Polecane posty

slawek74    12196
makowiaczek napisał:

16 godzin temu, alfa napisał:

Ile mleka zdawałeś miesięcznie ? Tylko tak szczerze 

Za czerwiec<5tys;)

Ale tak ogólnie rok temu i wcześniej powyżej 20 tys. L 

Decyzja o wygaszeniu produkcji zapadła w 2020. Zero zacieleń (jedynie jałowki, które były), sprzedaż cielaków, obdajanie i na hamburgery.

P.s. Sprzedam schładzalnik 1800l😊

wanna czy tank?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
57 minut temu, Bercik92 napisał:

U mnie też 😅

Przejdź do mlekpolu. Chyba nie masz daleko do Zambrowa 🙃😉

Rozmawiałem ostatnio z kolegą który daje do mlekpolu i też u niego zaczynają kantować , może mniej jak u nas ale biorą sobie . A ile teraz mlekpol płaci , przy dostawach 50-55 tysięcy na miesiąc ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
13 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Mlekovita oddział Wys.Maz. Wyniki  z oceny tłuszcz 4.56 , białko 3.42 , a oni wczoraj smsa przysłali , że wyszło im tłuszcz 3.90 a biało 3.2 , co mam z tym zrobić kradną ile chcą .

Poproś o dodatkową próbę żeby wzieli, U mnie jak bierze kierowca to tł 4.2 4.3 a jak dodatkową pracownik skupu to 4.5-4.6 i tak co miesiąc...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
58 minut temu, Krowiarka napisał:

Co jak co, ale przynajmniej Sierpc nie kantuje na parametrach 😄 sprawdzałam.

Wystarczyło ze narobili Ci nadzieji na podwyżkę i od razu zmieniłaś nastawienie do podmiotu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

ile realnie na maxa wchodzi?

 Chyba 1780l

Chcesz zamienić swój na mniejszy🤔

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
makowiaczek napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

ile realnie na maxa wchodzi?

 Chyba 1780l

Chcesz zamienić swój na mniejszy🤔

 

ja mam 1500L realnie pewnie 1540 wannę ten raczej trochę mały zmieniłbym na 2ty 2.2tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
55 minut temu, grzesiu napisał:

Wystarczyło ze narobili Ci nadzieji na podwyżkę i od razu zmieniłaś nastawienie do podmiotu. 

Nastawienie to mam cały czas takie samo 😜 bo ich nie opuszczam, a mogłabym iść do President lub Polmleku, bo chętnie by mnie wzięli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Jeśli miałbym gdzieś przejść to pewnie do mlekuty, znam kilku którzy przeszli  z sierpca i są no dosłownie wniebowzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Nastawienie to mam cały czas takie samo 😜 bo ich nie opuszczam, a mogłabym iść do President lub Polmleku, bo chętnie by mnie wzięli.

To zamiana z deszczu pod rynnę. Nic nie zmieniaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
3 godziny temu, Krowiarka napisał:

Nastawienie to mam cały czas takie samo 😜 bo ich nie opuszczam, a mogłabym iść do President lub Polmleku, bo chętnie by mnie wzięli.

To i president nie kantuje na parametrach, różnica między federacją a mleczarnią to max 0.1 rozbieżności.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika6    30
Dnia 2.08.2023 o 12:33, vodz napisał:

Jak ma co dać jeść  to może dostawic a jak nie ma bo such rok to i zwiększać nie ma z czego, zboze wróciło do starych cen to i mleko wroci

Tylko w sklepach ceny pozostaną na niezmiennie wysokim poziomie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
21 minut temu, Kika6 napisał:

Tylko w sklepach ceny pozostaną na niezmiennie wysokim poziomie...

Masło 50% taniej kupuje niż było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375
16 minut temu, Mateusz1q napisał:

Masło 50% taniej kupuje niż było 

No akurat masło to rzeczywiście od początku roku można kupić poniżej 4 zł ale z resztą już tak dobrze nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

A zwrociliscie uwagę czy te masło ma 250 g  a może 200 a najpewniej teraz już 175 gram stąd i te ,, promocje ''. A zdarzają się już i 150 g kostki ale ważne że ,,potaniało '' chociaż na papierku bo w rzeczywistości cena jest taka sama tylko towaru mniej 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

A zwrociliscie uwagę czy te masło ma 250 g  a może 200 a najpewniej teraz już 175 gram stąd i te ,, promocje ''. A zdarzają się już i 150 g kostki ale ważne że ,,potaniało '' chociaż na papierku bo w rzeczywistości cena jest taka sama tylko towaru mniej 

Nie tylko masło. Ser też, pewnie i wiele innych. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika6    30

Sery jakie drogie tam nie ma żadnych obniżek. A mleko w proszku niby tak potaniało a w sklepie jak była cena wysoka tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920
7 godzin temu, pedro2 napisał:

Nie tylko masło. Ser też, pewnie i wiele innych. 

Ja wiem że wszędzie jest coraz mniej w opakowaniu . Dałem tylko przykład masła bo sami producenci piszą że przecież masło ,, potaniało'' więc dlatego i cena za mleko spada i tak sobie to tłumaczą. A prawda jest taka że w sklepie nic nie potaniało a nawet podrożało a nam cena cały czas spada. Ale to musi dużo wody w Wiśle upłynąć żeby ludzie wkoncu to zrozumieli. Nawet ci produkujący mleko 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    79

sery akurat duzo potaniały. Jak wcześniej były około 40zł tak teraz kupi za 25-27 i to ten sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj