Polecane posty

marks50    3497

Przynajmniej ja zauważyłem że w moim regionie PiSory są totalnie zdezorientowani , nie wiedza jak tłumaczyć politykę morawieckiego , brak argumentów , zdają sobie sprawę że zapatrzenie w pis jak w obrazek a  obrazek zaczyna prać ich po mordzie. Dziś tez słyszałem wypowiedz Piątkowskiej (tej lobbystki co udaje koleżankę rolników ) że UE zgodzi się w ostatniej chwili na przedłużenie zakazu z ukrainy by nadal mieć wszystko pod kontrolą . Pewnie chodzi o to że zechcą zdjąć ten zakaz po wyborach w Polsce a wtedy już Morawieckiemu nie będzie zależeć na przedłużaniu zakazu . Jutro się okaże po debacie w niuni jewropejskiej . To jest gra na czas , na po wyborach . nadal nie znamy listy szmuglerów zboża . Sprawy z technicznym zbożem też zatrzymały sie w martwym punkcie . Każdy czeka na po wyborach . Może jest jakiś zwolennik PiS na forum i odpowie Mi dlaczego pisory nie wprowadzili zakazu przez cały sezon mówiąć że się nie da a teraz już mówią że się da bez względu na to co postanowi UE ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3056

to chyba nie jest wiedza tajemna ze wiekszosc ziemi nalezy do wielkich firm -majacych  tysiace hektarow a nawet dziesiatki czy  setki tysiecy.. 

 

 

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
51 minut temu, Navara1988 napisał:

Azot to białko a że gęstości nie ma to fosfor i potas 

U mnie w tym roku miałam pszenice na działce gdzie zawartość fosforu 8 czyli bardzo niska potas 14 czyli średnia a gęstość pszenicy 81. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587
49 minut temu, marks50 napisał:

 Może jest jakiś zwolennik PiS na forum i odpowie Mi dlaczego pisory nie wprowadzili zakazu przez cały sezon mówiąć że się nie da a teraz już mówią że się da bez względu na to co postanowi UE ???

Jest oczywiste że to wina Tuska i Niemców😆

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65
57 minut temu, marks50 napisał:

Przynajmniej ja zauważyłem że w moim regionie PiSory są totalnie zdezorientowani , nie wiedza jak tłumaczyć politykę morawieckiego , brak argumentów , zdają sobie sprawę że zapatrzenie w pis jak w obrazek a  obrazek zaczyna prać ich po mordzie. Dziś tez słyszałem wypowiedz Piątkowskiej (tej lobbystki co udaje koleżankę rolników ) że UE zgodzi się w ostatniej chwili na przedłużenie zakazu z ukrainy by nadal mieć wszystko pod kontrolą . Pewnie chodzi o to że zechcą zdjąć ten zakaz po wyborach w Polsce a wtedy już Morawieckiemu nie będzie zależeć na przedłużaniu zakazu . Jutro się okaże po debacie w niuni jewropejskiej . To jest gra na czas , na po wyborach . nadal nie znamy listy szmuglerów zboża . Sprawy z technicznym zbożem też zatrzymały sie w martwym punkcie . Każdy czeka na po wyborach . Może jest jakiś zwolennik PiS na forum i odpowie Mi dlaczego pisory nie wprowadzili zakazu przez cały sezon mówiąć że się nie da a teraz już mówią że się da bez względu na to co postanowi UE ???

Dlatego ze polscy rolnicy nie sprzedawali zboza. Ps nie glosowalem na pis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53
6 godzin temu, poosa21 napisał:

U mnie w tym roku miałam pszenice na działce gdzie zawartość fosforu 8 czyli bardzo niska potas 14 czyli średnia a gęstość pszenicy 81. 

U mnie wysokie i b. wysokie PK i też nie raz problem z gęstością 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497

Tak właśnie wygląda UE my widzimy marionetki które wykonują polecenia na telefon . Dziś nawet nikt się nie zastanawia ile kasy bierze skorumpowana UE od oligarchów ukraińskich  . Komik wystarczy że zadzwoni do Uli fon coś tam i wydaje decyzje jak z rękawa . Teraz Wojciechowski najpierw grał w węża na telefonia a potem przez telefon dostawał instrukcje . Tak się kończą wszystkie komuny czyli korupcja i niedostatek wyprowadza ludzi na ulicę .

https://www.agrofoto.pl/fakty/wojciechowski-argumentow-za-przedluzeniem-zakazu-importu-jest-az-nadto-ukraina-musi-to-przemyslec,135900.html

Tak jak pisałem wcześniej UE nie może wypuścić decyzyjności z rąk dlatego nie pozwoli na decyzję zamknięcia granicy przez Polskę czy 5 krajów . Po prostu wstrzyma zboże z ukrainy  po 15 września nie podając daty do kiedy , a jak sie odbędą wybory na Słowacji i w Polsce przywróci z powrotem przemyt . Tam mają już wszystko dogadane .

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    87
2 godziny temu, yooo napisał:

U mnie wysokie i b. wysokie PK i też nie raz problem z gęstością 

Mam tak samo 😩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497
56 minut temu, GRZES1545 napisał:

We Francji gdzie polaryzacja bywała nawet 22 zmniejszają  produkcję  na rzecz ukrainy ??? Ciekawe co na to pszczelarze bo tak płakali nad neonikotydami bo potem w cukrze zostawały i pszczoły mialy problem ,teraz na rynek szykują ekspansje cukru z ukrainy i nikt się nie martwi z pszczelarzy ??? Ciekawe czy przy tej produkcji spełnią dyrektywę azotanową max 160 kg czystego azotu ? Zbukcuker też niezły kombinator , zamknął cukrownie w Strzyżowie a teraz chce budować na ukrainie po drugiej stronie Bugu cukrownie dosłownie pare kilometrów dalej , niech to będzie wyznacznik jak ktoś zechce opowiadać bajki że Polska będzie hubem produkcyjnym i przetwórczym surowców z ukrainy . Już w ogóle komiczne bedzie jak użyją gotowe elementy cukrowni ze Strzyżowa do budowy cukrowni na Wołyniu bo się wtedy okaże że udziałowcy Strzyżowa dołożą się majątkowo do konkurencji z ukrainy :) .Takie wały tylko w PL .

  • Like 1
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109

Pszenica koszona przed deszczami to gęstość łapie 77-78 po deszczach 74-76 białko też zjechało o 0.5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Chłopaki uciekali w produkcję buraka i buraka dopada nie łaska w nie tylko w Polsce .

Dopłat raczej nie będzie do buraka bo wybory za 32 dni .

Młodzi co maja dwadzieścia kilka lat , stracą zapał bycia na roli , wszystko pada jeszcze gorzej jak za Balcerka .

Młodzi gniewni będą krzyczeć na wszystkich że to wina tego to tamtego , bo tern nic nie zrobił . Zaś ten to komuna , tylko ci co mówią że jest jak komuna , to nawet nie mają pojęcia o czasach komuny .

Zostaną tylko nie ZNISZCZALI CO PAMIĘTAJĄ CZASY 90 I OBECNYCH SE PORADZĄ .

Będzie to garstka .

Jak nie zostaną wygnani kapitaliści z Ukraińskich ziem zapomnijcie o gospodarce w Polsce .

Niczego nie zabraknie w Europie KAPITALISTA ZACHODNI WYKARMI I ZAROBI .

MIOTKU JUŻ TEZ W POLSCE NIE POTRZEBA NIE SKUPUJĄ .

 

 

1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

To nie problem to dobro kapitalisty zachodniego .

10 minut temu, marks50 napisał:

We Francji gdzie polaryzacja bywała nawet 22 zmniejszają  produkcję  na rzecz ukrainy ??? Ciekawe co na to pszczelarze bo tak płakali nad neonikotydami bo potem w cukrze zostawały i pszczoły mialy problem ,teraz na rynek szykują ekspansje cukru z ukrainy i nikt się nie martwi z pszczelarzy ??? Ciekawe czy przy tej produkcji spełnią dyrektywę azotanową max 160 kg czystego azotu ? Zbukcuker też niezły kombinator , zamknął cukrownie w Strzyżowie a teraz chce budować na ukrainie po drugiej stronie Bugu cukrownie dosłownie pare kilometrów dalej , niech to będzie wyznacznik jak ktoś zechce opowiadać bajki że Polska będzie hubem produkcyjnym i przetwórczym surowców z ukrainy . Już w ogóle komiczne bedzie jak użyją gotowe elementy cukrowni ze Strzyżowa do budowy cukrowni na Wołyniu bo się wtedy okaże że udziałowcy Strzyżowa dołożą się majątkowo do konkurencji z ukrainy :) .Takie wały tylko w PL .

Jakie normy po co komu to potrzebne spełniać na Ukrainie to co przyjedzie do Unii będzie już największej jakości .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
13 godzin temu, Takeda napisał:

Ze PO najbardziej antyrolnicza? to chyba przez ostatnie 20 lat Zyłeś w lesie.

A KRUS należy zlikwidować (w ciągu najbliższych lat), bo to patologia, dodatkowo każdy rolnik vatowiec z marszu powiniem być przenoszony na ZUS, chcesz mieć prawa zwykłego przedsiębiorcy to miej też jego obowiązki

 

Pszenica póLnocna WLKP 780 brutto, pszenżyto 720, groch 1250

Z tym KRUS to faktycznie.  Ostatnio remont łazienki i przy kawie się pytam majstra czy jakiś kwit na tą robotę wystawi. A on że nie bo na KRUS jest. Kuzwa kasuje 1000 za dzień roboty A właściwie pół i jeszcze na krus sie smyka. Aż mi się zagotowało. I mi nie piedolic ze pis zus podnosi i takie tam. Bo żeby dwoma dniowkami zus opłacić to tak dobrze nigdy te fachury nie mieli A i tak nie płacą. 

Pszenica paszowa Adros (Borowski) 760

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

Wszyscy mają problem bo na KRUSIE , trzeba brać fachowca co jest na ZUZ .

Lub samemu robić i nie płakać , tacy ludzie są najgorsi wszystko im przeszkadza nic nie pasuje .

Z tym KRUS to faktycznie.  Ostatnio remont łazienki i przy kawie się pytam majstra czy jakiś kwit na tą robotę wystawi. A on że nie bo na KRUS jest. Kuzwa kasuje 1000 za dzień roboty A właściwie pół i jeszcze na krus sie smyka. Aż mi się zagotowało.

 

2023-08-31

CENNIK SKUPU
obowiązuje od dnia 2023-08-31

Pszenica PREMIUM:   940,00 zł/t  netto

 
Pszenica konsumpcyjna:   890,00 zł/t  netto

Pszenica:   660,00 zł/t  netto
 
Rzepak:  1 640,00 zł/t  netto

________________________________________________
Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536
22 minuty temu, galan99 napisał:

Chłopaki uciekali w produkcję buraka i buraka dopada nie łaska w nie tylko w Polsce .

Dopłat raczej nie będzie do buraka bo wybory za 32 dni .

Młodzi co maja dwadzieścia kilka lat , stracą zapał bycia na roli , wszystko pada jeszcze gorzej jak za Balcerka .

Młodzi gniewni będą krzyczeć na wszystkich że to wina tego to tamtego , bo tern nic nie zrobił . Zaś ten to komuna , tylko ci co mówią że jest jak komuna , to nawet nie mają pojęcia o czasach komuny .

Zostaną tylko nie ZNISZCZALI CO PAMIĘTAJĄ CZASY 90 I OBECNYCH SE PORADZĄ .

Będzie to garstka .

Jak nie zostaną wygnani kapitaliści z Ukraińskich ziem zapomnijcie o gospodarce w Polsce .

Niczego nie zabraknie w Europie KAPITALISTA ZACHODNI WYKARMI I ZAROBI .

MIOTKU JUŻ TEZ W POLSCE NIE POTRZEBA NIE SKUPUJĄ .

 

 

To nie problem to dobro kapitalisty zachodniego .

Jakie normy po co komu to potrzebne spełniać na Ukrainie to co przyjedzie do Unii będzie już największej jakości .

Pesymisto to co ziemia będzie leżeć odłogiem ?, V i VI kl. to sie zgodze, bo to nie jest ziemia na dzisiejsze czasy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, miwigos napisał:

MIOTKU JUŻ TEZ W POLSCE NIE POTRZEBA

A co to ten miotek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

miód lepiej . Ukraiński słodszy i pszenica lepsza .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
15 minut temu, galan99 napisał:

Wszyscy mają problem bo na KRUSIE , trzeba brać fachowca co jest na ZUZ .

Lub samemu robić i nie płakać , tacy ludzie są najgorsi wszystko im przeszkadza nic nie pasuje .

Z tym KRUS to faktycznie.  Ostatnio remont łazienki i przy kawie się pytam majstra czy jakiś kwit na tą robotę wystawi. A on że nie bo na KRUS jest. Kuzwa kasuje 1000 za dzień roboty A właściwie pół i jeszcze na krus sie smyka. Aż mi się zagotowało.

 

2023-08-31

CENNIK SKUPU
obowiązuje od dnia 2023-08-31

Pszenica PREMIUM:   940,00 zł/t  netto

 
Pszenica konsumpcyjna:   890,00 zł/t  netto

Pszenica:   660,00 zł/t  netto
 
Rzepak:  1 640,00 zł/t  netto

________________________________________________

A ty myślisz że te fachury sie ogłaszają ze na KRUS siedzą?  Gdzie on remontu nie robił, przetargi w gminie wygrywał. A tu na koniec taka niespodzianka. Zlikwidować dziadostwo całkowicie i wtedy zus będzie mógł być niższy.  Choć wcale pewien tego Nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

Choć wcale pewien tego Nie jestem.

To już lepiej .

ZUZ ZLIKWIDOWAĆ TO JEST ZŁO POWSTAŁO I NISZCZY .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
42 minuty temu, PawelWlkp napisał:

Z tym KRUS to faktycznie.  Ostatnio remont łazienki i przy kawie się pytam majstra czy jakiś kwit na tą robotę wystawi. A on że nie bo na KRUS jest. Kuzwa kasuje 1000 za dzień roboty A właściwie pół i jeszcze na krus sie smyka. Aż mi się zagotowało. I mi nie piedolic ze pis zus podnosi i takie tam. Bo żeby dwoma dniowkami zus opłacić to tak dobrze nigdy te fachury nie mieli A i tak nie płacą. 

Pszenica paszowa Adros (Borowski) 760

Trzeba było dograć szczegóły przed robotą, a nie krzyczeć zlikwidować KRUS, bo cię majster wychędożył.  Wystarczy zabrać się za dzierżawy na gębę to szybko papierowe gospodarstwa się wykruszą. W przypadku udowodnienia takiego procederu, zabrać dopłaty dzierżawcy i dzierżawiącemu na 5 lat...

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5587
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Chłopaki uciekali w produkcję buraka i buraka dopada nie łaska w nie tylko w Polsce .

Dopłat raczej nie będzie do buraka bo wybory za 32 dni 

Jaka nielaska dopada buraka skoro na giełdach cukier najdroższy od 5 lat?

Co mają wybory do dopłat za buraka?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj