Polecane posty

slawek74    12196
massey235 napisał:

Krowy rzeźne podlaskie 650  kg .7 zł .wszystko w dół a nowy ciagnik mf 5s 130 km .Za jedyne 400 tys netto

650 co to za krowa ... sprzedałem karzełka nrf to 707 ważyła i upaść już się nie dało 5.5tys wyszła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
slawek74 napisał:

massey235 napisał:

Krowy rzeźne podlaskie 650  kg .7 zł .wszystko w dół a nowy ciagnik mf 5s 130 km .Za jedyne 400 tys netto

650 co to za krowa ... sprzedałem karzełka nrf to 707 ważyła i upaść już się nie dało 5.5tys wyszła..

w tym roku nie opłaca się paść bo sianokiszonka droga jak coś nie pasuje to telefon do Korzeniaka i pojechała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109
Przed chwilą, Damianek20 napisał:

Po ile teraz krowy ? Taka cena serio ?

U nas brali ostatnio to przedział ceny 6-9 zł żywa waga z tym że 9 to byś dostał jakbyś miał chyba jakiegoś mutanta 😉u mnie za dwie ładne sztuki 800 kg dali 8 zł, rzeźnie są zawalone towarem,dużo rolników rezygnuje z bydła z dobrze nam znanych różnych powodów. W przyszłym roku natomiast będą za pewne braki i będą płacić po 11 za krowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Teraz w Mlekpol nie dali podwyżki ale za to na święta sypno grubo żeby chłopy wiedzieli jaki mamy dobry zarząd . 

W okolicy spory ruch ale właśnie za sianem to z tej strony wiozą to z tej . Największy ruch będzie pod wiosnę tylko zależy od ceny mleka czy to będą samochody po bydło czy raczej z paszami 🤪🤪 

U mnie pojechały trzy krowy cena od 7 do 8 zł brutto. Chętnie jeszcze trzy sprzedam ale pewnie na początku grudnia . Po nowy roku zaczynają się cielić jałówki 

Edytowano przez greg1985
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
47 minut temu, slawek74 napisał:

650 co to za krowa ... sprzedałem karzełka nrf to 707 ważyła i upaść już się nie dało 5.5tys wyszła..

To Jersey upasione pewnie masz po 900kg

Mlekovita jednorazowo żałosne 5gr.szkoda że  obniżek jednorazowo nie robili 

Edytowano przez massey235
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    42

sms z mlekowity jednorazowa premia świąteczna 5gr, to się rzucili haha. Jak to jest że jedna mleczarnia w kraju płaci a reszta nie bardzo.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Albo piach albo glina w 80% glina. Obsada 75tys w tym roku byla

Bardzo niska obsada. Z czego wynika? Tak będzie lepiej? Ja rok temu 90 tys i zastanawiam się po co wywalac więcej pieniędzy. 

11 minut temu, mate12345 napisał:

sms z mlekowity jednorazowa premia świąteczna 5gr, to się rzucili haha. Jak to jest że jedna mleczarnia w kraju płaci a reszta nie bardzo.

Ale ciągle to jest 2,50 a nie jak u nas na południu  2zl nawet nie potrafią dać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
34 minuty temu, konradek88 napisał:

U nas brali ostatnio to przedział ceny 6-9 zł żywa waga z tym że 9 to byś dostał jakbyś miał chyba jakiegoś mutanta 😉u mnie za dwie ładne sztuki 800 kg dali 8 zł, rzeźnie są zawalone towarem,dużo rolników rezygnuje z bydła z dobrze nam znanych różnych powodów. W przyszłym roku natomiast będą za pewne braki i będą płacić po 11 za krowy 

Też mam krowę do sprzedania i liczyłem sprzedać ja listopad ma  początek grudnia  ale nie sądziłam że cena tak jebnela

7 minut temu, kampl napisał:

Bardzo niska obsada. Z czego wynika? Tak będzie lepiej? Ja rok temu 90 tys i zastanawiam się po co wywalac więcej pieniędzy. 

Ale ciągle to jest 2,50 a nie jak u nas na południu  2zl nawet nie potrafią dać. 

Ja nigdy nie dostałem żadnej premi , dawaliśmy do osm Zamość później Krasnystaw a teraz do prywaciarza .

U tego ostatniego to nawet kilograma sera na święta nie da 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
14 minut temu, kampl napisał:

Bardzo niska obsada. Z czego wynika? Tak będzie lepiej? Ja rok temu 90 tys i zastanawiam się po co wywalac więcej pieniędzy. 

Ale ciągle to jest 2,50 a nie jak u nas na południu  2zl nawet nie potrafią dać. 

Gdzie te 2.50?  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Obsada wpasowała sie w tegoroczna pogode u nas. Maks 80tys sieje i plon nie odbiega. Może w dobrym roku dobra ziemia wykarmi lepsza obsadę ale u nas dawno takiego nie bylo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    42
27 minut temu, kampl napisał:

Bardzo niska obsada. Z czego wynika? Tak będzie lepiej? Ja rok temu 90 tys i zastanawiam się po co wywalac więcej pieniędzy. 

Ale ciągle to jest 2,50 a nie jak u nas na południu  2zl nawet nie potrafią dać. 

Przy 24tyś l za zeszły miesiąc 2,18 brutto netto w nie całe 2zł wychodzi, do 2,5 daleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akardin    37
42 minuty temu, mate12345 napisał:

sms z mlekowity jednorazowa premia świąteczna 5gr, to się rzucili haha. Jak to jest że jedna mleczarnia w kraju płaci a reszta nie bardzo.

Prezes opowiada wszędzie że ma rekordowe przychody ile to kasy nie zarobił .... A rolników w ch*ja robią całe życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konradek88    109

Mlekovita to od dłuższego czasu  chyba podobna politykę prowadzi co Polmlek, mimo że to spółdzielnia i niby takie zyski a rolników mają chyba najgłębiej w tyłku ze wszystkich spółdzielni. Juz wole być w Mlekpolu niż miałbym u tamtych oszustów siedzieć 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
23 minuty temu, Akardin napisał:

Prezes opowiada wszędzie że ma rekordowe przychody ile to kasy nie zarobił .... A rolników w ch*ja robią całe życie 

Każda firma dąży do maksymalizacji zysków, i nikt nie będzie się oglądać czy się opłaca czy nie. Mleko jak płynęło tak płynąć będzie to raczej nikt rzucać się z podwyżkami nie ma ochoty

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
29 minut temu, konradek88 napisał:

Mlekovita to od dłuższego czasu  chyba podobna politykę prowadzi co Polmlek, mimo że to spółdzielnia i niby takie zyski a rolników mają chyba najgłębiej w tyłku ze wszystkich spółdzielni. Juz wole być w Mlekpolu niż miałbym u tamtych oszustów siedzieć 

Nie no dostajesz serduszka bo porównałeś mlekovite z polmlekiem. Ja wychodze. 

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 godziny temu, slawek74 napisał:

650 co to za krowa ... sprzedałem karzełka nrf to 707 ważyła i upaść już się nie dało 5.5tys wyszła..

To hf pewnie 900+ i można się za nią schować na stojąco. Mam jałówkę hf taka ponad 170 cm to jak przyjechał mały weterynarz to na palcach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
mr1997 napisał:

Zamówione mino monumento i absolutisimo z kws

Siałeś już te odmiany czy będzie pierwszy raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
50 minut temu, Sean_Layton napisał:

Ktoś może daje krowom sano protamilk hp ? Lub coś podobnego , i jakie wrażenia ? 

Stosowałem bo skończył mi się korektor z agrocentrum a dostawa miała byc za dwa dni. Syf i dziadostwo. Kiedyś protamilk naprawde pachniał, teraz chemią wali, krowy mleko raz dwa urwały no i cena powala bo konkurencja ma taniej, to chyba 3/4 ceny za ten napis SANO na worku. Sano jedynie co dobre teraz ma to drożdże, ja sobie je chwale. 

Edytowano przez Rolniik122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj