kingway

Opony Continental AC 65 - 600 65 38

Polecane posty

kingway    10

Witam , mam problem , otóż posiadam opony Continental AC 65 rozmiar 600 65 38 i chodzi o to , że bieżnik naprawdę super i jeszcze długo długo pochodzi , ale niestety poprzedni właściciel włożył już dętkę bo pewnie już bez dętki powietrze zlatywało a teraz cały często mi przebija tą dętkę . Opona pracuje i niestety gdzieś coś tam się styka i tak się dzieje , nakładam łatki tam gdzie widzę przerobioną oponę  , ale przecież ile to można robić . I teraz moje pytanie czy ktoś np. podkładał znaczy wkładał tzw. fleka ( starą dętkę przeciętą pod dobrą dętkę )  do tak dużego koła i czy to zdaje egzamin bo w małych to wiem , że tak się robi ;) Czy warto z tym się bawić czy może od razu szukać nowych opon bo używanymi to ciężko . Może ktoś ma inny pomysł to niech się podzieli ;) Za porady i odpowiedzi będę wdzięczny :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koroll    37

do małego mamy założona taka przecięta dętkę i skoczyły się problemy z przecinaniem dętki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Z którego roku opony? U mnie 2009 rok i te same opony spękane od środka, włożone są dętki i też przeciera, u mnie skończy się na wymianie opon bo mam dość łatania, zawsze jak ciągnik potrzebny to stoi na kapciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10
43 minuty temu, IGL napisał:

Z którego roku opony? U mnie 2009 rok i te same opony spękane od środka, włożone są dętki i też przeciera, u mnie skończy się na wymianie opon bo mam dość łatania, zawsze jak ciągnik potrzebny to stoi na kapciu.

Nwm z którego musiałbym sprawdzić ;) A wkładałeś dętki ,,fleki" pod dobrą czy tylko samą dętkę ??? Na jaką firmę opon nowych patrzysz jeśli chodzi o firmę ?? ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Nie próbowałem nic wkładać bo za każdym razem prowadziłem ciągnik na wulkanizacje, nie wiem jakie opony wybrać właśnie, tego continentala robi teraz mitas, niby dalej pękają, miałem ofertę na chińskie tianli po 5400zł za sztukę ale trochę się ich boje, zastanawiam się nad taurusem, produkowane w polsce, mam w zetorze chyba z 7lat i póki co jak nowe, jedyny problem że na przodzie mam 540/65 r24 a taurus takich nie robi, musiałbym z przodu 480/70 r24 założyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10
3 godziny temu, IGL napisał:

Nie próbowałem nic wkładać bo za każdym razem prowadziłem ciągnik na wulkanizacje, nie wiem jakie opony wybrać właśnie, tego continentala robi teraz mitas, niby dalej pękają, miałem ofertę na chińskie tianli po 5400zł za sztukę ale trochę się ich boje, zastanawiam się nad taurusem, produkowane w polsce, mam w zetorze chyba z 7lat i póki co jak nowe, jedyny problem że na przodzie mam 540/65 r24 a taurus takich nie robi, musiałbym z przodu 480/70 r24 założyć

Mam Alliance radialne na jednym ciągniku tylko na kole 460 85 34 to no super się sprawują tylko , że na koło 600 65 38 kosztuje ok 7 tys. a znów znajomi mają OZKI to też sobie chwalą tylko też na mniejszych kołach a na koło 600 65 38 kosztuje ok 5 tys. także no też nwm co wybrać :) Ale aż mi szkoda wymieniać bo bieżnik ok 4 cm i super wygląda a druga ok , a jak nowe to już trzeba nowe dwie :/ A znowu o dobrą używkę w dobrej cenie to bardzo ciężko a jak mam dać za używkę 3 tys. to wolę już kupić nowa i mieć spokój na lata :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Z Continentalem mam ten sam problem, bieżnik jak nowy, a boki poszły i trzeba nowe opony... Co za dziadostwo. Patrze na Aliance 600/65 r38 ale widzę, że są rózne rodzaje Agristar II 5,2tys lub Aliance 365. Czym to się rózni?  Jakieś inne polecacie jeszcze? Ozki, Petlas niby za 4,5tys można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    10
12 godzin temu, Dastan napisał:

Z Continentalem mam ten sam problem, bieżnik jak nowy, a boki poszły i trzeba nowe opony... Co za dziadostwo. Patrze na Aliance 600/65 r38 ale widzę, że są rózne rodzaje Agristar II 5,2tys lub Aliance 365. Czym to się rózni?  Jakieś inne polecacie jeszcze? Ozki, Petlas niby za 4,5tys można dostać.

Aliance Agristar  2 mam na ciągniku jednym i mogę polecić ;) Podobno one są na siatce zbrojeniowej a nie na płótnie , Petlas też ma na innym ciągniku tylko diagonalne i też są ok  :) Ozka znajomi mają też nie narzekają , ale bardzo twarde opony do zakładania :/ 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Chardonnay
      Jakiej marki opony polecacie? W kwocie do 1900zł/szt. Chodzi o tylną oś, rozmiar 380/85R28 (14.9R28). Zastanawiałem się nad radialkami Ascenso lub Alliance Agristar II jednak chciałbym wysłuchać waszej opinii
       
       

    • Przez RafałCieślak
      jakie możliwie najszersze opony wejdą na felgę 13.6 r38?      
    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj