Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregor1284    14135
Przed chwilą, Pafnucy12 napisał:

O i już odę pompować dętkę u rowera... zara bede...

Ok. Tam Pani Anetka do Ciebie podjedzie to podpiszesz niezbędne dokumenty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Przed chwilą, Pafnucy12 napisał:

O i już odę pompować dętkę u rowera... zara bede...

Jak będziesz codziennie rowerem dojeżdżał do pracy to nawet doby braknie. Nie dziaduj jak szef, motorem jedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7995
2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Na tyle to trzeba pracować uczciwie po 12-13 a nieraz i 15 godzin dziennie. Ty mnie oszukać chcesz 

A nie można by było mieć tyle bez tego...pracowania🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7243
16 minut temu, hubertb napisał:

No przestań to jak jeść cukierek w papierku. Dobre to dla nastolatków. 

Nie wiem, nie jadam TAKICH cukierków, ale wierzę na słowo 🤢🙈

14 minut temu, gregor1284 napisał:

No gdzie palmę będziesz świecił w kondonie...

Kurpianke 😁 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7995
2 minuty temu, hubertb napisał:

4 tys za 5 h hmmm..... kurna nie wiem czy sam bym się nie skusił :P 

Hubert poważnie pisząc, to mój brat dawał tyle netto plus zakwaterowanie, wyżywienie i ciuchy. Miał trzech, z których żaden się do roboty nie nadawał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14135
1 minutę temu, hubertb napisał:

Jak będziesz codziennie rowerem dojeżdżał do pracy to nawet doby braknie. Nie dziaduj jak szef, motorem jedź. 

Motorem jak będzie dojeżdżał to zabierze że sobą max jednego pracownika. Jeśli rowerem to jednego na kierownik, jednego na ramę, sam na siodełku i jednego na bagażnik. Trochę udało by się zaoszczędzić na kosztach dojazdu do pracy 

3 minuty temu, Qwazi napisał:

A nie można by było mieć tyle bez tego...pracowania🤔

Można. Ale nie urodziłem się w rodzinie Tusków, morawiexkich czy innych Kaczyńskich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12946
1 godzinę temu, 6465 napisał:

Tyle chyba nie wejdzie w swojego max wlałem 250l. Coś tam na dnie było ale na pewno nie 50

260 chyba wchodzi w nasze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy przewidziana jest podwyżka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12946
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

No i jutro konsylium się zbiera , i będą decydować co i jak 

A dobrze nie jest i nie wiadomo czy nie będzie gorzej 

I znowu badania 

 

U kogo to tak Karolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14135
Przed chwilą, Pafnucy12 napisał:

czy przewidziana jest podwyżka?

Raczej obniżka. Rower ma ograniczoną nośność to nawet wskazane żeby któryś z was schudł 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 minuty temu, Qwazi napisał:

Hubert poważnie pisząc, to mój brat dawał tyle netto plus zakwaterowanie, wyżywienie i ciuchy. Miał trzech, z których żaden się do roboty nie nadawał 

Trzeba było npaisać że to praca przy kostce brukowej i uformowali by kolejkę. W tym państwie tak już jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14135
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

No i jutro konsylium się zbiera , i będą decydować co i jak 

A dobrze nie jest i nie wiadomo czy nie będzie gorzej 

I znowu badania 

 

Kiedyś miałem jednego pracownika który też nie dawal rady. Psuły mu się sprzęty nie miał za co ich naprawiać, na utrzymaniu miał czwórkę dzieci i trochę stracił płynność finansową. Pomogłem mu, wysłałem  do niego komornika który zabrał mu te wiecznie psujące się sprzęty i miał więcej czasu na pracę dzięki temu. Mimo wszystko nieuszanowal mojego dobrego gestu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Pomogłem mu, wysłałem  do niego komornika który zabrał mu te wiecznie psujące się sprzęty i miał więcej czasu na pracę dzięki temu. Mimo wszystko nieuszanowal mojego dobrego gestu 

a bo świat, to on dziwny on jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14135
7 minut temu, Qwazi napisał:

Hubert poważnie pisząc, to mój brat dawał tyle netto plus zakwaterowanie, wyżywienie i ciuchy. Miał trzech, z których żaden się do roboty nie nadawał 

Mnie to śmieszą niektóre te ogłoszenia. Przyjmę do pracy na gospodarstwie przy dojeniu krow sratatata ubranie, jedzenie, lokum. Mile widziane prawo jazdy kategorii t, podstawy mechaniki itp. 

Edytowano przez gregor1284

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Mnie to śmieszą niektóre te ogłoszenia. Przyjmę do pracy na gospodarstwie przy dojeniu krow sratatata ubranie, jedzenie, lokum. Mile widziane prawo jazdy kategorii B, podstawy mechaniki itp. 

Człowieku no nie mów że Merlin narzeka jak mechanik pieści cycuszka? To co dopiero na taką rękę ma powiedzieć prosta krowa! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14135
2 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

a bo świat, to on dziwny on jest...

To ludzie są dziwni. Nie doceniają tego co się dla nich robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, gregor1284 napisał:

To ludzie są dziwni.

parafrazując Grzybową...a raczej jej słowa....  ludzie to świat, tak czy nie?

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14135
2 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

czemu śmieszą?

No jak do dojenia to po co ma się znać na mechanice czy jeździe ciągnikiem. Znajomy zatrudnił chlopaka do dojenia to klął na czym świat stoi że ten rano wstał, wydoil krowy, wziął prysznic i do kanciapy. Wyszedł na obiad i spowrotem do kanciapy czekać na wieczorny udoj. Nie mógł chłop przecierpieć że ten nic więcej nie robi oprócz dojenia krów i ma więcej czasu wolnego niż on 

1 minutę temu, Pafnucy12 napisał:

parafrazując Kisielową... ludzie to świat, tak czy nie?

Kto to

3 minuty temu, hubertb napisał:

Człowieku no nie mów że Merlin narzeka jak mechanik pieści cycuszka? To co dopiero na taką rękę ma powiedzieć prosta krowa! 

Twierdzi że czasem za mocno złapie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Kto to

poprawiam, błąd... GRZYBOWĄ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    7995
3 minuty temu, hubertb napisał:

Trzeba było npaisać że to praca przy kostce brukowej i uformowali by kolejkę. W tym państwie tak już jest. 

 

2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Mnie to śmieszą niektóre te ogłoszenia. Przyjmę do pracy na gospodarstwie przy dojeniu krow sratatata ubranie, jedzenie, lokum. Mile widziane prawo jazdy kategorii t, podstawy mechaniki itp. 

Tam nie było ogłoszenia o takiej treści. Napisał po prostu, że zatrudni osobę do pracy fizycznej, bez żadnych wymagań, co do kwalifikacji,wykształcenia czy stażu. Ten pracownik nie miał jeździć maszynami czy robić bóg wie co. Jego zadaniem miała być pomoc przy udoju, pojeniu cieląt i ogólne prace porządkowe. Ludzie po prostu mają za dobrze i nie chcą pracować. A tam, gdzie mój brat mieszka jest potężna firma, która zatrudnia ludzi z co najmniej 5 powiatów w ilości liczonej w tysiącach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

No jak do dojenia to po co ma się znać na mechanice czy jeździe ciągnikiem.

Ciągnikiem można pojechać z krową na randkę, co do mechaniki już powiedziałem tu chodzi o odpowiednio wyrobione ręce ;) 

 

2 minuty temu, gregor1284 napisał:

Nie mógł chłop przecierpieć że ten nic więcej nie robi oprócz dojenia krów i ma więcej czasu wolnego niż on 

Czyli chciał zatrudnić lokaja a tu lokaj okazał się mądrzejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14135

A tam

3 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

poprawiam, błąd... GRZYBOWĄ!!!

Ta stara jędza! Jak klientów straciła to już nie była taka wyszczekana 

2 minuty temu, Qwazi napisał:

 

Tam nie było ogłoszenia o takiej treści. Napisał po prostu, że zatrudni osobę do pracy fizycznej, bez żadnych wymagań, co do kwalifikacji,wykształcenia czy stażu. Ten pracownik nie miał jeździć maszynami czy robić bóg wie co. Jego zadaniem miała być pomoc przy udoju, pojeniu cieląt i ogólne prace porządkowe. Ludzie po prostu mają za dobrze i nie chcą pracować. A tam, gdzie mój brat mieszka jest potężna firma, która zatrudnia ludzi z co najmniej 5 powiatów w ilości liczonej w tysiącach 

 

I jeszcze narzekają ze im się dobrze żyje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj