Polecane posty

skywalker89    859
2 minuty temu, soltys48 napisał:

Co będzie dalej jest uzależnione od tego jak szybko się dogadają 

moim zdaniem nie dogadają się, bo jesli tak to cała świta zełenskiego wypada 

1 minutę temu, JanKrzysztof napisał:

Kłótnie na tym forum są spowodowane tolerowaniem matołów bez ziemi, których jedyną rolą tutaj jest jątrzenie i dzielenie rolników. Prym wiedzie towarzysz "brudny mauzer", gdzie tata zbiera 14 ton mokrej kukurydzy, 8 ton pszenicy, 4 tony rzepaku i 70 ton buraków, i nie stać go na zbiornik dwupłaszczowy. Takie są tutaj elity i nic na to nie poradzisz.

nie wiem o kim mowa, mogłem w listopadzie sprzedać całość w cenie 1340netto, ale nie, bo lubie  jak na wiosne wpada grosz ze sprzedaży, to teraz zaglądam w temat i chcąc nie chcąc czytam te wypociny niektórych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864
2 minuty temu, skywalker89 napisał:

moim zdaniem nie dogadają się, bo jesli tak to cała świta zełenskiego wypada 

 

👇👇👇

2 minuty temu, soltys48 napisał:

Akurat te strony w dogadywaniu się są najmniej potrzebne 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398
2 minuty temu, Tigon napisał:

to co będzie teraz, podziel się z nami? 

Moim zdaniem ruscy zbierają zasoby ludzi sprzętu rakiet i amunicji aby ruszyć jak wyschną pola. Nie popełnią takich samych błędów jak rok temu. Oni też wyciągają wnioski. Chiny też pewnie po cichu będą ich wspierać. Niewykluczone że po jakiejś prowokacji Białoruś przyłączy się do ofensywy ale w późniejszym etapie.

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1280
33 minuty temu, soltys48 napisał:

W tym roku pomogły rozmowy i obserwacje co się dzieje. MĄDRZY ludzie wieszczyli taka sytuację już w maju

 gratuluję takiej zdolności przewidywania. 

Dobrze ,że sprzedałem ok 70 % plonów w żniwa. Ostatnio poszedł rzepak. Zostało 50-60 t pszenicy konsumpcyjnej. Jeszcze mam nadzieję, że trochę odbije od dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekkkk    183

Widzę że jesteście coraz "większymi ekspertami"😂

Na 99% myślę że wiem co będzie dalej i na co warto postawić, ale nie śmiem doradzać takim specjalistą 😂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomciu86    130
1 godzinę temu, pawelek98 napisał:

No to w tym roku sie opijecie

Taniego wina Pryty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1910
4 godziny temu, soltys48 napisał:

W tym roku pomogły rozmowy i obserwacje co się dzieje. MĄDRZY ludzie wieszczyli taka sytuację już w maju

 

Już tam weź ideologii nie dorabiaj. Chciałeś szybko kasa obrócić i zarobiłeś, nawet teraz szybka sprzedaż i kupno od razu czegoś da jakiś plus. Nie zapominajmy mamy dalej inflację. Tylko teraz mamy tu wersję o objawieniach fatimskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864
6 godzin temu, rocknrollnik1 napisał:

 gratuluję takiej zdolności przewidywania. 

 

Gdybym był faktycznie taki przewidywalny to nie utopił bym  chociażby w ON

2 godziny temu, wojak1986 napisał:

Już tam weź ideologii nie dorabiaj. Chciałeś szybko kasa obrócić i zarobiłeś, nawet teraz szybka sprzedaż i kupno od razu czegoś da jakiś plus. Nie zapominajmy mamy dalej inflację. Tylko teraz mamy tu wersję o objawieniach fatimskich

Żadna ideologia i jej dorabianie. 

W części Twojego twierdzenia jest racja. Jeden gatunek zboża i tak ci roku muszę sprzedać max do października bo nie będę miał gdzie Bydła trzymać,w tym roku padło na pszenżyto. Jednak z pszenicą plan był czekać co najmniej do lutego/marca,na jej sprzedaż a w zasadzie podpisanie kontraktu zostałem bez mała przymuszony psychicznie jeśli tak to można nazwać. Nie podpisałem w szczycie cen a już na bardzo lekkim spadku bądź też stabilizacji. Tego sezonowej sytuacji nie nazwał bym inaczej jak szczęście i tyle. 

Każdy szukał tego szczęścia czyt. Ryzyka w inny sposób,jednym się udało innym nie....

Edytowano przez soltys48
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1197
8 godzin temu, skywalker89 napisał:

nie rozumiem was ludzie, ci co sprzedali wcześniej albo ostatnio to jak zwykle nagonka, że ci co nie sprzedali to debile bo będzie tylko taniej. Ja powiem tak, nie jednej nagonce uległem w życiu, ale nie były aż takie perfidne jak teraz. na ukrainie jest WOJNA, nikt nie ogłosił pokoju, nikt się nie poddał nikt nie wygrał itp itd. Równie dobrze na dniach putin może przypierdzielić i znowu panika się zrobi i wracamy z cenami, i po co to zlosliwości. Ja jakoś dziwnie jestem przekonany o tym, że to nie koniec ruskiego bestialstwa i prędzej czy później coś się wydarzy.. a, że nie w rocznicę?? Lekko ponad rok temu też nikt nie wierzył w wojnę, i co? Chyba o to chodzi w sztuce wojennej, żeby zaskoczyć przeciwnika? Ruskie nie są takie głupie i bezsilne jak nam go obrazują, nie chcę eskalacji, ale tak będzie. 

tu się z tobą zgodzę

chodzi mi raczej o to że jak była cena to większość jeszcze drożej będzie i nie sprzedam, spadła giełdy minusują wszyscy winni tylko nie ja, odbicie o znowu po 2000 będzie, a co do czego to jak jest 1000 to wtedy wywożą

to jeżeli ktoś jest przekonany że np w czerwcu będzie po 1500 to ok jego prawo jak się tak nastawił to czekam do czerwca i nie marudzę i co najmniej nie panikuje

ja sprzedałem część wcześniej ale utopiłem na nawozach,  ostatnio podpisałem jeszcze pszenicę po 1250  i 1200 i nie wiem czy dobrze czy źle czy wróci np do 1500,    ostatni rzepak udało się 2600 ale tu jestem prawie pewien że nie zdrożeje, kukurydzę ryzykuję trzymam do końca lipca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1407
34 minuty temu, gomez181 napisał:

Panny tysiąc pincet jeszcze będzie?

Jak Putin ruszy, ale teraz już nie  po mrozie bo błoto, nie w rocznicę, tylko jak na polu wyschnie i ukry pierwszą dawkę n rozsypią. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    859
19 minut temu, pawelek98 napisał:

tu się z tobą zgodzę

chodzi mi raczej o to że jak była cena to większość jeszcze drożej będzie i nie sprzedam, spadła giełdy minusują wszyscy winni tylko nie ja, odbicie o znowu po 2000 będzie, a co do czego to jak jest 1000 to wtedy wywożą

to jeżeli ktoś jest przekonany że np w czerwcu będzie po 1500 to ok jego prawo jak się tak nastawił to czekam do czerwca i nie marudzę i co najmniej nie panikuje

ja sprzedałem część wcześniej ale utopiłem na nawozach,  ostatnio podpisałem jeszcze pszenicę po 1250  i 1200 i nie wiem czy dobrze czy źle czy wróci np do 1500,    ostatni rzepak udało się 2600 ale tu jestem prawie pewien że nie zdrożeje, kukurydzę ryzykuję trzymam do końca lipca

 

Na ten moment jakbym miał za pszenice dostać te 1200netto i rzepak 2,5-2,6 to bym sprzedał w pizdiet, dajmy troche jednak czasu, są rzeczy o których sie nie mówi glosno poki co a mogą troche wpłynąć na odbicia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

spekulanty dalej grają na wzrosty :).


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    215

covidy, wojny i inne nauczyły mnie że nie można się już niczego spodziewać w tych czasach. pszenica może być po 600 a może być i po 1600 w przeciągu roku. ja trzymam i bije się w pierś że nie sprzedałem po 1400 netto jak była. choć mam tylko 30 ton pszenicy jeszcze. jeśli będzie słaba cena to bydło i drób które u mnie są będą miały dodatkowa smaczna pszeniczke w jadłospisie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel002d    7

jakie wzrosty o czym mowa ? W Polsce rynek jest zepsuty bo jest zawalony zbożem. Co z tego, że na świecie może skoczyć cena skoro u nas zboża pod dostatkiem ( dziś sprzedajemy w paszalni a dostawa na kwiecien lub maj). Ilu rolników trzyma jeszcze zboże? Kolejny minus to korytarz morski, który jest niby wolny, ale Rosjanie celowo blokują statki by wyprzeć Ukraińców z rynku i robią to dość skutecznie. Niedługo tranzyt znowu powinien się zwiększyć przez nasz kraj bo Ukraina jest również zawalona zbożem a przez porty idzie wolno. Ponadto zmierzamy ku recesji więc ropa i zboża w dół.... Cena skoczy, ale tylko dzięki Putinowi jak rzuci atomówkę, ale wtedy cena pszenicy będzie dla nas najmniejszym problemem...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1336

Trochę mijasz się z prawdą, jak dwa tygodnie temu matif dobił do 300euro to handlarze wydzwaniali za towarem, przynajmniej w mojej okolicy .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1197
1 godzinę temu, mlodyhef napisał:

covidy, wojny i inne nauczyły mnie że nie można się już niczego spodziewać w tych czasach. pszenica może być po 600 a może być i po 1600 w przeciągu roku. ja trzymam i bije się w pierś że nie sprzedałem po 1400 netto jak była. choć mam tylko 30 ton pszenicy jeszcze. jeśli będzie słaba cena to bydło i drób które u mnie są będą miały dodatkowa smaczna pszeniczke w jadłospisie

dokładnie tak, dziś nie decydują z zbiory tylko spekulacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1862
51 minut temu, marek1977 napisał:

Trochę mijasz się z prawdą, jak dwa tygodnie temu matif dobił do 300euro to handlarze wydzwaniali za towarem, przynajmniej w mojej okolicy .

Jakiekolwiek podpisanie porozumienia w sprawie korytarzy wiąże się bezpośrednio z jeszcze wiekszym eksportem rosyjskiego ziarna na światowe rynki , czyli cena raczej na pewno nie wzrośnie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj