Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamowicz84    76
33 minuty temu, arosaw100 napisał:

Tak sama łowicz od lipca nowy cennik I w nim minus 10 gr ale premia 10 gr w górę 

Premie zawsze można dołożyć i zabrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12204

chyba komuś brakuje logicznego myślenia 🤦‍♂️ gusowska średnia spadła to premią wam wyrównali 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Sławek według cennika mlekpolu to gusowska cena była by wyższa od ich aktualnej ceny z premia. Dali premie żeby ludzie się cieszyli że mleczarnię stać a jednocześnie po ,,cichu'' obniżają cenę bazową żeby w pewnym momencie dostawcy dostali tylko cenę bazową. I wtedy każdy powie no było to do przewidzenia że premie kiedyś zabiorą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
slawek74 napisał:

chyba komuś brakuje logicznego myślenia 🤦‍♂️ gusowska średnia spadła to premią wam wyrównali 🙋‍♂️

0.22 grosza nie złotego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

Nie wiem po co tu dodawać a tu odejmować . Jak oni to wyliczają to masakra jakaś . Rebusy że ciężko się połapać 🤪🤪🤪

Jest jakaś stała cena i w zależności od ilości i parametrów albo w górę albo w dół 

Dlatego, że premie mogą zabrać w każdej chwili i to wydaje mi się, że bez powiadomienia dostawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
1 godzinę temu, adamowicz84 napisał:

Premie zawsze można dołożyć i zabrać 

To każdy wie przynajmniej ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
1 godzinę temu, Rolniik122 napisał:

Dlatego, że premie mogą zabrać w każdej chwili i to wydaje mi się, że bez powiadomienia dostawców.

Nie mogą zabrać od tak. Muszą poinformowac o tym na przyszły miesiąc. Wydaje mi się że chodzi bardziej o to co wyżej napisałem. Po co zmieniać co miesiąc cenę bazową jak można raz na jakiś czas i tylko premie zmniejszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    153
ChiquitaB napisał:

Ja nie mam zboża a przy tej cenie to pasza powinna być duzo tańsza a nie 26% białka 2040 za tone

Agrocentrum? Luzem czy big bagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikusss    199
50 minut temu, PolandOnion napisał:

Agrocentrum? Luzem czy big bagi?

No właśnie skad taka pasza ja mam 26 7.2 Energi Mastermilk z Cargila po 2200 brutto są tańsze np 25 6.2 Energi i mała skrobia  za 1950

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
2 godziny temu, PolandOnion napisał:

Agrocentrum? Luzem czy big bagi?

Agrocentrum nawet i luzem ci wsypie z beczki do big baga bez kurzenia ciśnieniem :) A te 150-200zl/tona taniej niż w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
12 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Luzem w silos, wcześniej luzem na przyczepe bralem

Niee, luzem mi do big baga sypie agrocentrum korektor białkowy. Mają aluminiową rure i na końcu cyklon gdzie całe cisnienie powietrza leci do góry a pasza zsypuje się do big baga. Dobra sprawa bo mniejszy koszt paszy i mniej śmieci po workach hehe, ostatnio to przywiezli pasze w wannie ze żmijką jak do zboża hydraulicznie napędzana, też dobra sprawa. Przy zamówieniu mówisz tylko zsyp do big baga.

Edytowano przez Rolniik122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Mi wozili ze zmijka zawsze. I teraz nie wiem czemu też zawsze że zmijka przykezdza i silos od góry zasypuje. Plus taki ze szybciej i syfu nie kurzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ktoś wie jaka będzie cena mleka we Włoszczowie względem mają bo przyszedł SMS że premia 30 gr za czerwiec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
30 minut temu, ukaszProcho napisał:

Ktoś wie jaka będzie cena mleka we Włoszczowie względem mają bo przyszedł SMS że premia 30 gr za czerwiec 

 

21 minut temu, lusjan napisał:

Włoszczowa -10 groszy za czerwiec 

Zdecydujcie się 30gr czy -10gr 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2215

 grajewo z premią cena spadła o 0 ,0022 złotego. Premia wzrosła ,lecz cena bazowa spadła

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
19 godzin temu, krzychu121 napisał:

Nie mogą zabrać od tak. Muszą poinformowac o tym na przyszły miesiąc. Wydaje mi się że chodzi bardziej o to co wyżej napisałem. Po co zmieniać co miesiąc cenę bazową jak można raz na jakiś czas i tylko premie zmniejszać 

a nie jest tak ze premia jest jednorazowa? Za miesiac powiedza ze cena bez zmian, czyli bez tej premii 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
1 godzinę temu, Rolniik122 napisał:

Niee, luzem mi do big baga sypie agrocentrum korektor białkowy. Mają aluminiową rure i na końcu cyklon gdzie całe cisnienie powietrza leci do góry a pasza zsypuje się do big baga. Dobra sprawa bo mniejszy koszt paszy i mniej śmieci po workach hehe, ostatnio to przywiezli pasze w wannie ze żmijką jak do zboża hydraulicznie napędzana, też dobra sprawa. Przy zamówieniu mówisz tylko zsyp do big baga.

Ile trzeba brać tego korektora żeby go dowieźli luzem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91
13 minut temu, adamowicz84 napisał:

 

Zdecydujcie się 30gr czy -10gr 🤔

No trochę cuda trzeba sobie policzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
13 minut temu, adamowicz84 napisał:

 

Zdecydujcie się 30gr czy -10gr 🤔

Tak jest jak się nie wie jak liczyć cenę i później wychodzą takie rozbieżności. Jedna osoba napisała że premia jest 30 gr za czerwiec i już każdy myśli że o tyle wzrośnie cena a tak naprawdę cena spadła o 10 gr bo w maju było 40 gr premii

1 minutę temu, Zibifarmer napisał:

Ile trzeba brać tego korektora żeby go dowieźli luzem? 

Minimum 2 tony 

4 minuty temu, emattti napisał:

a nie jest tak ze premia jest jednorazowa? Za miesiac powiedza ze cena bez zmian, czyli bez tej premii 😅

Zgadza się. Dlatego napisałem że cenę bazową dali niska żeby później tylko dać cenę bazową bez premii. I nikt się nie będzie mógł przyczepic że co miesiąc zmiana cennika. Po prostu brak premii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
8 minut temu, ukaszProcho napisał:

No trochę cuda trzeba sobie policzyć 

U nas jest cena bez premi i wiadomo ile litr mleka średnio wychodzi , premie dokładają jak jest dobra koniunktura

Edytowano przez adamowicz84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj