Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czareczek85    413

O czym my piszemy u mnie wiekszość krów nie dociaga nawet 300 dni laktacji i zasuszam bo jest już bardzo wysoka ciąża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
czareczek85 napisał:

O czym my piszemy u mnie wiekszość krów nie dociaga nawet 300 dni laktacji i zasuszam bo jest już bardzo wysoka ciąża. 

stadko pod oceną masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413
2 godziny temu, dabrowskit napisał:

stadko pod oceną masz ?

miałem nie mam teraz bazujemy na systemie zarządzania stadem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50
33 minuty temu, czareczek85 napisał:

miałem nie mam teraz bazujemy na systemie zarządzania stadem. 

Z jakiej masz firmy właśnie się zastanawiam pod ten program złożyć na to, jak sobie chwalisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    119

W niespełna dwie dekady z 751tys gospodarstw mlecznych zostało 221tys z czego największą grupę stanowią gospodarstwa do 9szt bydła.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413
1 godzinę temu, Arrek napisał:

Z jakiej masz firmy właśnie się zastanawiam pod ten program złożyć na to, jak sobie chwalisz ?

DelPro z Delaval. Tu przyklad sztuki którą dzisiaj zasuszyłem 289 dzień laktacji.

20231111_191503.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228
Sean_Layton napisał:

W niespełna dwie dekady z 751tys gospodarstw mlecznych zostało 221tys z czego największą grupę stanowią gospodarstwa do 9szt bydła.

ale mleka nie ubyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    336
55 minut temu, czareczek85 napisał:

DelPro z Delaval. Tu przyklad sztuki którą dzisiaj zasuszyłem 289 dzień laktacji.

20231111_191503.jpg

To prawda , że mieliście w Piątnicy premie na kukurydzę 70 groszy ? Zootechnik z federacji mi o tym mówił .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413
40 minut temu, Supersebusiek napisał:

To prawda , że mieliście w Piątnicy premie na kukurydzę 70 groszy ? Zootechnik z federacji mi o tym mówił .

Nie prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    305

to reszta kraju co najmniej 85 groszy mniej.... pogratulować najlepszej mleczarni w Polsce jak nie Europie👍

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
2 godziny temu, Supersebusiek napisał:

Ale podnieśli wam cenę czy to jednorazowa premia ?

To jest premia świąteczna za listopad a czy będzie coś za grudzień to tego najstarsi Indianie nie wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    381
11 godzin temu, Sean_Layton napisał:

W niespełna dwie dekady z 751tys gospodarstw mlecznych zostało 221tys z czego największą grupę stanowią gospodarstwa do 9szt bydła.

Jest o wiele mniej z tym że mleka jest o wiele więcej.,,W momencie wejścia Polski do Unii Europejskiej w naszym kraju było 330 tysięcy dostawców mleka. W tej chwili jest ich około 90 tysięcy. Zmalała też liczba krów z 2,6 miliona do 2,1 miliona. Jednocześnie wzrosła roczna produkcja mleka z 8,5 mld litrów do 12,5 mld". Nie wiem skąd wziąłeś te 750 tys kiedyś i 221tys teraz? https://www.money.pl/gospodarka/doszlo-do-zalamania-male-mleczarnie-stoja-przed-widmem-upadlosci-6868673635826272a.html

Edytowano przez MariuszDe
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105
12 godzin temu, RusiL napisał:

to reszta kraju co najmniej 85 groszy mniej.... pogratulować najlepszej mleczarni w Polsce jak nie Europie👍

To dziwne że jest taka dysproporcja między 1 mleczarnia a cała reszta kraju. Tym bardziej ciężko sobie wyobrazić że są takie które potrafią zapłacić 1.7 i nawet mniej. Jak w takich warunkach konkurować kiedy nie da sie zarabiać czy w jakikolwiek sposób rozwijać? Dojdziemy niedługo do sytuacji że nie tylko na zachodzie kraju nie będzie zwierzat a i cała reszta poza Piątnica  zlikwiduje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    348

Może i Piątnica płaci Dobrze. Ale tak szczerze to 3/4 polskich gospodarstw jak by oddawało do Piątnicy to wylecieli by po pierwszym miesiącu taka jest prawda 

  • Like 2
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    190

Nie przesadzaj z tym 3/4 gospodarstw... . Cena którą daje Piątnica daje hodowcy zadowolenie i satysfakcję z wykonanej pracy co jeszcze bardziej wpływa na chęć podnoszenia jakości mleka,  bądźmy szczerzy przy tej cenie 1,7zl tego nie ma.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    348

3/4 może nie trochę przegielem ale połowa na Bank 😂 widzę po swojej okolicy Nawet jeden duży uciekł z mleczarni bo mleko nie przechodziło co doi ponad 100 krów 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12228

chyba po sobie i znajomych duzo patrzysz skoro takie myśli.. u nas ,,syfu,, nie ma 🤷‍♂️ były wymagania od początku lat 90 i przetrwali tylko ci co spełnili wymagania uwczesnej spółdzielni...

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

Czy ciężko spełnić wymagania czystości kiedy zbiornik, dojarka itd są zazwyczaj nowe, samomyjace? Zostaje tylko przy doju trochę się wysilić. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez MfKrystian
      Make dating stress-free and enjoyable with the best casual dating experience.
      Looking for fun companions for night adventures?
      Verified Damsels
      Prime casual Dating
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj