Polecane posty

Maniekkkk    183

Przestańcie widzieć tylko swoją przyczepę pszenicy zacznijcie patrzeć poza burty przyczepy 😂.

Ale skoro ma być o pszenicy no to spójrzcie 

Screenshot_20230302-150020~2.png

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4099

Co obiecał Pinokio Solidarności RI , że ta zdradziła rolników i już trzeci dzień po spotkaniu siedzi cicho  ?

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605

Tanią pszenicę i zaczął się ruch na skupach jak w żniwa . 

dziś ja jechał przez , Skierbieszów w zakładach zbożowych kolejka z 15 zestawów stało , po ile sprzedają nie wiem .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, Wicherek napisał:

Co obiecał Pinokio Solidarności RI , że ta zdradziła rolników i już trzeci dzień po spotkaniu siedzi cicho  ?

A widzisz, nie pisałem ci wcześniej że h...wywalczycie strajkami.My jesteśmy za smarkaci na wielką politykę.Tym wszystkim kierują Stany USA i Bruksela.Choc byście zdechli z głodu na tej granicy to niczego nie zmienicie.O Solidarności RI też ci pisałem a o AU to szkoda gadać.Izby rolnicze też są do likwidacji bo to zbyteczny twór.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1185
4 godziny temu, Maniekkkk napisał:

Miałem się nie odzywać, ale udzielę wam rady a wnioski wyciągnijcie sobie sami.

Odnośnie perspektyw na kilka lat do przodu, zastanówcie się na co jest i będzie zapotrzebowanie na świecie?, przeanalizujcie światowe dane odnośnie planowanych zasiewów i obsady .

Nie ograniczajcie się do danych z Polski bo one nie mają żadnego znaczenia w skali globalnej,  to globalny rynek kształtuje ceny .

W gospodarstwie planuje się długoterminowo , koszta i zyski też się tak rozlicza .

To weź zaplanuj Brazylia wytnie kilka mln lasu i sprawa załatwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8526
9 minut temu, mirro napisał:

Znowu spamujesz?🤣

Mam to w de... , niech wszystkich wyebią i będzie spokój

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
4 godziny temu, Maniekkkk napisał:

Miałem się nie odzywać, ale udzielę wam rady a wnioski wyciągnijcie sobie sami.

Odnośnie perspektyw na kilka lat do przodu, zastanówcie się na co jest i będzie zapotrzebowanie na świecie?, przeanalizujcie światowe dane odnośnie planowanych zasiewów i obsady .

Nie ograniczajcie się do danych z Polski bo one nie mają żadnego znaczenia w skali globalnej,  to globalny rynek kształtuje ceny .

W gospodarstwie planuje się długoterminowo , koszta i zyski też się tak rozlicza .

Jak mam planować coś skoro wg globalnego rynku rok temu qq miała płacić koksy a zaraz będzie bardziej opłacało się w pole jako nawóz wywieź niż sprzedać. W takim kraju jak Polska i dodatkowo w kołchozie Unii nie ma co planować przyszłości tylko żyć chwilą bo jutro mogą Cie u.dupić ot tak. 

Edytowano przez Tigon
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215
2 godziny temu, pawlus224 napisał:

Lubelskie 1080 zł brutto paszówka.

To i tak dużo Farmer zeszedł poniżej tysiąca z paszówką

brutto

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497

Jeszcze strajk nie ogłoszony a juz zwieracze niektórym puszczają :) Tołowiński niech się uczy jak kompleksowo sie strajkuje i uzyskuje efekty . Strajki już przyniosły efekty  bo zaczęto robić rzetelne próby to sami ukraińce powiedzieli ze nie będa LHS wozić bo im się nie opłaca :) . W Dorohusku tez panika bo kolejki rosną a na dodatek już nie wjeżdża syf tylko normalne zboże . Tyle dały dotychczasowe strajki . walka idzie jeszcze by nie dać zgody  na zdjęcie ceł .Oczywistym jest że nie wywalczymy zamknięcia tranzytu bo prawnie tego nie można zablokować ale już import tak . Nam by konsumenci klaskali jak by sie dowiedzieli co uczyniliśmy z blokadą syfu z ukrainy ale media sa jakie są wiec jak już będzie protest w Warszawie to proponuje by zaczynac od Woroniczej , obalić zakłamaną  piąta władzę a potem juz schematycznie , sejm na wiejskiej :) TVN i Polsaty dostali od narodowców co i sie należało TVP się ślizgneła podczas marszów narodowców ale teraz nadrabia kłamstwem wiec od rolników też się coś im należy :) na dodatek jak trzeba będzie załatwić pozwolenie na strajk pod siedziba kurwizji to Rafał nam priorytetem wyśle zgodę na strajk :) . Takie sa trudne realia w których musimy działać ale jak widać i tu łamistrajki sie lansują - no w sumie mamy wolność słowa :) to im wolno .

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215
4 godziny temu, Maniekkkk napisał:

Miałem się nie odzywać, ale udzielę wam rady a wnioski wyciągnijcie sobie sami.

Odnośnie perspektyw na kilka lat do przodu, zastanówcie się na co jest i będzie zapotrzebowanie na świecie?, przeanalizujcie światowe dane odnośnie planowanych zasiewów i obsady .

Nie ograniczajcie się do danych z Polski bo one nie mają żadnego znaczenia w skali globalnej,  to globalny rynek kształtuje ceny .

W gospodarstwie planuje się długoterminowo , koszta i zyski też się tak rozlicza .

Te rady to se wsadż , w tej chwili przy tak rozchwianym rynku każdy biznes plan jest obarczony tak dużym ryzykiem że staje się gó...o wartym

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekkkk    183
1 minutę temu, Tigon napisał:

Jak mam planować coś skoro wg globalnego rynku rok temu qq miała płacić koksy a zaraz będzie bardziej opłacało się w pole jako nawóz wywieź niż sprzedać. W takim kraju jak Polska i dodatkowo w kołchozie Unii nie ma co planować przyszłości tylko żyć chwilą bo jutro mogą Cie ud***ć ot tak.

Ręce opadają

Co roku pakowałem kukurydzę w rękawy i systematycznie dodawałem do mieszanki (a mówię o naprawdę dużych ilościach) w tym roku gdy zobaczyłem ofertę na mokrą nie widziałem najmniejszego sensu trzymania tego , jedynie niecałe 70 ton poszło do rękawa, bo wydajność przebiła najśmieszniejsze oczekiwania i kontrakt okazał się za mały.

W tej chwili cały czas kupuję suchą za niższą cenę niż była mokra.

Ale nawet obecne ceny mokrej uważam za bardzo przyzwoite,  jeśli uważasz że to mało to idź do jakiejś pracy i daj sobie spokój z tym polem

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497

Jak ci sie nie oplaca kupować zbóż po 2000 zł za tonę to rzuć to mieszanie paszy i idz gdzieś do pracy :) 

Edytowano przez marks50
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

K...a co jeden to lepszy strateg ,biznesmen 😳 

 

Ludzie przestańcie nosić głowy jeden przez drugiego wyżej , wszyscy na jednym wózku jedziecie , bez różnicy komu po ile udało się sprzedać ...

24 minuty temu, marks50 napisał:

Jak ci sie nie oplaca kupować zbóż po 2000 zł za tonę to żuć to mieszanie paszy i idz gdzieś do pracy :) 

Ty sobie najpierw słownik kup zanim zaczniesz komuś coś radzić ...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4099
1 godzinę temu, marcin19071980 napisał:

A widzisz, nie pisałem ci wcześniej że h...wywalczycie strajkami.My jesteśmy za smarkaci na wielką politykę.Tym wszystkim kierują Stany USA i Bruksela.Choc byście zdechli z głodu na tej granicy to niczego nie zmienicie.O Solidarności RI też ci pisałem a o AU to szkoda gadać.Izby rolnicze też są do likwidacji bo to zbyteczny twór.

Ja też już pisałem że jestem mściwy, co wywalczymy to się zobaczy a co będzie na wyborach to już dzisiaj wiem   !

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
31 minut temu, pawlus224 napisał:

Ludzie przestańcie nosić głowy jeden przez drugiego wyżej , wszyscy na jednym wózku jedziecie , bez różnicy komu po ile udało się sprzedać ...

Jaki jeden wozek? Nigdy nie było jednego wózka. Duży z małym się nie dogada, ba często go doi przy byle okazji, czy to na usługach, czy to na pośrednictwie przy sprzedaży zboża. pamiętam czasy gdy protestowali świniarze, za Leppera, to u w mojej okolicy parę beczek z mlekiem szło na przemiał bo blokowali co się dało i  niby "swoi" ale nawet ich nie przepuszczali i za nim kierowca dotarł do mleczarni to już była lipa. Historie z budowaniem największej chlewni we wiosce, albo wypisywanie na domach napisów zdrajca no bywa wesoło, solidarności nie będzie do póki nie zostanie garstka przedsiębiorców rolnych. Na zachodzie w bardziej cywilizowanej części europy rolnicy są o wiele lepiej zorganizowani, zwłaszcza branżowo, a i tak są krojeni, a co dopiero u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4099

Na zachodzie kazdy rolnik należy do jakiejś spółdzielni  ( prawdziwej spółdzielni a nie fikcji  )   i łatwiej jest się zorganizować  i jest na to kasa  !

https://www.agrofoto.pl/finanse/rzad-przyjal-program-dodatkowych-doplat-do-hektara-dla-producentow-zboz,128969.html   Które środowiska rolnicze przyjęły program z satysfakcją   ?  zdrajcy z solidarnośći  ?

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Ja też już pisałem że jestem mściwy, co wywalczymy to się zobaczy a co będzie na wyborach to już dzisiaj wiem   !

Tak piszesz Wicherek  jak by po wyborach    nie wiadomo co  by się miało  wydarzyć na lepsze  a będziemy tak samo a nawet głębiej w czarnej  d*pie [ bo mamy nie udaną scenę polityczną] ,  jeśli nawet PiS  przegra a to raczej pewne  to  i tak będzie największą partią  opozycyjną większą niż teraz POKO i za pomocą kilku przekupnych posłów z innych partii  będą blokować i będzie  zapewne jeszcze większe skakanie do gardeł .

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Jak pis przegra, to już będzie tylko lepiej…nie mówić

  • Like 1
  • Confused 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215

Za chwile to dzwoniąc na skup nie będziecie pytać po ile tylko czy przyjmie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3497

Nie debatujmy nad polityka bo coś widzę że PiS wprowadzi stan wyjątkowy lub podobny by wybory się nie odbyły , Biden tysiace kilometrów od wojny a dziś stan wyjatkowy przedłużył , coś szykują popaprańcy .Za pewnie się czują . Co do dopłat do zboża to jutro szybciutko składać wniosek kto sprzedał zboże  bo Muler powiedział ze już będą  wypłacać :) . 

Jak jeszcze przyjrzeć sie kolegom w temacie polityka  że Płaszczak podnosi pensje żołnierzom i policji to zaczynają się obstawiać , wiedza że coś się kroi ot tak nigdy pensji munduruwce nie podnoszą alo bedzie konflikt albo stan wyjątkowy/wojenny i by sie opłacało mundurówce pałować lub bronić kraju .

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313

PiS jest nie zniszczalny ,zobaczycie że tak wszystko wymyślą że wygrają, obym się mylił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4099
25 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Tak piszesz Wicherek  jak by po wyborach    nie wiadomo co  by się miało  wydarzyć na lepsze  a będziemy tak samo a nawet głębiej w czarnej  d*pie [ bo mamy nie udaną scenę polityczną] ,  jeśli nawet PiS  przegrała a to raczej pewne  to  i tak będzie największą partią  opozycyjną większą niż teraz POKO i za pomocą kilku przekupnych posłów z innych partii  będą blokować i będzie  zapewne jeszcze większe skakanie do gardeł .

Oni nadają się tylko do tego by być opozycją , do rządzenia trzeba mieć fachowców a nie aktywistów z rady parafialnej

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/30286-ukraina-remontuje-infrastrukture-drogowo-kolejowa-na-granicy-z-polska-dodatkowe-mozliwosci-dla-eksporterow  pewnie za nasze pieniądze   !

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/30286-ukraina-remontuje-infrastrukture-drogowo-kolejowa-na-granicy-z-polska-dodatkowe-mozliwosci-dla-eksporterow

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj