąc naszym interesom. Tanie zboże zaszkodziło tylko producentom zbóż, a i to nie wszystkim. Natomiast więcej grup społecznych na tym zyskało. Ty masz/chcesz/domagasz się prawa wyboru, te firmy też takowy mają i wolały tańszy towar niż twój droższy

to ty zejdź na ziemię, co w tym złego, że hodowcom spadły ceny  zakupu pasz?  w związku z tym zwiększyła się im rentowność.

8 minut temu, Zodiax napisał:

To niech te pola zakładają w Polsce a nie upadlinie nie kupować Kws i MAISADOUR 

a zapłacisz więcej za takie nasiona czy pójdziesz gdzie indziej?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    185
7 minut temu, STIG13 napisał:

Chyba nie jesteś świadomy o czym wgl mówisz 

Jestem świadomy w Polsce da się robić reprodukcje i polski rolnik to ogarnie nawet ty możesz to zrobić. 

Takie reprodukcje są w naszym interesie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajanek1    315

firmy które robiły interesy na imporcie zboża to powinny jeszcze dostać nagrody haha

pomyśl jeden z drugim baranku jako rolnik masz być napiętnowany za to że kupiłeś nawóz taniej albo ciągnik ????????? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
1 minutę temu, Zodiax napisał:

Jestem świadomy w Polsce da się robić reprodukcje i polski rolnik to ogarnie nawet ty możesz to zrobić. 

polski rolnik tego nie chce bo za mało zysku za dużo roboty. pogadaj z tymi co mają/mieli takie plantacje. Lata siedziałem w branży nasiennej i znaleźć chętnego i  przede wszystkim ogarniętego rolnika (by nie było, że zamiast reprodukcji pasza bo coś olał) było bardzo ciężko.

a i dla twojej informacji, już wieksi tuzowie branży nasiennej mają plantacje na 2 półkuli by robić w rok 2 lata przy nowych odmianach, zwłaszcza tych zyskownych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    185
4 minuty temu, tomek1974 napisał:

musimy zrozumieć że ukraina istnieje i z nami graniczy 

Musimy też zrozumieć że to nasz wróg teraz ekonomiczny historycznie wojenny i wszystko na to wskazuje że  przyszłości też będzie z nimi konflikt może nawet zbrojny wieńce niema co się nad nimi litować 

  • Like 2
  • Thanks 4
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
Łukaszek napisał:

Sugerujesz że Bogdan też dorobił się na upadlińskiej pszenicy i że to on znaczył teren pszenicą i kukurydzą po Hrubieszowskich rondach ?😀

A co uważasz że nie? w żniwa 2022 nie wiem czy z kilogram rzepaku kupił od chłopa bo miał magazyny pełne, a zawsze odkąd pamiętam tam była kolejka ciągników po parę kilometrów na 74


Zodiax napisał:

Musimy też zrozumieć że to nasz wróg teraz ekonomiczny historycznie wojenny i wszystko na to wskazuje że  przyszłości też będzie z nimi konflikt może nawet zbrojny wieńce niema co się nad nimi litować

A jak na samym początku tej wojny pisałem że pomoc Ukrainie wyjdzie nam bokiem to połowa forum chciała mnie oskalpowac bo jak to tak nie pomóc przyjaciołom.

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    185

Rolnicy na granicy protestują a wy usprawiedliwienia szukacie dla cwaniaków i złodziej co was okradają i usprawiedliwianie upadlinie wstyd 

  • Like 1
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj