Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matmen    53

Nie zapłaci jej prezes z własnej kieszeni tylko dostawcy

Nie zapłaci jej prezes z własnej kieszeni tylko dostawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Życzę szczęścia zgłosić coś do uokik. Powiedz ci ze rolnik to przedsiębiorca i nic zrobić nie mogą. Te kontrolę ktoś musiał zlecić co ma znajomości i że niby sami się za to wzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
ChiquitaB napisał:

Lepiej znać miesiąc do przodu, zawsze można przemyslec i zaplanować wydatki po podwyżce o oszałamiające 5gr🫣😁😱

a Ty znasz na wiosnę już jaki plon zbierzesz ? mozesz przewidywać i grubo się pomylić.... tak wię mleczarnia płaci zależnie jakie ma wpływy jak jest dobrze to poprawi da podwyżkę... tak to działa 🤷‍♂️

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Jaką minimalną ilość mleka musi dać u was sztuka by nie poszła na stejki oraz jak to wygląda wiekowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Myślę że większość mleczarni w ciemno towaru nie produkuje, jakieś kontrakty na sprzedaż maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
WojtekBuawski napisał:

Pytanie z innej beczki. Jaką minimalną ilość mleka musi dać u was sztuka by nie poszła na stejki oraz jak to wygląda wiekowo?

a to pewnie róźnie... zależnie od tego czy ktoś ma coś na zastępstwo jedna 10 druga 20 a jak teraz dwie u mnie doją powyżej 25 litrów to pójdą na sprzedaż pewnie kolo 15 grudnia bo będzie trzeba miejsce na młode zrobić ...


ChiquitaB napisał:

Myślę że większość mleczarni w ciemno towaru nie produkuje, jakieś kontrakty na sprzedaż maja

ten rok byĺ bardzo wyjątkowy i nie stabilny zwłaszcza pierwsza połowa i ròżnie bywało molochy giganty miały zakusy sporo dobrych zakładów przejąć orzez co robiła niezłe wały o których my rolnicy nie do końca wiemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332
Dnia 2.11.2023 o 14:14, Primula94 napisał:

W jednym regionie rezygnują,  w drugim dostawiają i raczej mniej mleka nie jest. U Nas w gminie stawia się teraz obora na 500 , na wiosnę rusza na 300 i kilka mniejszych 100-200 jest w planach , więc  co z tego że zrezygnuje kilkunastu jak kilku dostawi 2x tyle. Kilkadziesiąt km od nas po pgrowskie gospo też dostawiają krow , bo zboże potaniało i idą bardziej  w krowy.

I niby kryzys mleczny, a taki jest głód ziemi że za 5-6 klasę płacą do 170tys/ha . Więc chyba nie jest tak źle.... A jak ostatnio posłuchałem tego Tomka z rolników to śmiać mi się chciało jak płakał jak się nie oplaci( chyba że specjalnie, żeby miastowym trochę zamydlic oczu..).

To zależy od regionu, u nas tylko kasuja, najszybciej ubywa polmlekowcow. Plus to ze susza jednak ostudzila zapał do radykalnego zwiększania. Ja na przykład chcąc zwiększyć musiałbym postawić nowa obore. Aczkolwiek w kurniku mam kury a znam takich co mają w kurniku cielaki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenio23    79
9 godzin temu, krzychu121 napisał:

Do niedawna wszędzie tak było że cenę znało się dopiero na koniec miesiąca. Prawo się zmieniło i teraz cenę trzeba znać na przyszły miesiąc. Dopóki UOKiK danej mleczarni nie skontroluje to mogą robić po staremu ale niech się jednemu dostawcy to nie spodoba i zgłosi to do UOKiK.  Spółdzielnia musi wtedy podawać cenę na przyszły miesiąc bo inaczej będzie płaciła kare 

Wskaż konkretny paragraf w ustawie bo jakoś nie mogę się doczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
13 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Lepiej znać miesiąc do przodu, zawsze można przemyslec i zaplanować wydatki po podwyżce o oszałamiające 5gr🫣😁😱

To taka podwyżka jest w mlekpolu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    104

Mam dostęp do suchej kukurydzy za 500 zł tona. Ale mam bardziej chęć się narobić i kupić mokra i zakisic w workach. Jakie rozwiązanie polecacie? Opłaca się sucha? Ograniczyć kiszonkę z kukurydzy i śrutę żeby dawać 1kg kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578

Marzenia. Mlekpol uznał że płaci w sam raz. I to wiemy że w listopadzie się nie wzbogacimy. Sam już nie wiem czy ta zmiana z informacją o cenie przed rozpoczęciem nowego miesiąca jest dobra. Tak to by człowiek żył nadzieją że będzie miła niespodzianka, solidna podwyżka jak wszyscy w około podnoszą. A przecież to Mlekpol, duże aspiracje ale niestety nie co do ceny dla współwłaścicieli rolników tylko ilość, przejmowanie, konsolidacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
kampl napisał:

Mam dostęp do suchej kukurydzy za 500 zł tona. Ale mam bardziej chęć się narobić i kupić mokra i zakisic w workach. Jakie rozwiązanie polecacie? Opłaca się sucha? Ograniczyć kiszonkę z kukurydzy i śrutę żeby dawać 1kg kukurydzy?

ja wybrałem duchą dłużej poleży i nie będzie się psuć a cena 500zł jest bardzo atrakcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
58 minut temu, kampl napisał:

Mam dostęp do suchej kukurydzy za 500 zł tona. Ale mam bardziej chęć się narobić i kupić mokra i zakisic w workach. Jakie rozwiązanie polecacie? Opłaca się sucha? Ograniczyć kiszonkę z kukurydzy i śrutę żeby dawać 1kg kukurydzy?

Gdzie po tyle jest sucha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12225
radekz200 napisał:

Radziu a kiedy Ty kupisz tą ładowarkę 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    104
11 godzin temu, krzychu121 napisał:

Gdzie po tyle jest sucha ?

W sumie to nie wiem. Mój szwagier mowił że może mi załatwić w takiej cenie, podobno bardzo szybko staniała.

 

 Ile tego dawać na sztukę? I z co w zamian ograniczyć?

 Ja wolałem mokra bo w workach można spokojnie zakisic. A sucha to musi iść do garażu. Myszy zrobią bałagan. Przyjmę więcej to jeszcze gorszy problem. Przyjmę mniej to nie wiadomo jaka będzie cena przy następnej dostawie.

Edytowano przez kampl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1844
4 minuty temu, kampl napisał:

W sumie to nie wiem. Mój szwagier mowił że może mi załatwić w takiej cenie, podobno bardzo szybko staniała.

Szwagier nie rodzina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1604

A ja w tej cenie to bym się mocno zastanowił co z nią nie teges , ewentualnie trochę bym wziął by zobaczyć co to toto jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    578
4 godziny temu, kampl napisał:

W sumie to nie wiem. Mój szwagier mowił że może mi załatwić w takiej cenie, podobno bardzo szybko staniała.

 

 Ile tego dawać na sztukę? I z co w zamian ograniczyć?

 Ja wolałem mokra bo w workach można spokojnie zakisic. A sucha to musi iść do garażu. Myszy zrobią bałagan. Przyjmę więcej to jeszcze gorszy problem. Przyjmę mniej to nie wiadomo jaka będzie cena przy następnej dostawie.

Możesz dzięki tej suszonej kukurydzy podnieść energię w dawce. Albo treściwej którą robisz lub TMRu  jak tak karmisz. Zakładając że nie Masz niedoborów energii w dawce to można by było zmienić proporcje sianokiszonki względem kiszonki z kukurydzy na korzyść pierwszej.  Zmniejszanie kg objętościówek dla suchej kukurydzy bym zostawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj