Chłoporobotnik

Pogoda rolnicza 2023 i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregor1284    14332
1 minutę temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Pewnie największego kupiłeś na targu 😜

Przyjedź w czwartek na targ to zobaczysz jakie tam mają. Jak małe jabłko. Za co ja bym kupił? Zapomniałeś żem dziad?

Edytowano przez gregor1284

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8446
Przed chwilą, gregor1284 napisał:

Tu to cyklopem kładli ile tylko sięgnął a jak obsiadła to się robiła niska

Też można, ale cyklop to był jeden...w SKR. I się nie utarło, żeby tak robić 🤷...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popier96    183

Te okrągłe czerwone to dobre, żeby po czymś posiać. Bo one mają krótki okres wegetacyjny. Posiane pod koniec czerwca urosły do wielkości takiej sklepowej. Czytaj, nie za duży nie za mały. Podłużny by nie urósł w tym czasie. Ogólnie w przyszłym roku trochę więcej luźnego czasu mi się szykuje i nie wiem czy nie posieje trochę więcej warzywa, bo ludzie pytają się właśnie choćby o buraki czy marchew na soki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28841
6 minut temu, 6465 napisał:

Kurde najciężej to było te liście widłami na rozrzutnik ładować, te łby się nabijały spaść nie chciało. A idź pan. Nie chciał bym żeby moje dzieci musiały tak jebać.

Najgorszy to był rozładunek pastewnych. Przy oborze było takie pomieszczenie, 11 rozrzutników buraków tam wchodziło, zawsze jak ze szkoły wróciliśmy to jechało się załadować rozrzutnik burakami, potem ojciec podstawiał tyłem pod okienko, i po odrobieniu lekcji mieliśmy za zadanie to rozładować, pamiętam że się to wieczorami, po ciemku rozładowywało. Ale jak pięknie wtedy nie o wyglądało...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    5022
Przed chwilą, Popier96 napisał:

Czerwone pastewne lepiej mi się udają od białych. 

Ja teraz tylko jednokiełkowe Solidar Bis sieję. Fajnie się przechowały zeszłej zimy. Wcześniej w sklepie kazałem po 10-15 deko każdych dawać, to były i czerwone i te pomarańczowe i białe. Nie spieszy mi się z rwaniem bo nie sieję tam gdzie są pszenicy w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8446
1 minutę temu, Leszy napisał:

Ogławiacz jeszcze w garażu wisi. 

Też mam jakiegoś. I że dwie pary gabli szerokich do buraku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4508
3 minuty temu, Qwazi napisał:

Też można, ale cyklop to był jeden...w SKR. I się nie utarło, żeby tak robić 🤷...

Jest w okolicach mej żony,facet co zbiera całe buraki pastewne z liśćmi i tak w kopcu kisi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikarus    26
14 minut temu, gregor1284 napisał:

Nie było sensu, większe już by chyba nie urosły a i większe to na co 

received_1231757054158338.jpeg

Ta butelka kielo mo? Pude  po krowy to wyrwiym swojego

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8446
3 minuty temu, Baks00 napisał:

Jest w okolicach mej żony,facet co zbiera całe buraki pastewne z liśćmi i tak w kopcu kisi

 

O ciekawe. Nie słyszałam o czymś takim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4508
6 minut temu, Qwazi napisał:

O ciekawe. Nie słyszałam o czymś takim 

Ja myślałem że to aby z liści,ale jak odcina czy tam wybiera widać całe prążki.Bede kiedyś na jesień to pstrykne fotkę 

Obstawiam że największe skarmia a takie o średnicy szklanki wali z liśćmi 

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14332
6 minut temu, Ikarus napisał:

Ta butelka kielo mo? Pude  po krowy to wyrwiym swojego

Półtora litra czy dwa

Półtora 

20230917_155502.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    190
38 minut temu, Ikarus napisał:

 

Powiedz kolego gdzie najciekawszy redyk sie odbywa co warto by zobaczyć?

Edytowano przez brodziak81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13167

Głodny na co czekasz, kolację podają 

Że też te krowy nie mogą same iść sobie kolację podać 😔

IMG_20230917_160717.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No pogadaliśmy popatrzyliśmy co nie co w cenach się zorientowałem i śmiało mogę rozpoczęcie przygody z ziemniakami nowym plantatorom polecić.Sadźcie chłopaki do oporu.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, superfarmer02 napisał:

No, no. Jak coś to mam kombajn na start w dobrych pieniądzach 🙈

Cała nadzieja że od maja kropla nie spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1845
4 minuty temu, marcin19071980 napisał:

Cała nadzieja że od maja kropla nie spadnie.

Tobie  bez różnicy.  Ale wariaci u was to dopiero  nawalą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13167
8 minut temu, marcin19071980 napisał:

Cała nadzieja że od maja kropla nie spadnie.

Jak coś napiszesz czasem to ręce opadają 

Równie dobrze mogę napisać żeby tem co leją z glębinowek założyli liczniki podatek  z 50 zł zm3widy doj**ali 

Niech każdy ma możliwości pracy, życie to nie tylko kartofle i kapusta są inne branże i deszczu potrzebują 

Edytowano przez Łolek
  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Łolek napisał:

Jak coś napiszesz czasem to ręce opadają 

Równie dobrze mogę napisać żeby tem co leją z glębinowek założyli liczniki podatek  z 50 zł zm3widy doj**ali 

Niech każdy ma możliwości pracy, życie to nie tylko kartofle i kapusta 

Pisze jak jest.Liczniki to nie problem,wielu już ma a i tak nie płaci.Ja wiem że wielu w oczy kole ale taka prawda.Przyjedz pogadaj posłuchaj to się zorientujesz w czym rzecz.Co mnie obchodzi że ktoś ma problem masz swoje lata dobrze wiesz jak jest.Na Tobą czy mną  się nikt litował nie będzie.Udawal bendę zatroskanego o losy ludzi .

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1752
3 godziny temu, pedro2 napisał:

Mnie też to dobija. 

Już którąś niedzielę z kolei chodzę w swoje miejscówki, choć i tak wiem, że nie ma. Ale chodzę 🤦 

Właśnie jadę na posterunek na alkomat i grzeję 40km ode mnie podobno wysyp grzybów. Dostałem cynka.

Co mam przeleżeć to lepiej połazić kleszczy nałapać.

Nie dam się to nie ma sensu. Nawet u znajomych nie ma co jeździmy na borowiki razem. Rządam deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14332
30 minut temu, marcin19071980 napisał:

No pogadaliśmy popatrzyliśmy co nie co w cenach się zorientowałem i śmiało mogę rozpoczęcie przygody z ziemniakami nowym plantatorom polecić.Sadźcie chłopaki do oporu.

Z tym poplonem byś mi coś podpowiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1752
3 godziny temu, Pigmei napisał:

Zależy kiedy żniwowałaś, kumpel tydzień temu skończył pszenicę i deszczu od tamtej pory nie ma  a jak brak grzybów to może mięsko? 

AIL4fc-hnAV2ZZJrpa2GggEHSPg2QHq6-KSWRpxKE2Af22QZVctK8brJdxx2dGUfbEus0nlyoKFdA3bF1r-48A9gZZ_Q8_U5rkrJ1mmn_Cg-Tgdic9l2w0FvfZnePPsNZN3-k0H22kkk8F572zcGEXnltrkTHmIALYTrjTuuRix3rInXCHD9alKlJWUB-Jq2Dt1iRylCHaWXHQ7NNU1BPN0X43jR3pOG2I4O0lYrtQtprrJssaLYrWXWUOTbd6jcuCkYq_QxCi6fiIMUUPsOLmyczEmWJXHtuxvFYDinOTPRdWvXhYT2fEUywB8cGDcCnBGB6FbGSeFqqOUpnlnQHBnOOWINp2seY1O8-ORhXykXzbHPAvyf9MzKLUQOhHZgHxd9C7D1tOOyAmFWUvxdANyeuoJkk8sFMy9L6Nw6wtXNLuW59Iy5WccVy3V9IZPu0YHhkjB9x0UuoMBZ6lZsrAcQjWoah2uZlDWYU4rreupwdjt-eCBW-fvI5XIoWZ23PKWAawOprSiJiEiDTq0yw9Dge0jZzdk_g2b6Cd1I7vJMxad-X8B3Rbim6gBpyHdHEuwDu3AMfFn1K2oHElT4A0bLj6jnYKj47OUfyiARjHEOTeOrwh6bM7pdH0hKbajE-m9iFaJseDxWfZYV1uRA13-HgqjV78wfbB-ewJw77tm22_AWl16sRjupp4XkMyVc-MlQa2mBTJMqx7emr2KiIRHSRWyPBrKVYKGxu2uqIRwiFbxn-fbggWpKxtNcXUSds3iE2kRO-wEAFcG1YApenyYdReMHOo28QKaN8uPXUBhzPqRi8qM6B8FnVVbTDptN0XDbGNzQPjhZI7NjdRaNRVdUPbHrfKj0aIRupYPcoGNA6lXWZDgU_uX6kGbWrY1Ow3NlH4K-iKImSK2ZRkZ20b4hiEZWRQ=w698-h931-s-no?authuser=0

Chyba 10 sierpień koniec był. Muszę w papierach sprawdzić. Nie proszę bez takich zwierzy ostatnio na kostce pod domem zaskroniec sobie lezal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, gregor1284 napisał:

Z tym poplonem byś mi coś podpowiedział 

Jakim poplonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj