Polecane posty

MarekUA    968

Tak naprawdę nikt nie wie jaka jutro będzie cena pszenicy na świecie jedno tąpnięcie, jeden raport i cena leci do góry takie mamy czasy śmiem twierdzić że co najmniej w Europie dużo rolników przetrzymało zboża sugerując się rokiem poprzednim giełda to wykorzystała i robi teraz co chce i mamy taki o to cyrk na kółkach na matifie i cebot czekają aż się napchają taniego zboża żeby zrobić raport że jednak jest mało pszenicy i trzeba cenę podnieść...  Może tak być chociaż nie musi..

  • Like 2

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmk1974    433

No, w końcu mnie moderator odblokował, to można pisać.  Czytałem  sobie te wypociny co niektórych i  niestety nasuwa się smutna refleksja - na część polskich chłopów ruski od wieków mógł liczyć i nic się nie zmieniło. Niektórych cofnąć o 160 lat, to biegaliby po polach i ściągali buty martwym powstańcom. Chłop to najniższa warstwa społeczna od wieków i na tym forum znajduje się potwierdzenie tego. Co do cen pszenicy - dla niektórych to kara za pazerność i buńczuczność na jesieni. Karma wróciła. Amen

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Marek Gdzie jej mało? Zobacz jakie dane z Rosji idą, w ostatnim miesiacu c dwukrotnie zwiększyli eksport pszenicy. Obecnie ma coś ruszyć Ukrainski transport przez Morze Czarne. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25629
3 minuty temu, GABBER85 napisał:

MATIF na zielono to jest efekt protestów

Gdzie masz zielono?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968
14 minut temu, GRZES1545 napisał:

Marek Gdzie jej mało? Zobacz jakie dane z Rosji idą, w ostatnim miesiacu c dwukrotnie zwiększyli eksport pszenicy. Obecnie ma coś ruszyć Ukrainski transport przez Morze Czarne. 

Ruskie już nie raz pokazali trąbią że posiadają 120 milionów ton pszenicy a tak naprawdę mieli ponad 80, z nimi nic nie wiadomo mogą zaraz coś odwalić i wszystko się zesra choć nie muszą ale pamiętajcie jest wojna i pewnego nie można być niczego tak naprawdę jak nie ruszy na wiosnę to kiedy ? chociaż nie liczę na to żę coś tam się wydarzy..nic dziwnego że ukraina ucieka z towarem ale to wiecznie trwać nie będzie to co pokazują w tv to nijak może mieć się do prawdy jaka jest i co planuje putler. Możemy czekać i wiedzieć że niczego pewni nie jesteśmy propagandzie nie wierzę kij ma dwa końce zawsze.

Covid i wojna doskonale daje wzbogacic sie krawaciarzom i podżegaczom bardzo łatwo jest zasiać panikę jak nie ma pewności i manipulować bądź naginać czasoprzestrzeń co możemy? dać na luz robić swoje..

Edytowano przez MarekUA
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

rosja wypycha zboze ile sie da bo musi miec kase na wojne przeciez rublami nie bedzie placic iranowi za drony sprzeda zboze dostanie dolce i cos kupi najemnicy tez w dolarach biora wyplate nie wierze ze putin tak sie nastawil na ukraine i teraz odpusci chyba ze juz go niema

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Tak jest źle? .dzisiaj byłem na przetargu z kowr to za 6,27 ha dzierżawę podbili do 356 dt  .chętnych 20 na 2 działki Wlkp wychodzi 5,5 tony z ha do oddania kl 3a 

  • Haha 4
  • Confused 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

moze chodzi o czas zeby szybko sprzedac zanim ze wszystkimi sie pogniewa zreszta sprzedal  egiptowi po 1430 z ubezpieczeniem i transportem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

Wojuje z Ukrainą ,a jednocześnie umożliwia im  handel , to tak jak byś zabezpieczył magazyn przed złodziejem ,ale zostawił otwarte okno.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584
9 minut temu, albert1991 napisał:

Tak jest źle? .dzisiaj byłem na przetargu z kowr to za 6,27 ha dzierżawę podbili do 356 dt  .chętnych 20 na 2 działki Wlkp wychodzi 5,5 tony z ha do oddania kl 3a 

Nieźle i rolnicy biedni są .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
31 minut temu, bezbarwny napisał:

Oj Ty kujawsko pomorski Pomorzaninie z zachodu, znowu naginasz rzeczywistość🤣 kolega bezbarwny nie pisał że fora zamieszczają informacje,  tylko że to co na  forach napisane, odzwierciedla nastroje użytkowników na nich piszących. Czy to jest jasne? 

,,Ty, na forach piszą ludzie, również rolnicy, również hodowcy tch, jak choćby Ty, więc dlaczego niemiałbym brać ich głosów poważnie''

Platon i Sokrates trafił mi się  w jednym,,piszą  ludzie'' czyli to nie jest informacja w potocznym znaczeniu tych słów , czyli powyższe wpisy nie mają nic wspólnego[ceny] z informacją tylko odzwierciedlają nastroje piszących przy pomocy liczb? przyznam że nowatorskie podejście do celów tego forum, dopiero uświadomiłeś mi że nie podawałem informacji, tylko odzwierciedlałem mój nastrój w danej chwili.

obraz.png

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grys    279
2 minuty temu, galan99 napisał:

Nieźle i rolnicy biedni są

no jak tyle daniny to biedni jak by mniej dawali byłoby więcej dla nich i byli by bogatsi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

U nas ci co po 7 ton pszenicy  dali za hektar dzierżawy  pod warzywa   już  zwijają d*pę w troki buraczki ćwikłowe i marchewka nie poszły nie przeszli  próby.

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Poważnie już się nie opłaca im .

Co wystrajkowali na tym proteście , giełda to zauważyła i cena wzrasta pszenicy ?.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

ja mam kuzyna daje 3tysie za 3klase czynszu mial 10 ha cebuli teraz sprzedaje ja z przechowalni w reklamowkach kase nosi

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
3 minuty temu, slawekz1975 napisał:

ja mam kuzyna daje 3tysie za 3klase czynszu mial 10 ha cebuli teraz sprzedaje ja z przechowalni w reklamowkach kase nosi

Jak w reklamówce z biedronki  to może jego z Tuskiem pomylili.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Polski rolnik zawsze musi narzekać. Tak samo jak właściciel firmy transportowej czy każdy inny polski przedsiębiorca. Polaki-cebulaki 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309
5 minut temu, slawekz1975 napisał:

ja mam kuzyna daje 3tysie za 3klase czynszu mial 10 ha cebuli teraz sprzedaje ja z przechowalni w reklamowkach kase nosi

W tym roku cebula ,to jak szóstka w totka, kto wyczekał i ma warunki przechowalnicze to jest zadowolony.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj