Polecane posty

strzechu    254

A to opady na najbliższe 15dni ... nie tylko u Nas susza, Niemcy , Dania , Szwecja , Benelux to samo - jak się nie zmienią prognozy zaraz powinni zacząć ostro ciągnąć zboże

Screenshot 2023-05-31 at 17-27-57 pogoda model gfs model - polska - precipitation accum. base 360 weatheronline.png

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Przed chwilą, Badwolf napisał:

Ja też myślę że ten rok wyjdzie gorzej. W tamtym chociaż rzepak sprzedałem po 3335 zł brutto... A nawozy miałem za mniejsze pieniądze kupione niż na ten rok

jak kto był ryczałtowcem to może był to dla niego najlepszy rok, vatowcy niby nic nie stracili ale jak sąsiad miał blisko 10% więcej za wszystko to coś jest nie tak. 

Przed chwilą, strzechu napisał:

A to opady na najbliższe 15dni ... nie tylko u Nas susza, Niemcy , Dania , Szwecja , Benelux to samo - jak się nie zmienią prognozy zaraz powinni zacząć ostro ciągnąć zboże

Screenshot 2023-05-31 at 17-27-57 pogoda model gfs model - polska - precipitation accum. base 360 weatheronline.png

u mnie znów deszcz, ostatnio kukurydza 10cm mułu dostałą.... 

a na UKRAINIE deszcze co nie miara xD 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326
Napisano (edytowany)

Ja ryczaltowcem jestem i działkowcem w porównaniu do was koledzy. Pszenice puściłem za 1250 netto w lutym ale wyszła mi trochę mniej bo miałem w depozycie. Czyli jakieś 1220 netto

Edytowano przez Badwolf
X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533
Badwolf napisał:

Ja ryczaltowcem jestem i działkowcem w porównaniu do was koledzy. Pszenice puściłem za 1250 netto w lutym ale wyszła mi trochę mniej bo miałem w depozycie. Czyli jakieś 1220 netto

Chwalisz się, czy żalisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326
1 minutę temu, margoo78 napisał:

Chwalisz się, czy żalisz?

A to tobie żal d**sko ściska żeś został z towarem? Czy jakieś kompleksy masz? Jak nie masz nic mądrego do napisania, gdy dorośli dyskutują, to czytaj, może się czegoś nauczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Przecież ja pisałem dawno temu że kiepski rok to będzie ten , w dodatku susza zredukuje plony to dopiero będzie tragedia, za rok pszenica powyżej 1200 jestem pewien tego

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
2 godziny temu, bezbarwny napisał:

A na kogo konkretnie? 

trzecia droga?

lewica?

platforma? 

Chłopi na chłopów powinni głosować    !   nawet gdyby był z lewicy jakiś porządny rolnik  ( mający szansę się dostać   )  to bym głosował  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Też bym się w tej sprawie czegoś dowiedział , bo też złożyłem ze dwa tygodnie temu , a nie byłem się jeszcze pytać jak to teraz będzie 

Na ten który złożyłeś kasa była zapewniona, Unia to klepnęła, w tym wniosku z wyższymi dopłatami jest dodany cały paragraf że wypłata nastąpi tylko w przypadku akceptacji KE, także normalnie kwadratura koła i czort wie co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326
5 minut temu, miwigos napisał:

Przecież ja pisałem dawno temu że kiepski rok to będzie ten , w dodatku susza zredukuje plony to dopiero będzie tragedia, za rok pszenica powyżej 1200 jestem pewien tego

Ja to bym z pocalowaniem ręki sprzedał pszenice z tych żniw za 800 zł /brutto. Jak będzie jakieś 500 brutto to jest pogrom. Mówię tu o konsumpcyjnej, bo paszowa to na bank będzie gorzej chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
7 minut temu, miwigos napisał:

Przecież ja pisałem dawno temu że kiepski rok to będzie ten , w dodatku susza zredukuje plony to dopiero będzie tragedia, za rok pszenica powyżej 1200 jestem pewien tego

Wypisz wymaluj słowa byłego ministra rolnictwa, też był pewien😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnym to można być tylko dodatkowych podatków 😂

  • Like 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
9 minut temu, miwigos napisał:

Przecież ja pisałem dawno temu że kiepski rok to będzie ten , w dodatku susza zredukuje plony to dopiero będzie tragedia, za rok pszenica powyżej 1200 jestem pewien tego

To z każdej tony 400 zł na nowe magazyny , szykujcie magazyny     !

2 minuty temu, ws71 napisał:

Wypisz wymaluj słowa byłego ministra rolnictwa, też był pewien😆

Minister miał w tym swój interes a miwigos doradza bezpłatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Co z tego że będzie 1200 jak 4 tony pośladu może będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326

Jak patrzę na te susze to coraz poważniej zaczynam rozważać najwcześniejsze odmiany, one zawsze dostaną mniej w kość przy niedoborach wody w maju/czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
2 godziny temu, mysza103 napisał:

Też bym się w tej sprawie czegoś dowiedział , bo też złożyłem ze dwa tygodnie temu , a nie byłem się jeszcze pytać jak to teraz będzie 

dobra doinformowałem się przeczesując strony gov. Nowe wnioski składa się tylko wtedy jak jest jakaś korekta (nowe faktury np. od gryki), tak to zostają te stare.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupie kukurydzę suchą, głównie mnie ineteresuje woj. podlaskie


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 godziny temu, Tigon napisał:

tych naborów jest tyle że głowa mała

Od tego socjalu to już w głowie się przewraca, od gminy do agencji i tak w kółko. Dodatek drożyźniany, dodatek do węgla, węgiel na kartki, dopłata do nawozu, dopłata do pszenicy x3, kolejna dopłata do nawozu, zwrot akcyzy po drodze itd.

Człowiek w stresie żyje, bo nie wiadomo czy czegoś się nie przeoczyło.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Przecież ja pisałem dawno temu że kiepski rok to będzie ten , w dodatku susza zredukuje plony to dopiero będzie tragedia, za rok pszenica powyżej 1200 jestem pewien tego

Dlaczego mieliby płacić po 1200 kiedy już są dogadani na pszenice zza wschodniej granicy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
2 godziny temu, Tigon napisał:

jak kto był ryczałtowcem to może był to dla niego najlepszy rok, vatowcy niby nic nie stracili ale jak sąsiad miał blisko 10% więcej za wszystko to coś jest nie tak. 

u mnie znów deszcz, ostatnio kukurydza 10cm mułu dostałą.... 

a na UKRAINIE deszcze co nie miara xD 

Na czarnoziemie nadmiar deszczu spowoduje większe straty niż susza

1 godzinę temu, Badwolf napisał:

Ja to bym z pocalowaniem ręki sprzedał pszenice z tych żniw za 800 zł /brutto. Jak będzie jakieś 500 brutto to jest pogrom. Mówię tu o konsumpcyjnej, bo paszowa to na bank będzie gorzej chodzić.

O widzisz z pocałowaniem ręki mówisz, oto obraz polskiego rolnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    326
4 minuty temu, tommy66692 napisał:

 

O widzisz z pocałowaniem ręki mówisz, oto obraz polskiego rolnika 

To słucham ciebie, co proponujesz i doradzasz na te żniwa? Nie mając pewnego magazynu? Dać w depozyt znów? Trzeba realnie podchodzić do obecnej sytuacji a nie bujać w oblokach

Druga sprawa, czy będą brali w depo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Wicherek napisał:

Chłopi na chłopów powinni głosować    !   nawet gdyby był z lewicy jakiś porządny rolnik  ( mający szansę się dostać   )  to bym głosował  

lewicy koń by się uśmiał .

https://www.facebook.com/czeslaw.zuk.9/videos/793793785397780

Wszyscy dobrzy od lewa i prawa , obiecają wszystko a po wyborach będą się brali za to co im skarzą mocodawcy .

Tak samo płody ustalają mocodawcy .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, miwigos napisał:

Przecież ja pisałem dawno temu że kiepski rok to będzie ten , w dodatku susza zredukuje plony to dopiero będzie tragedia, za rok pszenica powyżej 1200 jestem pewien tego

Chyba ci się coś pomyliło , bo dawno temu jak zaczęło wszystko tanieć , to ty jako jeden z wielu zaprzeczałeś faktom i mówiłeś że to jest kwestia miesiąca , dwóch jak wszystko odbije i będzie drożej niż w żniwa . Nawet w grudniu czy w styczniu  jak wszystko leciało już na pysk to dalej twierdziłeś że będzie drożało , i zaklinałeś rzeczywistość twierdząc że w żniwa na pewno taniej niż 1250-1350 nie będzie za pszenicę , a teraz twierdzisz że pisałeś że będzie kiepsko , pokaż mi te wpisy od września do końca stycznia , a te ceny co pisałeś utkwiły mi w głowie bo mi to właśnie odpisywałeś że takie będą ceny , a teraz kit nam wciskasz 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
39 minut temu, tobago napisał:

Dlaczego mieliby płacić po 1200 kiedy już są dogadani na pszenice zza wschodniej granicy.. 

Bo ukraińce pokażą środkowego palca, jak chińczyki pokazały całej Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj