Polecane posty

Jaro70    123
1 godzinę temu, lukaszekglow napisał:

Osm Włoszczowa próg pow. 15 tyś l

Białko 3.6, tłuszcz 4.5 cena 2.23 brutto ryczałt 

Dobra cena, ja u lidera przy takich parametrach i większych litrach tylko 4gr więcej 

Edytowano przez Jaro70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Lyderzy coś zaczynają nie domagać z ceną 🤭.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
16 godzin temu, robertrolnik27 napisał:

To super parametry chyba masz. 

 

Tł 4.0.bi 3.55 a pozatym stali dostawcy lub co wrócili do Łowicza gdy się mleczarnie  biły o mleko mają premier lojalnościowa

16 godzin temu, robertrolnik27 napisał:

To super parametry chyba masz. 

 

Tł.4.0 .bi 3.55 a pozatym stali dostawcy lub ci co wrócili do Łowicza gdy mleczarnie  się biły o mleko mają  premie  lojalnościową i jeszcze  dochodz mi ocena 3gr do litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925
13 godzin temu, Jaro70 napisał:

Dobra cena, ja u lidera przy takich parametrach i większych litrach tylko 4gr więcej 

W mlekpolu jeszcze 10 groszy więcej niż w mlekowicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
Dnia 6.11.2023 o 10:44, mate12345 napisał:

przy właściwym żywieniu owszem, przy słabym karmieniu może być ciągły problem z ketozą a nawet i można sztukę zmarnować 

Słabym karmieniu tzn zbyt mało kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

To nie było głupie pytanie. Bo skoro napisal że ketoza to założył że będzie brakowało energii. Także pytam. Z czego wynika słabe żywienie? Wystarczy dobrej jakości kiszonka z kukurydzy i problem z głowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

jest coś jak bilansowanie może być to mało kukurydzy lub zbyt mało energrtyczna kiszonka z qq mało białka lub zbyt słabo skoncentrowane lub w złej postaci ogólnie temat rzeka...


nadmiar jednego niedobór drugiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    42

Bez badań mleka nikt raczej dawki nie ustali zwłaszcza przez internet, polecam przejść pod ocenę na podstawię wykresów można się coś pobawić.  Ale najlepiej żeby jakiś żywieniowiec ustawił dawkę. Sporo firm ma takie usługi gratisowo jak się u nich bierze dodatki. Kiedyś był żywieniowiec w federacji i to nie były duże koszta nie wiem jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

dalej są ci żywieniowycy ale znając jednego osobiście to nie polecam aczkolwiek ocena na plus to podstawa do tego badania pasz i można coś próbować poprawić aczkolwiek to dużo pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    42

Bez pracy raczej nic się samo nie zrobi ,  u mnie próby paszy jak i żywieniowiec jest w firmie co biorę dodatki, za usługi żywieniowca jak i badania się nie płaci chociaż pewnie wszystko wliczone w cenie dodatków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

też msm dobrego doradcę z paszówki i sporo badań robimy nie tylko objętościówek ale i zboże badamy do tego dobry weterynarz do rozrodu i nie tylko nawet wet i żywieniowiec się wymieniają między sobą informacjiami...


niektórzy myślą że kupią jałówki i sprawa się sama załatwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Po tych tekstach o ketozie. Szukam jak można uzupełnić energie a jednoczesnie wykluczyć kiszonkę z kukurydzy i wyslodki.  W tabelach znalazłem że ilosc energii w SM w kieszonce z traw jest większa niż w kiszonkę z kukurydzy. I już całkowicie się pogubilem. Macie jakąś sensowną tabele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

a jakby brać żywieniowca to lepiej z federacji czy paszówki ?, jakoś z tych paszówek średnio mi się widzą ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

a jakby brać żywieniowca to lepiej z federacji czy paszówki ?, jakoś z tych paszówek średnio mi się widzą ... 

To zależy czy ktoś tylko oby towar opchnąć, czy pomóc. Wszystko zależy od człowieka. Jak gadasz z "żywieniowcem" a on tylko o cenach rozmawia i że jego towar jest najlepszy to szybko zakończ z nim temat i do widzenia.  Zaznacze że żywieniowce z paszówek mają premie za ilość sprzedanej paszy. W swojej sytuacji miałem sporo żywieniowców, byli tacy co chcieli jak najwięcej towaru wypchnąć (np. ustawienie na stacji żywieniowej zawyżonej dawki co spowodowało że na 30 krów dojnych szło mi 5 ton proporcji a potem 3/4 stada kwasice i większość kopyt po korekcji w opatrunkach. Szybko wygoniłem dziada), byli tacy co oby towar opchnąć i rączki umywają, byli tacy co nie zajmowali się paszami tylko ŚOR I NAWOZY a znali się lepiej niż poprzednicy, był z federacji to wyśmiałem chłopa, no i teraz żywieniowiec z paszówki (agrocentrum) jest który Bilansuje dawke, bierze próbki do analizy, interesuje się zwierzętami (jak się załatwiają, ile razy żwaczkują, jak wyglądaja czy się nie otuczają itp.) no i nie wierzy w te obliczenia komputerowe co do dawki bo co stado to inne ALE się tym wspiera i koryguje jak mu to zaalarmuje i zobacze jakieś błędy zobaczone. Ogólnie ja w swoim stadzie w nowym budynku dobrego żywieniowca szukałem 4 lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
ThePerkins napisał:

a jakby brać żywieniowca to lepiej z federacji czy paszówki ?, jakoś z tych paszówek średnio mi się widzą ... 

a to już zależy 😁 znam jednego z federacji osobiście i zanim był żywieniowcem chlopak z sąsiedniej wioski i jakoś mi się nie widzi a obsługuje mnie z paszówki już ładnych kilka lat i na niego mie narzekam a i trzeba mieć trochę od siebie zdrowego rozsądku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7390
8 godzin temu, ThePerkins napisał:

a jakby brać żywieniowca to lepiej z federacji czy paszówki ?, jakoś z tych paszówek średnio mi się widzą ... 

Z paszówki też są dobrzy 

Dwie konkurencyjne firmy ciągną stada 12000+

W jednym stadzie mocznik powyżej 300 i problemów z zacieleniami brak

Edytowano przez Karol6130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaloSypiam    6
21 godzin temu, ThePerkins napisał:

a jakby brać żywieniowca to lepiej z federacji czy paszówki ?, jakoś z tych paszówek średnio mi się widzą ... 

Ja raz wziąłem z federacji i dziękuję tym panom... wszystkie sztuki kwasicy dostały. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

@pawel2408 jakim cudem masz najlepsze parametry, najlepszą cenę, jesteś na ryczałcie i masz zawsze pierwszy fakturę, bo śmierzi mi to niemytym siusiakiem, tzn ceną idealną która moznabloby mieć gdyby  ojciec był prezesem.

Ps. Niech jakiś dostawca Piątnicy napiszę jak by miał cenę gdyby miał takie same parametry jak pawel i był na ryczałcie w super extra i oddawał a co tam że 100tys miesięcznie i rodzina w zarzadzie

Edytowano przez Mistrz18
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj